Svitluny – Tarot a numerologie rádce na cestě životem

Energetická centra

16. května 2008 Filed under: Čakry — admin @ 14:32:21

Čakry jsou energetická centra těla, kterými tělo čerpá energii a tím i vitalitu. Pokud jsou čakry v pořádku, tak je i člověk zdráv a plný vitality, pokud se čakry zablokují, pak přicházejí nemoci, problémy pracovní i vztahové. Zde bych těla ukázat, jak i pomoci kamenů se dají čakry aktivovat.

První čakra Muladhára čakra kořene

Základní – barva červená – vyživuje tlusté střevo a podporuje pohybový aparát. Je to fyzická energie – vůle žít fyzická potence. Víra v budoucnost. Pocit stability života na zemi. Drahokamy – Achát, Hematit, Krvavý jaspis, Granát, Červený korál, Rubín.

Druhá čakra – Svadhistána – centrum kříže

Barva oranžová – vyživuje střevní trakt, ledviny a močově pohlavní systém – láska k opačnému pohlaví, smyslové rozkoše, sexualita. Zásoby pohlavní energie, pohlavní přitažlivost . Drahokamy – Karneol a Měsíční kámen ,

Třetí čakra – Manipura – čakra solar plexu

Čakra pupku, sleziny, žaludku a jater – barva žlutá až zlatožlutá – vyživuje játra, slezinu a ostatní zažívací orgány. duchovní moudrost, uvědomění si svého místa ve vesmíru. Vůle, ovládání emocí a představivost. Snaha být zdravý, léčitelské schopnosti. Drahokamy – Tygří oko, Jantar, Topas a Citrín.

Čtvrtá čakra – Anaháta – čakra srdce

Srdeční centrum – barva zelená, růžová a zlatá. Vyživuje srdeční a cévní systém, hrudní koš, páteř a ruce. Láska k lidem a všemu živému, otevřenost,ci­tlivost. Vůle přetvořit vnější svět a podřídit ho vlastnímu rozhodnutí (činnosti). Drahokamy – Růžový křemen, Turmalín, Kunci, Smaragd, Nefrit, Jadeit

Pátá čakra – Višuddhi – krční čakra

Komunikační centrum – barva světle modrá, stříbrná nebo zelenavěmodrá. Vyživuje dýchací orgány, krk, orgány sluchového aparátu a kůži. Schopnost samostatně uspokojit své potřeby (být sám). Schopnost přijmout to, co se dává. Seberealizace ve společenském i profesním životě. Uvědomění si své příslušnosti k profesionálnímu prostředí. Uspokojení prací. Drahokamy – Akvamarín, Tyrkys, Chalcedon.

Šestá čakra – Adžňa – čakra čela

Třetí oko, oko moudrosti, vnitřní oko či příkazová čakra – barva indigově modrá, žlutá či fialová. Vyživuje orgány hlavy. Kromě toho je spojena s meridiány močového měchýře a střevního traktu. Schopnost přijímat ideje a koncepce, sjednocovat, předvídat. Intuice. Schopnost praktické realizace svých myšlenek, aktivita ve fyzickém světě. Drahokamy – Lapis-Luzuri, Indigově modrý safír, Sodalit.

Sedmá čakra – Sahasrára – korunní čakra

Čakra temene hlavy nebo lotos s tisíci okvětními lístky – barva fialová, také bílá a zlatá – vyživuje mozkové žlázy. Duchovnost, zbožnost, spojení s Vyššími silami. Drahokamy – Ametyst a Křišťál.

RSS feed | Trackback URI

2 komentáře v 1 vláknu. Vložit komentář

Jak poznám?
2011-05-19 16:42:07

Jak se pozná, že má člověk některou čakru zablokovanou? Děkuji… *1*

svitluny
2011-05-23 12:38:35

Přeji hezký den,
zablokované čakry se dají rozpoznat několika způsoby – kdo pracuje s Reiky tak pomoci jich, dále pomoci kyvadla a dalších podobných pomůcek, také dle toho, že která čakra je zablokovaná, tak v té oblasti života má daná osoba problémy a mohou přicházet i nemoci orgánu pod dané čakry spadající.

 
 
Jméno (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (Kratší | Delší)
smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík
Povolené tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

rejtmon