Svitluny – Tarot a numerologie rádce na cestě životem

Historie numerologie

16. května 2008 Filed under: Numerologie — Štítky: — admin @ 14:09:16

Numerologií se vyspělé kultury zabývaly ještě před existencí astrologie. Víra ve skrytý význam čísel sahá daleko do minulosti. Již obyvatelé Egypta a Mezopotámie jim připisovali hlubší význam v souvislostech s přírodními zákony. Např.číslo 30 Babyloňané přisuzovali bohu Měsíce, protože jeho oběh trval 30 dnů. S čísly se setkáváme i v Bibli za 7 dnů stvořil Bůh tuto zem. V Řecku povýšili pythagorejci starou orientální mystiku na vědecký systém a zastávali názor, že „číslo je podstatou věci“.

Za zakladatele numerologie je považován řecký filozof Pythagoras (6 století před Kristem), který pokládal čísla 1,2,3 a 4 za posvátná, neboť symbolizovala proces stvoření a vzniku světa. A tak dál bych mohla pokračovat.

Moderní esoterika přiznává číslům určité vibrace, které na nás z těchto čísel působí a tím také utvářejí naši osobnost. Celý vesmír, universum a příroda je tvořena z miliard různých vibrací. Čísla se symbolickým významem představují jen nepatrnou část těchto vibrací, které si nevybírá člověk, ale sama příroda. Protože jsme součástí tohoto světa, působí tyto vibrace čísel i v nás samých. Síly světa nás prostupují a my tímto prostřednictvím pociťujeme jeho moc. Toto již znali indičtí filozofové, kteří tvrdili, že prostřednictvím center čaker do nás vstupuje životní energie a síla. Dalo by se říci, že člověk podléhá vlivu určitých čísel, která řídí jeho život.

Napsat komentář
 1. Dobrý večer, jsem narozena 25.6.1966, prosím o stručný výklad mého JÁ. Děkuji *1*

  Komentáře by paja — 17. července 2009 @ 23:15:37

 2. Ráda popis vyhotovím, dle svého ceníku, který také nalezneš na mých stránkách. *4*

  Neb i stručný popis potřebuje podrobné výpočty.

  Komentáře by svitluny — 18. července 2009 @ 13:19:20

 3. Nechala jsem si vyhotovit numerologii a byla jsem mile i nemile překvapená, jak rozbor seděl. Jako by jste mě paní Kusková znala a žila se mnou od mého dětství a dívala se mi přímo do života. Byl to objektivní pohled, jak na mé klady, tak i zápory. Jsem moc ráda, že jste mi otevřela oči a ukázala mi, kde jsem chybovala. Dnes už vím, na čem zapracovat, abych byla šťastná. Moc a moc děkuji, i do budoucna se ráda na vás obrátím. *13*

  Komentáře by Karolka — 9. června 2010 @ 14:02:11

Leave a comment

smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík

rejtmon