Svitluny – Tarot a numerologie rádce na cestě životem

Keltský horoskop část 1

16. května 2008 Filed under: Horoskopy — Štítky: — admin @ 11:24:24

Keltský horoskop – líbí se vám stromy, poznávejte jejich svět. Pocítíte jejich důstojnost, sílu i krásu. Můžete si přečíst, podle starého keltského horoskopu, který strom je právě ten váš.

Jabloň

 • citlivá a impulzivní
 • 23. 12. až 1. 1.
 • 25. 6. až 4. 7.

Tento voňavý strom představuje lidi naplněné zvláštním kouzlem. Přitahujete pozornost svým osobitým půvabem a velkorysostí. Jste vždy ochotní k dobrodružstvím i flirtům. Milujete změny, proto jen málokdy zůstáváte v manželství věrní. Najdete-li ovšem vnímavého a inteligentního partnera, usadíte se a prožíváte šťastné manželství. Nejste lakomí a lidem důvěřujete. Obě tyto vlastnosti vedou k tomu, že vaše přátelství mohou často lidé zneužívat. Rádi si vše přečtete, co vám padne do ruky, máte vědecké nadání, oslňujete hlubokými znalostmi, ale jste natolik moudří a skromní, že se málokdy předvádíte.
Jste velkorysí a lehce sentimentální. Máte talent pro pestrý a zajímavý život.

Jedle

 • vznešená a pečlivá
 • 2. 1. až 11. 1.
 • 5. 7. až 14. 7.

Je to strom drsné krásy, symbolizující člověka obdařeného chladnými způsoby. Jste elegantní i ordinální. Pohroužení do sebe a jen obtížně získáváte přátelé. S nedůvěřivostí si prohlížíte okolní svět, který vás ve vašich činech jen málo ovlivňuje. Můžete trpět pocitem osamělosti. Vy společnosti vystupujete v důstojnosti a zdrženlivosti. Neradi vyslovujete své mínění a úsudky o druhých. Ochotně pomáháte řešit problémy. Jste houževnatí a vytrvalost vám pomáhá řešit problémy. V práci jste odpovědni a pečliví. Nudní nejste, jen složití. Společný život s vámi je zajímavý, neboť jste vzdělaní i zkušení. V lásce však nemusíte být šťastní, na svého partnera klást příliš velké nároky a svou nedůvěřivostí jej odradit. Máte sklon se věnovat těm, co si to nezaslouží. Žijete obvykle dlouho a málokdy jste kláceni chorobami,

Jilm

 • ctižádostivý a oddaný
 • 12. 1. až 24. 1.
 • 15. 7. až 25. 7.

Strom se štíhlým kmenem symbolizuje fyzicky přitažlivé lidi. Vyznačujete se duševním klidem i pohodou. Dokážete se dobře ovládat, své emoce i soukromé problémy zpravidla skrýváte před zvědavým okolím. Jste ctižádostiví i pracovití. Daří se vám i ve vedoucích pozicích. Jste nároční šéfové a u svých podřízených nesnesete žádné chyby. Proto i výběrem svých spolupracovníků jste úspěšní. Jste rozhodní i šikovní. Smysl pro humor vám pomáhá překonat odpor k okolí k vaší despotické povaze.
Milostný život s vámi není jednoduchý. Měli by jste se vybavit velkou dávkou tolerance i vytrvalosti. Pokud s vámi dokáže protějšek vycházet, najde ve vás partnera s křehce ušlechtilou a rozvážnou povahou,

Cypřiš někde Břečťan

 • Šťastný a milující
 • 25. 1. – 3. 2.
 • 26. 7. – 4. 8.

Silný krásný strom, který se podobá zdravému a šťastnému člověku.
Máte vzácnou povahu, dokážete se těšit se života a z jeho každodenních drobných radostí. Jste bytost spokojená i klidná. Ve společnosti oblíbení, dokážete sršet optimismem a humorem. Máte rádi přírodu, a vaším koníčkem může být cestování.
Jste rodinný typ, cítíte se dobře v rodinném kruhu. Nemáte rádi konflikt a tak jim raději předcházíte. Jste rodinní diplomaté. Máte svůj vysněný ideál a to dožít se vysokého věku milován a milující. Jste obětaví, věrní a přátelští.

Topol někde Osika

 • Náročný i rozporuplný
 • 4.2. – 8.2.
 • 1.5. – 14. 5.
 • 5. 8. – 13. 8.

Mohutný strom s rozložitou korunou a silnými větvemi. Jste fyzicky krásní, ženy půvabné. Nejste domýšliví, jste obětaví i nezištní. Ve svých citech nevybíraví a tak často i osamoceni.i ne­pochopeni. Dokážete být velmi popudliví a náladoví., což vám vztah k bližnímu nijak neusnadňuje. Máte srdce schopné velkých citů, ale málokdy v lásce spokojení. Se svým partnerem těžko hledáte kompromis a řešení. Utápíte se v maličkostech. Ale když jde do tuhého, dokážete být skvělou oporou. Máte umělecké nadání, nejčastěji výtvarné. Jste dobří organizátoři. Když dostanete velký úkol, zapomenete na všechny starosti a dokážete vykonat velké věci.

Cedr/Tis

 • Nápaditý a toužící po dobrodružství.
 • 9. 2. – 18. 2.
 • 14. 8. – 23. 8.

Urostlý a pevný strom. Můžete se těšit zdraví, sebejistotě i rozhodnosti. Jste zajímaví, imponujete okolí neotrlými nápady i tvůrčími schopnostmi. Máte rádi hudbu rozumíte ji. Jste pracovití a v zaměstnání máte instinkt na dobré kolegy. Ke svým povinnostem přistupujete uváženě,i když občas propadáte panice a chováte se zbrkle, celý život můžete toužit po dobrodružství, především v milostných vztazích, ačkoliv v podstatě nesmělí, jemní i citliví. Ale také velmi vybíraví, takže můžete celý život čekat na jedinou velkou lásku. Máte odpor k přetvářce. Jste upřímní a otevření a to |může přinášet nepříjemnosti. Lidí vás mají rádi, protože jste milí a plní optimismu.

Borovice

 • Houževnatá a v lásce zranitelná
 • 19. 2. – 29. 2.
 • 24. 8. – 2. 9.

Voňavý, vzácně dekorativní strom symbolizující lidi, kteří umějí zdůraznit své přednosti. Máte rádi útulný domov, cenné předměty i pevné rodinné zázemí. Moc dobře víte, co chcete a snažíte se od života získat co nejvíce. Jste tvrdí, houževnatí i odhodlaní. Pokora je vám cizí.. nesnášíte odpor a nemáte rádi., když vše nevychází, jak si přejete. Díky své odvaze jdete neustále v životě kupředu. V zaměstnání se dokážete prosadit a vynikáte pracovitostí, organizačními schopnostmi i logickým myšlením. Jste přísní a přesná analýza je vaší předností. Neradi si komplikujete život a tak neštěstí druhých vás jen dojme, ale nic víc.
V lásce podléhá natolik emocím, že jste často zklamáni a to pak hluboce prožíváte. Z milostných průšvihů umíte vyjít se ctí. Je to vhodný strom pro ženy narozené pod tímto symbolem.

Vrba

 • Sebevědomá a rozmarná
 • 3. –10. 3.
 • 9. – 12. 9.

Ohebný a pružný strom se širokou korunou symbolizuje citlivou osobou, která se může cítit neoceněna i nepochopena.
Žena vrba v sobě nosí něco tajemného. Jste citliví, milující sluneční svit a pobyt u vody. Dokážete vychutnat i chvilkové radosti, ale chyba je věřit ve vaší krotkost, kterou se projevujete navenek. Nikomu nic nevnucujete a máte k druhým respekt i úctu a proto nikoho nekomandujete. Stáří neberete příliš vážně, jste málo přizpůsobiví a nemáte rádi kompromisy. Sice vypadáte křehce, ale dokážete se dokonale bránit. Rozumíte lidských duším, dokážete naslouchat druhým, jste vynikající psychologové, co se dokážou vcítit do lidských duší.
V citech jste romantičtí až sentimentální, do vztahů vnášíte poetický nádech a nemáte rádi všední, bezbarvé city. Dokážete najít klid i lásku ve vyrovnaném manželství.

Lípa někde Olše

 • Zasněná a trpělivá
 • 11. 3. – 20. 3.
 • 13. 9. – 22.9.

Lípa ochraňuje rodinné štěstí a proto se vysazovala u chalup a jako strom nepřitahuje hromy ani blesky.
Jste plní šarmu a vzácného kouzla. Ve vašem nitru je však věčný boj – rozpor mezi drsnou realitou a romantickou iluzí. Toužíte po pohodlném životě a nedokážete se psychicky vyrovnat se strastiplnou cestou ke štěstí. Můžete zaujímat ublížené stanoviska, přitom jste silní a dokážete se přizpůsobit obtížným podmínkám. Dokážete skály lámat, když je toho třeba. Jste praktičtí, vynalézaví s technickými vlohami, ale nuda se může stát vašim úhlavním nepřítelem. Ostatní vás vyhledávají, protože dokážete vytvořit přátelskou atmosféru. Jste vynikajíc přátelé, kteří uměni naslouchat. Ale v lásce nešťastní, neboť jste žárliví a panovační. Jen málokomu se podaří objevit vaši ušlechtilou povahu a změnit vás ve vyrovnanou bytost.

Dub

 • Silný a energický
 • 21. 3. lide narození v den jarní rovnodennosti

Jste plní života, síly i krásy, ale nemáte v sobě nic křehkého. Životnost, odvaha, síla tělesná i mravní jsou vašimi znaky, vzbuzujete úctu. Nesnášíte nemoci. Neohroženě vystupujete na obranu mladších. Jste hrdí, ale někdy reagujete až moc ostře. Umíte se ovládat, ale ne se přizpůsobit. Neopouštíte rozdělanou práci a dokážete dosáhnout vysokých cílů. Měli by jste se naučit větší diplomacii. Nesnášíte žádná omezení. Věrní přátelé , ale ne vždy takoví v lásce. Můžete se stávat oběťmi nových zájmů. Tím pádem nestálou osobou i když si myslíte, že právě teď je to navždy. V manželství se můžete časem uklidnit. Stáváte se skvělými partnery pro ty, co hledají sílu, poctivost a chápavost.
Stojíte pevně nohama na zemi, v jádru konzervativní, i když dokážete být nezištní, tak vždy pamatujete i na vlastní užitek, máte vynikající organizační schopnosti, rozhodnost a praktické myšlení.

Oliva někde Cesmína

 • Diskrétní a vyrovnaní
 • 23. 9. – podzimní rovnodennost

Jste symbolem moudrosti, blahobytu, slávy i rozumu. Máte vyrovnanou povahu. Jednáte uvážlivě a s velkou trpělivostí. Jste optimisté a vaše životní heslo zní: „S úsměvem jde všechno líp“. Jste vzdělaní a máte rádi společnost moudrých lidí. Sami na sebe pro svou nesmělost neupozorňujete. Někdy máte potřebu v ústraní jen meditovat a přemýšlet o sobě i okolním světě. Máte vrozený cit pro spravedlnost a nemáte rádi násilí. Patříte k těm,kteří kolem sebe šíří klid, štěstí a radost.

Napsat komentář
 1. a de sú aprílové *24* *23* *21*

  Komentáře by lu — 20. prosince 2008 @ 22:36:34

 2. Hledej, jsou tady všechny *4* i dubnové.

  Komentáře by svitluny — 21. prosince 2008 @ 20:10:31

 3. Dobry den. Nadherny strom /ctyri rocni obdobi. Nemuzu, ale nikde najit vysvetleni, proc zacina-
  podzim,zima, jaro, leto? Jakou to ma symboliku, ev. ze Keltove zacinali Novy rok v listopadu?

  Dekuji za pripadnou odpoved a preji hezky den Eva Culkova

  Komentáře by keltsky-horoskop-strom — 21. února 2009 @ 16:35:47

 4. Dobry den,
  prosim, vedeli by ste mi povedat, ktore z keltskych znameni (stromov) by sa najlepsie mohlo hodit co sa tyka partnerskeho vztahu s JEDLOU?

  Pri JEDLE sa pise ze „v lásce však nemusíte být šťastní, na svého partnera klást příliš velké nároky a svou nedůvěřivostí jej odradit. Máte sklon se věnovat těm, co si to nezaslouží.“

  Kto si zasluzi pozornost JEDLE a s kym by to stastie v laske mohla najst??? Prosim o vas nazor *22*

  Komentáře by Jedľa - kto sa k nej hodí — 7. listopadu 2009 @ 10:26:49

 5. Hledat si k sobě nejlepší strom je stejně plytké, jako hledat si k sobě jedno ideální znamení. Správného partnera nevystihne ani strom, ani znamení, ale je to hlubší rozbor data narození, abychom poznali jeho celou osobnost, každý člověk je originál. Tyhle horoskopy jsem tu dala pro zajímavosti jednotlivých osobností, že neexistuje jen 12 znamení zvěrokruhu, ale že jsou ještě další možnosti, jako jsou tyhle stromy, mohou tak být i květiny, zvířata a mnoho, mnoho dalších…

  Komentáře by svitluny — 9. listopadu 2009 @ 01:40:46

 6. *3* *1* *2* *4* *5* *6* *7* *8* *9* *10* *11* *12* *13* *14* *15* *16* *17* *18* *19* *20* *21* *22* *23* *24*

  Komentáře by terísek — 10. března 2011 @ 15:00:32

 7. Krásné obrázky stromů. Na esoterika.cz jsme psali podobný článek: keltský horoskop, ale u vás to vypadá lépe. :-)

  Komentáře by Honza — 29. listopadu 2014 @ 15:58:54

 8. No záleží na tom, kdy jste jej dávali na své stránky, já ho zde mám již od první poloviny roku 2008. *1*

  Komentáře by svitluny — 4. prosince 2014 @ 13:00:18

Leave a comment

smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík

rejtmon