Svitluny – Tarot a numerologie rádce na cestě životem

Léčivá moc barev

16. května 2008 Filed under: Barvy — admin @ 14:28:33

Léčivá moc barev

Existuje několik způsobů jak léčit barvami, a to zaměřením barevného světla na postižené místo (asi 30 minut denně), další a možná i lepší metoda je použít láhev z barevné hmoty (dané barvy) a naplnit ji vodou. Láhev necháte 6 – 8 hodin v okně na světle a denně vypijte 3 vínové sklenice (stejně účinné jako 30 minut barevného světla). Jinak se může skvěle hodit všechno co vytváří barevné světlo. Může to být barevné sklo, žárovka, umělá hmota i celofán, také oblečení v dané barvě nošené. A také minerály, polodrahokam či drahokamy v těchto barvách mají stejné léčivé účinky.

Barvy ovlivňují naše tělo i duši více než si dokážeme představit. Že mají barvy nejen estetické, ale i léčivé účinky věděli už staří Egypťané. V současnosti je barevná terapie využívána hlavně přírodním léčitelství, ale vám postačí jen vědět, která barva je účinná na zdravotní problém, se kterým zápasíte.

Modrá

Je symbolem chladu, svěžesti, klidu a nekonečnosti. Působí na bolesti, jejíž centrum leží v mozku. Uvolňuje napětí, podporuje a urychluje uzdravování. Světle modrá barva tlumí migrénu, snižuje vysoký krevní tlak a vůbec příznivě ovlivňuje krevní oběh.

Fialová

Je symbolem duševna. Dodává duchovní sílu a silně ovlivňuje naše podvědomí. Podporuje toleranci, smyslnost a působí inspirativně. Aktivuje obranyschopnost.

Růžová

Lidé, kteří se rádi oblékají do růžové signalizují svému okolí zvýšenou potřebu lásky a ochrany a jsou většinou silně citově založení. Růžová zajišťuje vyrovnanou náladu, brzdí úzkostlivé stavy a agresivitu.

Červená

Obvykle upozorňuje na nebezpečí, ale je také symbolem tepla a vzrušení. Dodá vám energii a motivaci, stimuluje mozkové buňky a chuť na sex.

Oranžová

Podporuje dobrou náladu, uvolněnost a citovou otevřenost. Je vhodná do dětských pokojíčků.

Žlutá

Je barvou slunce a proto vyzařuje teplo a pohodu. Udržuje člověka nad věcí a zbavuje jej strachu. Zvyšuje také schopnost soustředit se, podporuje tvůrčí myšlení člověka. Údajně podporuje také činnost střev.

Zelená

Uklidňuje mysl i tělo. Je balzámem pro naše srdce a nervovou soustavu. Se zelenou se budete cítit uvolněně a nic vás jen tak nerozhodí.

Napsat komentář

Leave a comment

smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík

rejtmon