Svitluny – Tarot a numerologie rádce na cestě životem

Léčivá síla drahých kamenů

16. května 2008 Filed under: Drahé kameny — admin @ 14:35:44

Přichází mi hodně dotazů ohledně léčivé síly kamenů, ano, kameny, polodrahokamy mají v sobě léčivou sílu, ale měl by jsme se s nimi naučit i zacházet, ať svou léčivou sílu mohou vydávat a tak vysílat své léčivé vibrace na člověka.

Napřed bych doporučila, jak si ten a ten kámen vybírat. U mnoha obchodníku se již setkáte a tak i v literatuře, že každý kámen má svá znamení a tak mohou své nabídky orientovat dle znamení, ale málokdo už má i napsáno, co který kámen či drahokam léčí. Ke koupi kamenu bych doporučila – buď vlastní instinkt a tak vybrat kámen ne, dle toho v jaké jsem znamení, ale kámen, který mi padne do oka a jako by za mnou i sám šel – nemusí se shodovat se znamením, ale když se pak kámen prozkoumá blíže, tak může být právě ten pravý ořechový pro to, co nám chybí, či nemoc, co nás trápí. Pokud kupujeme kameny pro přátelé, pak můžeme vycházet i ze znamení, ale také by je jistě potěšilo, kdyby jim pomohl třeba v nějaké složité situaci, ať už citové nebo zdravotní, proto je dobré o kamenech něco znát a nekupovat jen ten, co prodavač právě doporučí, ale ten co se nám líbí a tak podvědomě cítíme, že by se líbil i jako dárek pro osobu, které ho vybíráme. Kámen darovaný z lásky či přátelství, ať už je jakýkoliv tuhle kladnou vibraci také dokáže přenést.

Aby nám kámen správně fungoval, musíme se o něj starat. Kámen si při příchodu domů z obchodu očistíme – ať už pod tekoucí vodou z kohoutku, nebo jej ponoříme do slané vody a necháme tak očistit od vibrací, které mohl nachytat cestou od prodejce k nám a pro nás nemusejí být žádoucí, dále, dle druhá kamínku jej nabíjíme – velkou část kamenů na slunci s výjimkou růženínu, ten na slunci bledne a pak také doporučuji při úplňku, při měsíčku, dobré je také třeba položit na kmen či větev stromu, či do květináče na květiny, aby natáhl sílu. Kámen, který jsme si tak očistili, už by jsme neměli půjčovat dalším osobám, je dobré jej nosit při sobě a tak se s ním sžívat, aby vibrace byly propojeny. Pokud je majitel kamínku nemocný, je možné, že mu kamínek praskne, nebo zmatovatí, takový kamínek je vhodné zakopat do země, protože nám dal už veškerou svou energii a další již nemá – pak je dobré jej vrátit zemi a pořídit si nový. Kamínky se také mohou začít drolit, to také značí o tom, že ztrácejí sílu, proto radím, kupme si svůj kamínek, nosme jej a hlavně by jsme jej měli také obměňovat – nenosit jen jeden, ale střídat je a to i dle druhů. Kamínky se mohou také doplňovat, nemusím nosit jen jeden druh, ale na kombinovat je dle vlastností, které by nám mohli kamínky podpořit, či nemoci, u kterých by nám mohli pomoci. Kamínky se dají nosit ne jen na krku, či jako náramek, ale také se dají přikládat na postižená místa, či orgány, kterým mohou pomoci, či dodat energii, kterou mají nemoci oslabenou.

Vzorník kamenů

Napsat komentář
 1. Zdravím,
  kámen můžete používat již dneska, nabít při nejbližším úplňku, počítám, že jste si jej zakoupil od prodejce, který měl kamenů více, tím pádem je kámen nabitý a svou sílu bude ztrácet postupně, jak jej budete používat, takže při dalším úplňku položit na jedno místo, kde v noci svítí měsíček nejvíce a nechat ho tam ležet i když se nepotká přímo s paprsky slunce, pokud by bylo zataženo, tak i denní úplňkové světlo má na něj blahodárný účinek.

  Ať kámen slouží k Vaši spokojenosti. *1*

  Komentáře by svitluny — 6. prosince 2012 @ 10:51:21

 2. Dobrý večer, mám jeden dotaz. Dostala jsem od přítele tři kamínky. Křišťál, Rubín a Onyx. Všude jsem se ale dočetla o negativním působení darovaného onyxu. Myslíte, že je to pravda? Dá se toho popř. nějak „zbavit“?

  Děkuji!

  Komentáře by Onyx — 16. února 2013 @ 20:55:08

 3. Kamínky se musejí čistit a dobíjet, to platí i o onyxu – ten stahuje s Tebe negaci a ukládá si ji do sebe, takže když se o něj budeš pravidelně starat, čistit a nabíjet jej, tak z něj nic negativního vyzařovat nebude.

  Komentáře by svitluny — 18. února 2013 @ 13:49:59

 4. Dobrý den, ráda bych si udělat náhrdelník či náramek. Vybrala jsem si kamínky, které se mi líbí a jak říkáte, padly mi do oka. Nejsou přímno k mému znamení, ale to mi nevadí. Chtěla bych se zeptat, zda mohu kameny libovolně kombinovat, nebo to není vhodné?
  Mám amazonit, křišťál, jaspis, mokait a aventurín. Ještě bych chtěla citrín a akvamarín. Samozřejmě nebudu kombinovat všechny kamínky dohromady, ale namíchat třeba dva druhy na jeden náhrdelník. Děkuji za odpověď, Jana

  Komentáře by kombinace kamenů — 21. února 2013 @ 17:45:57

 5. Kameny se kombinovat samozřejmě dají, můžete si nakombinovat dle barev čaker a tím pádem Vám bude působit na čakrový systém. Kameny si vzájemně neubližují a ani jejich energie člověku ne. Záleží na Vaši fantazii.

  Komentáře by svitluny — 5. března 2013 @ 12:33:20

 6. Děkuji moc za odpověď. Jdu na to *3*

  Komentáře by kombinace kamenů — 8. března 2013 @ 13:29:09

 7. Dobrý den, chci se zeptat,zda lze měnit více kamenů. Momentálně mám křistál s rutilem,lze jej po nějaké době prostřídat s jiným kamenem? Nebo takové střídání není vhodné,děkuji za odpověd a přeji krásné dny L.

  Komentáře by Lze měnit léčivé kameny — 2. května 2013 @ 08:54:49

 8. Střídání kamenů doporučuji, ono i z pohledu numerologie má každý osobní rok svou vlastní barvu a tím pádem i kameny odpovídající osobnímu roku či jeho zabarvení. Když vezmeme v úvahu, že kameny mají i léčivé účinky na naše oslabené orgány, tak i z tohoto hlediska nabádám k výběru kamenů intuitivní cestou. Kameny můžeme střídat – čas zde nehraje žádnou roli, prostě to, že mě dneska oslovil růženín, neb mám zablokovanou srdeční čakru, ještě neznamená, že po jejím odblokování mě neosloví chalcedon, aby mi pomohl v komunikaci a otvírání čakry krční a dál bych mohla pokračovat…..třeba s citrínem, který podporuje naše ego, které se nachází v třetí čakře..

  Komentáře by svitluny — 6. května 2013 @ 14:22:10

 9. Dobrý den,
  dnes jsem si koupila krásný Chryzokol,měla jsem z něho takovou radost, že jsem si v obchodě ani nevšimla, že je kamínek z boku nakřáplý a trošičku odlomený,zřejmně někomu upadl *24* Chtěla bych se Vás zeptat jestli bude kamínek ještě fungovat?Děkuji za odpověď Laďka

  Komentáře by Nakřáplý kamínek — 10. května 2013 @ 20:11:29

 10. Kaminky pracují tím, že předávají svou energii, prasknutí a drolením naznačují, že už svůj úkol splnili. Mohlo se klidně stát, že praskl ve Vaši ruce, pod vlivem energie, která Vám chyběla a on ji do Vašeho těla dodal. Stává se to občas, že kamínky působí okamžitě při vložení do dlaně.

  Komentáře by svitluny — 20. května 2013 @ 12:11:57

 11. Chtela byc se zeptat, nosim na krku fluorit a stridam ho s Labradoritem, chtela bych se zeptat jestli se muze s kamenem na krku i spat? Je to asi divna otazka, ale me zajima, jestli se trebas jejich ucinost timto zvysuje,a nebo to neni vubec vodne? *2*

  Komentáře by kajka — 8. července 2013 @ 22:33:04

 12. Můžete s nimi i spát, jen nezapomínat na jejich očistu.

  Komentáře by svitluny — 10. července 2013 @ 11:29:59

 13. Dobrý den, prosím Vás, chci si koupit dva prsteny – jeden se sagenitem, druhý s turmalínem. Oba prsteny jsou z cínu. Je vhodný tento materiál? Budou působit stejně léčivě i v prstenu? Jak bych je měla čistit a nabíjet?
  Děkuji za odpověď.

  Komentáře by Lucie — 22. září 2013 @ 02:52:03

 14. Budou pracovat stejně i zasazené v cínu, o čistění a nabíjení kamínků už jsem se zmiňovala zde vícekrát, zkuste si přečíst mé níže psáné odpovědi.

  Komentáře by svitluny — 11. listopadu 2013 @ 19:26:04

 15. Dobrý den,ráda bych věděla,jak se „čistí“ Tyrkenit.Předem děkuji za odpověď.

  Komentáře by Darleene — 4. ledna 2014 @ 23:24:33

 16. Tyrkenit
  je barvený kámen. Kámen, nejčastěji křídově bílý howlit, se obarví tak, aby svým odstínem i strukturou co nejvíce tyrkys připomínal. Oproti tyrkysu je tak tyrkenit dobře dostupný.

  Jen pozor na to, jeho uměla barva se může po čase smývat, je to vlastně levnější náhražka tyrkysu.

  Takže nabíjet jej můžete stejně, jako ostatní kameny – omývat v čisté pramenité vody, nabíjet při úplňku a na sluníčku.

  Používá se: na duševní lenost, při ztrátě pevné vůle a kontroly, lačnosti, otylosti, proti jedům, překyselení žaludku, odvodnění i proti nespavosti.

  Dodává člověku vůli, duševní i citovou rozvahu, cílevědomost, podporuje látkovou výměnu, trávící trakt, kosti, klouby, zuby i nehty.

  Komentáře by svitluny — 22. ledna 2014 @ 13:58:22

 17. Muže mi dělat špatně křištal.Nosila jsem ho jako přivěšek na řetizku a vnoci se mi špatně spalo,je to možné. Děkuji

  Komentáře by Renata — 27. ledna 2014 @ 21:18:14

 18. Přeji hezký den.
  Děláte jeho pravidelnou očistu a nebo jej z krku nesundáváte? I tohle by mohla být příčina nespavosti. Ono se sice říká, že křišťál je kámen univerzální, že by měl pomáhat každému, ale vyjímky samozřejmě mohou existovat. Nic není stoprocentní.

  Komentáře by svitluny — 6. února 2014 @ 11:50:35

 19. Zdravím a přeji pěkné dny. Chtěl bych prosím poradit. Náš 20-tiletý syn byl již 2x(2000, 2013) na operaci hlavy s nádorem Kraniofaryngeom. Vždy zůstane nepatrná-nelze odstranitelná část, která se po čase začne zvětšovat. Lem, který se začne naplňovat tekutinou. Podstoupil již max. možnou dávku ozařování(2000). Nyní se uvažuje o třetí operaci a následně protonové léčbě. Které kameny by jste doporučila a jak s nimi zacházet. Děkuji za inspiraci. Petr.

  Komentáře by Petr Adamík — 22. února 2014 @ 22:46:35

 20. Zde bych poradila kámen amazonit jako první, dále křišťál, který je univerzální, pokud přicházejí problémy s viděním, tak sokolí oko. S ohledem na vážnost nemoci počítejte s jejich praskáním, takže kamenu raději víc, neb mohou prasknout během několika minut, dle závažnosti onemocnění. Prasklý kámen nemá pak už sílu léčitelskou, tak vyměnit za zdravý.

  Na podporu mozku larimar, brasilianit, kyanit, septárie a diamant.

  Komentáře by svitluny — 4. března 2014 @ 12:36:01

 21. Přeji pěkné jarně-letní dny. Prosil bych ještě o odpověď jak s kameny nakládat – přikládat jej na hlavu, nebo nechat v místnosti v blízkosti syna?

  Komentáře by Petr Adamík — 12. dubna 2014 @ 12:12:29

 22. Mohou být jak v místnosti, tak i přikládat na postižená místa a nechávat tak 20 minut působit, pak kámen očistit a další den opakovat. Pokud kámen praskne, znamená to, že předal svou energii a je třeba jej nahradit jiným kamenem, prasklý kámen je vhodné uložit zpět do země.

  Komentáře by svitluny — 21. dubna 2014 @ 13:06:33

 23. Zdravím a přeji pěkný den. Dostal jsem do „své“ sbírky další kamínek Fuchsit. Ovšem nikde jsem se nedočetl, jak jej vybít, očistit a následně nabít. Mohl bych poprosit o radu. Děkuji. Petr.

  Komentáře by Petr Adamík — 31. května 2014 @ 08:01:56

 24. Proč chcete vybít kámen a pak jej následně nabíjet?

  Komentáře by svitluny — 4. června 2014 @ 11:53:00

 25. Omlouvám se – měl jsem na mysli očistit.
  Petr

  Komentáře by Petr Adamík — 5. června 2014 @ 21:02:54

 26. Tak zařádkujte níže a očistě kamenu už jsem zde psala mnohokrát. *1*

  Komentáře by svitluny — 10. června 2014 @ 12:48:24

 27. Dobrý den, mám v plánu si pořídit nějaké kameny, které potřebuji, ale v okolí mého bydliště se moc prodejen nenachází. Jednu jsem navštívila, ale nebyla jsem spokojená, protože paní neměla znalosti, nedovedla pomoci a také měla velmi omezený. Když si objednám tedy kamen přes internet, nebude to vadit? Dále jsem se dočetla, že každá forma kamene má jinou účinnost – třeba přívěsky na krk jako srdíčko, křížek svoji účinnost ztrácí při broušení do tvaru. Je to pravda a jakou formu si nejlépe pořídit? Tromlované kameny mají prý účinnost 60-80%, donuty 95%. Když je kamen prasklý, tak také ztrácí účinnost? A když budu mít u sebe víc kamenů, nebudou se vzájemně ovlivňovat? Děkuji.

  Komentáře by Ilona — 30. července 2014 @ 10:45:54

 28. Přeji hezký den, kameny si můžete nakoupit klidně i přes internet. Samozřejmě největší účinnost mají kameny neopracované, ale i jako šperky nosí v sobě sílu amuletu a také jako tvarové zářiče. Nemyslím si, že by opracováním přišly o svou sílu, ale pokud Vám kámen praskne a nebo ztratí svou barvu, lesk, či se začne sypat, tak to je znakem vyčerpanosti kamene. Kameny se mohou kupovat i dle barev čaker a pak je tak i nosit. Co se týká problémů, přikládáme kameny na místo, kde problém sídlí. Srdeční do oblasti srdce, štítné žlázy do oblasti krku, kameny na ženské problémy je možné mít i v kalhotkách…takže možností je spousta.

  Komentáře by svitluny — 19. října 2014 @ 19:09:51

 29. Ahojte všichni, chtěla bych se zeptat, jak mám vybrat kameny,když je chci umístit v místnosti, tak aby pozitivně ovlivňovali danou místnost. Např. do obývacího pokoje bych chtěla kámen, který navozuje, klid, harmonii, vyrovnanost a přátelství. V pracovně aby podporoval kreativitu, přitahoval peníze a blahobyt. V ložnici aby podporoval lásku, věrnost, klidný spánek a sexuální aktivitu, a tak podobně. Kamenů je tolik, že se v tom už nevyznám. Už jsem si přečetla tolik článků a pořád nevím, jaký kámen do jednotlivých místností zvolit. Poradíte????? *4*

  Komentáře by Mirka — 6. listopadu 2014 @ 21:01:06

 30. Kameny by jsme měli vybírat intuitivně, aby nám harmonizovali to, co harmonizovat mají, můžete si vybírat kameny i dle barev, živlů, či čaker, je toho opravdu spousta dle čeho kameny vybírat. Když už toho jak sama píšete máte tolik načteného, není problém si ty správné kamny vybrat, dle jejich vlastností. *1*

  Komentáře by svitluny — 4. prosince 2014 @ 13:08:11

 31. Skvělý článek. Nedávno jsem sama na podobné téma psala tezi. Zrovna achát o kterém se v článku zmiňujete miluju pro jeho přiřazení k Merkuru a sílu. Na druhou pro můj duchovní pocit štěstí a sebevědomí mám v oblibě ametyst
  nebo jantar. Jaké jsou vaše oblíbené kamínky ? :-)

  Komentáře by Sareza — 2. června 2015 @ 15:33:06

 32. Dříve jsem oblíbene kamínky měla, ale dneska – který mne zaujme, ten si pořídím, viděla bych to o odvíjení mých psychických i zdravotních potřeb. Kamínek, který si mne najde si zakoupím a doma pak dohledám jeho zdravotní využití a obvykle se jedná o orgán, který mám právě oslaben. Takže nemůžu jednoznačně odpovědět, který kamínek mám v oblibě. Když jsem začínala s ezoterikou, tak to byl ametyst, dneska už převládá měsíční kámen, různé druhy jaspisu a poslední dobou mě opět oslovují jak tygří, býčí tak i sokolí oko. Opravdu se to mění tím, co prožívám a co si potřebuji poléčit.

  Komentáře by svitluny — 30. července 2015 @ 13:37:05

 33. Perfektní článek :-) Jak je zde uvedeno, určitě nemůžeme samotný výběr podcenit a vybírat jen co nám přijde zrovna pod ruku :-) Pro mě osobně jsou největší klasiky léčivé kameny jako je třeba malachit nebo jantar.

  Komentáře by Jituška25 — 4. srpna 2015 @ 07:03:17

 34. Při výběru používat intuici je velice důležité, ano vědomně můžeme na podporu určitých orgánu vybrat kámen, třeba jantarové náhrdelníky jsou v současné době velmi doporučované pro miminka, že odstra
  ńují bolest při růstů prvních zoubků. Jantar sám o sobě je kámen (zkamenělá pryskyřice) pro každý věk. A malachit nám podporuje sexuální přitažlivost a tím pádem sexuální život. Také moudrý kámen. *1*

  Ale tělo si může žádat zcela něco jiného a proto tu intuici nezanedbávat, vědomé vybírání kaménů nás může o mnohé ochudit. Znám z vlastní zkušenosti, že jsem si šla pro konkrétní kámen, ale ve finále si donesla domů jiný a potřebnější pro můj momentální zdravotí či duševní stav, ale je to na každém, jakým způsobem si bude kameny vybírat. Je jich mnoho a každý si ten svůj aktuální určitě najde. *1* *1*

  Komentáře by svitluny — 4. srpna 2015 @ 08:54:48

Leave a comment

smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík

rejtmon