Svitluny – Tarot a numerologie rádce na cestě životem

Léčivá síla drahých kamenů

16. května 2008 Filed under: Drahé kameny — admin @ 14:35:44

Přichází mi hodně dotazů ohledně léčivé síly kamenů, ano, kameny, polodrahokamy mají v sobě léčivou sílu, ale měl by jsme se s nimi naučit i zacházet, ať svou léčivou sílu mohou vydávat a tak vysílat své léčivé vibrace na člověka.

Napřed bych doporučila, jak si ten a ten kámen vybírat. U mnoha obchodníku se již setkáte a tak i v literatuře, že každý kámen má svá znamení a tak mohou své nabídky orientovat dle znamení, ale málokdo už má i napsáno, co který kámen či drahokam léčí. Ke koupi kamenu bych doporučila – buď vlastní instinkt a tak vybrat kámen ne, dle toho v jaké jsem znamení, ale kámen, který mi padne do oka a jako by za mnou i sám šel – nemusí se shodovat se znamením, ale když se pak kámen prozkoumá blíže, tak může být právě ten pravý ořechový pro to, co nám chybí, či nemoc, co nás trápí. Pokud kupujeme kameny pro přátelé, pak můžeme vycházet i ze znamení, ale také by je jistě potěšilo, kdyby jim pomohl třeba v nějaké složité situaci, ať už citové nebo zdravotní, proto je dobré o kamenech něco znát a nekupovat jen ten, co prodavač právě doporučí, ale ten co se nám líbí a tak podvědomě cítíme, že by se líbil i jako dárek pro osobu, které ho vybíráme. Kámen darovaný z lásky či přátelství, ať už je jakýkoliv tuhle kladnou vibraci také dokáže přenést.

Aby nám kámen správně fungoval, musíme se o něj starat. Kámen si při příchodu domů z obchodu očistíme – ať už pod tekoucí vodou z kohoutku, nebo jej ponoříme do slané vody a necháme tak očistit od vibrací, které mohl nachytat cestou od prodejce k nám a pro nás nemusejí být žádoucí, dále, dle druhá kamínku jej nabíjíme – velkou část kamenů na slunci s výjimkou růženínu, ten na slunci bledne a pak také doporučuji při úplňku, při měsíčku, dobré je také třeba položit na kmen či větev stromu, či do květináče na květiny, aby natáhl sílu. Kámen, který jsme si tak očistili, už by jsme neměli půjčovat dalším osobám, je dobré jej nosit při sobě a tak se s ním sžívat, aby vibrace byly propojeny. Pokud je majitel kamínku nemocný, je možné, že mu kamínek praskne, nebo zmatovatí, takový kamínek je vhodné zakopat do země, protože nám dal už veškerou svou energii a další již nemá – pak je dobré jej vrátit zemi a pořídit si nový. Kamínky se také mohou začít drolit, to také značí o tom, že ztrácejí sílu, proto radím, kupme si svůj kamínek, nosme jej a hlavně by jsme jej měli také obměňovat – nenosit jen jeden, ale střídat je a to i dle druhů. Kamínky se mohou také doplňovat, nemusím nosit jen jeden druh, ale na kombinovat je dle vlastností, které by nám mohli kamínky podpořit, či nemoci, u kterých by nám mohli pomoci. Kamínky se dají nosit ne jen na krku, či jako náramek, ale také se dají přikládat na postižená místa, či orgány, kterým mohou pomoci, či dodat energii, kterou mají nemoci oslabenou.

Vzorník kamenů

RSS feed | Trackback URI

134 komentářů v 68 vláknech. Vložit komentář

Stránky: « 7 6 5 4 3 2 [1] Show All

Prosím o radu
2009-11-07 22:31:06

Dobrý den,moc mě zaujaly tyto stránky *13*a chtěla bych poradit s výběrem vhodných kamenů, třeba ve formě náramku.Přidám si pořád nervozní a ve stresu a stále mi stoupá váha i když výživa je pořád stejná a ještě jestli pomáhá i nějaký na bolesti zad.Moc děkuji Lenka

svitluny
2009-11-09 00:54:39

Na nervozitu bych doporučila zelený avanturin, rutilový křišťál, sluneční kámen, magnezit, lapis lazuri, bílou perlu, safír, turmalín, zlatý topaz, fluorid, ametyst, jadeit, chryzokol, akvamarín, sodalit – zakoupit si některý z těchto kamenů, který Tě nejvíce osloví v obchůdku.

Na stres pomáhá křišťál, smaragd, turmalín, citrín, ametyst, ametrin, zelený avanturin, achát, amazonit, medový a voskový oopál, žlutý fluorid, obsidián – Slzy Apačů – ale s tímhle kamenem pozor, neb on nasává negace, ale pak je opět vypouští, takže tady bych doporučovala vždy velkou očistu a nebo je čas od času vyměnit za nový.

Co se týká bolavých zad – tak tady bych doporučila medovou masáž – ta vytahuje stresy z těla, pak tinkturu z kostivalu – vtírat několikrát denně minimálně 15 minut do kůže – nabrat na dlaň a vtírat, opět nabrat a tak to těch 15 minut opakovat. Z kamenů bych zde poradila akvamarín, záhnědu, prasen, amazonit, magnetit, magnezit a a pokud jsou bolesti v křížích, tak safír, zlatý topaz a magnetit.

Na obezitu jsou vhodné magnezit, malachit, ametyst, lapis lazuri, tyrkys a howlit. Pak ještě zbavit se všeho nepotřebného v životě, usmířit se s vlastními pocity, mít se ráda a být sama se sebou spokojená. Vyvolat ji mohl strach a potřeba ochrany, jako útěk před city, nejistota a hledání seberealizace.

Nemusíš mít všechny kameny, ale ty, které se Ti budou líbit, přikládat na postižená místa a pravidelně je pak očisťovat.

Poděkování
2009-11-09 21:03:06

Mnohokrát Vám děkuji za vyčerpávající odpověď *13* Zdraví Lenka

 
 
 
Jana
2009-09-15 19:38:09

Dobrý den,
mám velké problémy při ovulaci (bolest na pravé straně) a chtěla jsem se zeptat, jaký kámen by mi mohl pomoci a jak ho nosit (či přikládat na bolavé místo, nosit na krku či podobně).
Mnohokrát děkuji za odpověď a za tyto stránky. Jana

svitluny
2009-09-15 22:49:32

Takže koupit si kapky z kontryhelu a dle návodu užívat, ten napomáhá na tyhle ženské problému. Z kamínku jaspis nejlépe červený a nebo měsiční kámen – nosit na místě bolesti a třeba si ho dát do kalhotek, při menstruaci měsíční kámen odložit, jaspis nemusíš. Jakmile kámen praskne, vyměnit za nový. A ještě pozor při nákupu měsíčního kamene – v současné době se dělá imitace, který je lehce zaměnitelný za pravý, takže si ke koupit vybrat kvalitní kamínkový obchod.

Jana
2009-09-17 12:33:08

Děkuji mockrát za odpověď.

 
 
 
EVA
2009-08-25 21:23:29

Dobrý den,
pořídila jsem si dva budha náramky, a to jaspis červený a tygří oko (jsem narozena ve znamení panny). Zajímalo by mě, zda tyto dva náramky mohu nosit zároveň?
Děkuji za odpověď
EVA

svitluny
2009-08-26 10:15:08

Lepší by bylo je střídat, ale zase na druhou stranu si neodporují – jaspis hovoří o ženskosti, takže léčí ženské problémy, červená barva podporuje sexualitu a tygří oko podporuje dýchání a léči dýchací problémy a mimo jiné podporuje i vztah k bohatství, takže si myslím, že ani jeden z nich si neodporuje, tak je nosit můžeš, jen čas od času opláchnout pod tekoucí studenou vodou, ať se očistí a nechat nabít na slunci i při úplňku.

 
 
náramek
2009-07-14 21:37:09

Dobrý večer paní Jarmilko,
myslíte, že i přetržení růženinového náramku může symbolizovat nebo „doporučovat“ jeho konec?*20* Nebo lze bez obav navléci a nosit dál? Zamýšlím se i nad případnou „jinou zprávou“.
Děkuji za Vaši odpověď.
Jarmila H. *2*

svitluny
2009-07-15 17:29:10

Přetržení náramku z růženínu může znamenat i přetržení nějakého vztahu, ale i tak může tento náramek dál sloužit, stačí jej převléci na novou nit a pak očistit pod tekoucí vodou a nechat nabít na měsíčku, sluneční záření se růženínu nedoporučuje, neb na přímém slunci ztrácí svou růžovou barvu a bledne.

náramek
2009-07-20 18:50:33

Děkuji moc za odpověď. Toho významu o přetržení vztahu jsem se obávala, nebo spíš vycítila. Jen teď ještě zkoumám, zda je to pobídka k ukončení z mé strany nebo signál, že vztah chce ukončit partner? *14*

 
 
 
Eva
2009-05-13 09:30:07

Dobrý den,
chci se zeptat, jaké kamínky se hodí na posílení sebevědomí.

svitluny
2009-05-18 16:49:30

Na posílení sebevědomí se dá použít medový a voskový opál, zlato, měď, jantar i citrín a hlavně pozitivní myšlení, že jsi originální, jedinečnou bytostí, mít sama sebe ráda a vážit si se.

 
 
andrea
2008-10-08 10:58:25

dobry den,rada by jsem potrebovala poradit jaky kamen by jste mi poradila mam problemy:zavrate,bolesti hlavy,nizky tlak,nadmernou chut k jidlu,spatny krevni obeh,spatne soustredeni
rada by jsem se zeptala jesli mohu nosit vice kamenu na krku jako privesek a jestli se k sobe hodi:ametyst,tyrkys,aventurin a kristal jestli by byl pro mne vhodne dekuji jurová

svitluny
2008-11-02 20:18:26

Co se týká více kamenů tak je klidně můžeš i kombinovat, nebo střídat, protože kameny se musejí i čistit a čas od času si od svého nositele i odpočinout, aby dobily energii.

Co se týká kamínků na nízký tlak a krevní oběh kamínky červené barvy, červená barva je barva na posílení, takže zkus se zaměřit na červenou a to ne jen u kamínku, ale i u oblečení. Jinak na krevní oběh je dobrý i křišťál s vrostlicemi turmalínu je i na bolest hlavy, hematit – ten je dobrý na srážlivost krve, rubín, červený jaspis, karneol.

Až si budeš kamínky vybírat – použij intuici ty správné k Tobě přijdou samy.

Co se týká obezity – tak magnezit, malachit, ametyst, lapis lazury a tyrkys.

Bolesti hlavy – křišťál, ametyst, tygří či sokolí oko, fialový fluorid, malachit, jantar, zelená avanturyn.

 
 
Ivanka
2008-08-18 12:25:19

Dobrý den, ráda bych se dozvěděla, jaké léčivé kameny se dají použít na otěhotnění a jeho dobrý průběh. Děkuji Ivanka

svitluny
2008-08-18 12:54:05

Tak na těhotenství a jeho dobrý průběh se doporučují: beryl, rubín, jadeit, růžový achát, sluneční kámen, měsíční kámen – ten je celkem velice vhodný kámen pro ženy v každém věku a podporuje ne jen těhotenství, ale i hladký porod a kojení. Zonální fluorid, červený korál, stříbro, sádrovec a diamant.

Dále pak pohodu, klid a neupínat se pokud se těhotenství nedaří hned na poprvé – chce to i bylinkové čaje, výborný je čaj z kontryhele, kopřivy a myslet pozitivně, netrápit se, když to bude chvíli trvat, protože i psychika hraje velkou roli, aby se těhotenství zadařilo, někdy hodně moc chtění dělá také umělou sterilitu.

 
 
Agnetha
2008-07-19 09:01:11

Dobrý den,
přesně tyto stránky jsem potřebovala *6* !!Moc se mi hodí vzorník kamenů *11*..Doma jich mám hrozně moc *14* a u dvou jsem nevěděla jejich jména, moc mě to trápilo *24* ..Ale teď už to vím *6* ..Máte opravdu moc krásné stránky!!! *2* ..A smajlíky.. *1* *23* *7* *14* *15* *18* *20* …. *6*

svitluny
2008-08-18 12:47:42

Jsem ráda, že se Ti katalog kamínků líbí *1*

 
 
Jméno (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (Kratší | Delší)
smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík
Povolené tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

rejtmon