Svitluny – Tarot a numerologie rádce na cestě životem

Léčivá síla drahých kamenů

16. května 2008 Filed under: Drahé kameny — admin @ 14:35:44

Přichází mi hodně dotazů ohledně léčivé síly kamenů, ano, kameny, polodrahokamy mají v sobě léčivou sílu, ale měl by jsme se s nimi naučit i zacházet, ať svou léčivou sílu mohou vydávat a tak vysílat své léčivé vibrace na člověka.

Napřed bych doporučila, jak si ten a ten kámen vybírat. U mnoha obchodníku se již setkáte a tak i v literatuře, že každý kámen má svá znamení a tak mohou své nabídky orientovat dle znamení, ale málokdo už má i napsáno, co který kámen či drahokam léčí. Ke koupi kamenu bych doporučila – buď vlastní instinkt a tak vybrat kámen ne, dle toho v jaké jsem znamení, ale kámen, který mi padne do oka a jako by za mnou i sám šel – nemusí se shodovat se znamením, ale když se pak kámen prozkoumá blíže, tak může být právě ten pravý ořechový pro to, co nám chybí, či nemoc, co nás trápí. Pokud kupujeme kameny pro přátelé, pak můžeme vycházet i ze znamení, ale také by je jistě potěšilo, kdyby jim pomohl třeba v nějaké složité situaci, ať už citové nebo zdravotní, proto je dobré o kamenech něco znát a nekupovat jen ten, co prodavač právě doporučí, ale ten co se nám líbí a tak podvědomě cítíme, že by se líbil i jako dárek pro osobu, které ho vybíráme. Kámen darovaný z lásky či přátelství, ať už je jakýkoliv tuhle kladnou vibraci také dokáže přenést.

Aby nám kámen správně fungoval, musíme se o něj starat. Kámen si při příchodu domů z obchodu očistíme – ať už pod tekoucí vodou z kohoutku, nebo jej ponoříme do slané vody a necháme tak očistit od vibrací, které mohl nachytat cestou od prodejce k nám a pro nás nemusejí být žádoucí, dále, dle druhá kamínku jej nabíjíme – velkou část kamenů na slunci s výjimkou růženínu, ten na slunci bledne a pak také doporučuji při úplňku, při měsíčku, dobré je také třeba položit na kmen či větev stromu, či do květináče na květiny, aby natáhl sílu. Kámen, který jsme si tak očistili, už by jsme neměli půjčovat dalším osobám, je dobré jej nosit při sobě a tak se s ním sžívat, aby vibrace byly propojeny. Pokud je majitel kamínku nemocný, je možné, že mu kamínek praskne, nebo zmatovatí, takový kamínek je vhodné zakopat do země, protože nám dal už veškerou svou energii a další již nemá – pak je dobré jej vrátit zemi a pořídit si nový. Kamínky se také mohou začít drolit, to také značí o tom, že ztrácejí sílu, proto radím, kupme si svůj kamínek, nosme jej a hlavně by jsme jej měli také obměňovat – nenosit jen jeden, ale střídat je a to i dle druhů. Kamínky se mohou také doplňovat, nemusím nosit jen jeden druh, ale na kombinovat je dle vlastností, které by nám mohli kamínky podpořit, či nemoci, u kterých by nám mohli pomoci. Kamínky se dají nosit ne jen na krku, či jako náramek, ale také se dají přikládat na postižená místa, či orgány, kterým mohou pomoci, či dodat energii, kterou mají nemoci oslabenou.

Vzorník kamenů

RSS feed | Trackback URI

134 komentářů v 68 vláknech. Vložit komentář

Stránky: « 7 6 5 4 [3] 2 1 » Show All

Gabča
2011-07-20 22:55:55

Moc nádherná sbírečka kamínků. Jsem unešená *1* Taky jim začínám propadat *1* Chtěla bych se moc poradit. Už skoro 6 let trpím opakovanými tupými bolestmi krční páteře (spíše těch svalů), které často končí bolestí hlavy a zvracením. Poprvé se u mě projevily, asi v 8. týdnu těhotenství, kdy jsem krvácela a málem potratila dceru. A od té doby, jakýkoliv menší stres (stačí i změna počasí…) a bolest je tu znova. Prakticky není den, kdybych záda neměla aspoň ztuhlá (už s takovými vstávám) Je to hrozné, ale lékaře pořád odkládám, i když mě to omezuje. *20* Jaký kámen nebo přírodní léčba by mi mohla pomoci?
Přiznám se, že přímo zbožňuji křišťál a ametyst, nejlépe v kombinaci *4* Teď jsem si koupila Hematit, ale mám strach, je magnetický, aby mi to spíše neuškodilo. Naposledy mě zaujal i nějaký čaroid, jsem asi ujetá na fialovou barvu, jen nevím na co je vhodný *2* Děkuji

svitluny
2011-09-04 14:53:13

Magnetický hematit by uškodit neměl, lékaře bych však v žádném případě neodkládala a pak ubrat starostí, co si na svá bedra nakládáš – čím více starostí, tím větší bolesti, také by to chtělo rehabilitaci, kde Ti ukážou, jak ztuhlé svaly rozcvičit, masáž také není od věcí, může pomoci i sušená čili paprička rozemleta a rozpuštěná v sádle či olivovém oleji a tím bolestivá místa natírat a používat suché teplo – takže spíše sprcha, než relaxace ve vaně.

 
jana
2011-09-16 10:44:05

Ahoj Gabčo, narazila jsem náhodou na tvůj komentář,na tvůj problém by ti mimo jiné mohla velmi pomoci Shiatsu masáž, řeší i dlouhodobý problém..vyzkoušej si najít ve svém okolí kvalifikovaného praktika :)

 
 
rada
2011-07-12 22:54:26

Dobrý večer,právě jsem narazila na vaše stránky a zajímalo by mě,zda kameny pomáhají a nabíjí člověka neustále,i když zrovna nic nepotřebuje nebo jak to vlastně snimi je.Můžu poznat,co pro mě dělá,jestli mi dává energii,jestli on je bez energie,v jaké formě je nejlepší jej užívat nebo na tom nezáleží?Mohu jako Lev používat kamínky,které jsou spíše pro vodní znamení?Je to zvláštní ale voda mě přitahuje a namodralé kameny taky.Kameny mě zajímají,jsou tajemné a hrozně staré a věřím že mají spoustu síly ale bojím se právě toho,že kamenům neporozumím nebo že mi kámen nebude sloužit.Mohla byste nebo i někdo z vás ostatních mi nějak poradit jak na kameny nebo nějakou správnou literaturu,která třeba pomohla i vám se spoustou otázek?Moc vám děkuji a přeji hodně úspěchů

svitluny
2011-07-18 13:08:00

Literaturu naleznete v každém v knihkupectví a není ji zrovna málo :-).

Jinak ke kamínkům a jejím léčivým schopnostem: energii z kamenů se nelze předávkovat. Samy si regulují, kolik Vám mohou dát a co se týká výběrů – já neupřednostňují výběr kamenů a barev dle znamení, ale radím – vybírejte si kameny intuitivně – tělo si samo řekne, jakou barvu či druh kamenů potřebujete. Ten kámen, co Vás právě v tuhle chvíli přitahuje, je tím správným a ta síla právě Vašemu organismu chybí, nebo je oslabena. Kameny také harmonizují čakrový systém a ten se neodvíjí od znamení, ale od dané osoby.

*1*

 
svitluny
2011-07-18 13:12:10

Kameny se mohou přikládat na oslabené místo, nebo jen tak nosit v ruce, na krku či z nich mít náramek či prstýnek. Také se vkládají do pramenité vody a ta voda se po přenesené jejich energie buď může pít a nebo používat při natíraní postižených míst.

Kamínek který už vydal svou energii bud změní barvu, nebo praskne. V tu dobu je dobré kamínku za jeho službu poděkovat a vrátit jej zpět zemi, že jej někde do země zahrabeme.

Kamínky nabíjíme dle druhu – všechny se dají při úplňku a některé na přímém slunci, některé ve stínu a omýváme je pramenitou vodou.

 
 
Jaký kámen????
2011-04-20 16:35:10

Dobrý den, čekají mě přijímací zkoušky na VŠ a chtěla bych poradit nějaký kámen na znírnění stresu, strachu, únavy a na podporu myšlení(to hlavně). Budu to potřebovat. A ještě jestli existuje kámen na podporu hubnutí.
Předem děkuji za odpověď.

svitluny
2011-04-21 14:08:02

Hlavně to chce klid a nebát se na stres je dobrý tygří oko ten podporuje i dobré dýchání, na sebedůvěru pak sokolí či býčí oko, rubín. Na stres ideální křišťál ametyst ten je vhodný i na hubnutí a nebát se pak jde všechno líp :-) Dobrý je uvařit si i čaj Flegmatik (devatero bylin) od Grešika – dostaneš v každé lékárně – uklidňuje na duši, ale netlumí smysly, což potřebuješ.

 
 
Ally
2010-11-23 15:19:36

Dobrý den,
koupila jsem si kamínek s názvem „kalkoholit“. Prodavačky ale bohužel nikde v literatuře nenašly, jaké má účinky. Neznáte tento kámen a nevíte, co léčí? Předem děkuji za odpověď.

svitluny
2010-11-26 13:55:46

Stejně, jak pro příspěvek níže psaný – laické názvy těžko naleznete v literatuře ke kamenům – jediná možnost – nafotit a poslat a dle toho najít odborný název tohoto kamene i s jeho vlastnostmi co se týká léčení. Jen z názvu – ještě ne odborného – to jde těžko. Správně by prodavačka, která má tento kámen v nabídce měla poskytnout i jeho využití.

 
 
Ptétra
2010-11-12 14:28:59

Dobrý den, nedávno jsem si koupila kámen, který mě oslovil, jmenuje se chytna, ale bohužel o něm nemohu najít žádné informace ani v publikacích ani na internetu. Mohla byste mi poradit prosím. Děkuji za Vaši odpověď.

svitluny
2010-11-19 03:14:13

To je něco podobného, jako jsem si zakoupila akvarijní rybičky s názvem – dalmatýn – také jsem hledala na internetu a našla je pod úplně jiným názvem. Možná i prodejce Tvého kamenu jej pojmenoval laicky a tím pádem jej pod tímhle názvem nikde nenajdeš, takže pokud nevím jak vypadá, nemůžu poradit. Bylo by ho možná dobré vyfotit a poslat barevný obrázek, aby se mohl identifikovat odborným názvem.

 
 
mix:)
2010-10-16 20:29:58

dobry den,
zajimalo by me, jestli mohu pri sobe nosit vice kaminku? Vim, ze jste psala, ze clovek muze mit u sebe kaminky dle momentalnich problemu, ale nemuzou se jejich sily zaroven i rusit??
Dale by me zajimalo, zda existuje kaminek, ktery by napomahal latkove vymene, popr hubnuti?:P:)
dekuji za odpoved

svitluny
2010-10-17 02:23:55

Kamínky se mohou mixovat, stejně si vyberete podvědomě takovou sestavu, kterou Vaše tělo potřebuje – výjimečně se stává, že si vyberete kamínek, co by škodil. Však si to vyzkoušejte tím, že Vás nějaké kamínky budou přitahovat, některé nechají chladnými a dokonce některé se Vám nebudou vůbec líbit a časem se tahle sestava může pozměnit.

Na hubnutí a látkovou výměnu mohu poradit – naučit se, aby problémy a starosti po Vás stékaly a ne, aby jste je nabírala na sebe a pak na Vás ulpívaly stejně, jako ty kila, kterých se potřebujete zbavit. Dále bych doporučila udělat razantní probírku věcí ve skříni a jak se říká – udělat v nich průvan a povyhazovat vše, co delší čas nenosíte, ani nepoužíváte a pak půjde i hubnuti. Kamínky, co tomu napomáhají jsou: kamínky žluté a červené barvy – např. citrín, žlutý kalcit, jantar, zlato, lapidolit, čaroit, růmělka a další…na hubnutí – magnezit, malachit, ametyst, lapis lazury, tyrkys, howlit, septárie.

 
 
mykoza
2010-08-17 17:59:20

Dobrý den!Mohu Vás poprosit o radu ohledně toho,jaký kamínek by mi pomohl při častých a opakovaných gynekologických zánětech?Myslím,že to trápí nejednu ženu.Předem moc děkuji za Vaši odpověd.Budu ráda za každou radu. *1*

svitluny
2010-09-06 01:24:42

O tomhle už jsou nižší příspěvky – kámen žen je měsíční kámen, ten pomáhá ženám v každém věku, pak červený jaspis, vývar z kontryhelu a listu jahodníku.

Aby se gynekologické problémy neopakovaly probudit v sobě ženu a začít ji rozmazlovat, neb je to projev potlačování ženství, že si toho na sebe moc nabíráte a nedokážete požádat o pomoc – milujte v sobě ženu se vším všudy, neberte se jako něco míň, než jsou muži. Jsme rovnocenní partneři a každé pohlaví tu má své a nezastupitelné místo, tak nesuplujte muže, ale milujte ženu sama v sobě.

 
 
doktor
2010-03-11 10:46:57

Můžete mě odkázat na nějakou vědeckou studii, která dokazuje a prokazuje účinost Vámi zmiňovaných léčebných účinků na člověka?

Mám na mysli studii nějaké lékařské společnosti a ne pisálků na internetu.

Předem děkuji

svitluny
2010-09-06 01:19:37

Zkuste pohledat – kdo hledá, najde.

Nejsem seznamka knih ani jejich autorů.

 
 
Pavla
2010-02-18 11:59:14

dobrý den mohla bych vás poprosit o radu.snažíme se o miminko a mám problémy z vaječníkama.kterej kamínek by se na to hodil?našla jsem si červený jaspis ale nejsem si jistá:-)děkuji za radu

svitluny
2010-02-19 01:53:13

Ano červený jaspis je fajn, ale jeden z nejlepších je měsíční kámen – ten dokáže ne jen nastartovat vaječníky, ale také chrání matku i plod po celou dobu těhotenství i porodu. Pokud jsou problémy s vaječníkem, tak doporučuji kontryhel – bylinka, která roste všude a je velice nápomocná ženským problémům – je možno zakoupit i kontryhelovou tinkturu a užívat dlouhodobě dle návodu, kopřiva k tomu čistí krev a odšťavněný zázvor – malou štamprličku šťávy denně a budete fit.

Pak ještě jedna zásadní rada – přestaň dělal miminko, začni se milovat. Dítě je dar, který přichází, když nastane jeho pravý čas a někdy velké chtění je takovým psychickým blokem, že je pak tou nejsilnější antikoncepcí na světě. Začněte své zájmy a myšlenky ubírat jiným směrem, do ložnice ať se vrátí láska a radost z milování a miminko přijde :-)

pavla
2010-02-19 20:19:08

Děkuji mockrát strašně m ě to pomohlo to takhle slyšet číst máte pravdu .musím se snažit myslet na něco jiného:-)dneska jsem si koupila ten jaspis a nebude vadit když sik tomu koupím aji ten měsíční? *1*

svitluny
2010-02-22 00:54:15

Určitě nebude – kamínky se doplňují a oba pomáhají na to, co potřebujete poléčit :-)

(Comments won't nest below this level)
 
 
 
 
Rada
2010-02-08 13:07:42

Dobrý den, chci poprosit o radu. Chtěla bych si koupit ametystovou geodu nebo křišťál (ještě nevím, který mě více osloví), mohla bych ho umístit do ložnice,obýv.pokoje nebo do kuchyně? Bude mít vliv na celou mojí rodinu, když má mít každý svůj kámen? Nebude to špíše škodit? Předem děkuji za radu,Pavlína

svitluny
2010-02-09 02:39:37

Ametyst je kámen duchovní a ochranný, tak klidně může být pro celou rodinu přínosem, křišťál je také kámen všestranně léčivý, takže nikomu z rodiny nemůže ublížit. Možná by bylo vhodné jej umístit do obýváku, ať čistí místo, kde se scházíte všichni, ale nezapomínat i tyhle velké kameny čistit a nabíjet – čistit pod tekoucí vodou a nabíjet jak při úplňku, tak i na slunci, ať mohou léčit a pomáhat co nejdéle.

 
 
Jméno (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (Kratší | Delší)
smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík
Povolené tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

rejtmon