Svitluny – Tarot a numerologie rádce na cestě životem

Léčivá síla drahých kamenů

16. května 2008 Filed under: Drahé kameny — admin @ 14:35:44

Přichází mi hodně dotazů ohledně léčivé síly kamenů, ano, kameny, polodrahokamy mají v sobě léčivou sílu, ale měl by jsme se s nimi naučit i zacházet, ať svou léčivou sílu mohou vydávat a tak vysílat své léčivé vibrace na člověka.

Napřed bych doporučila, jak si ten a ten kámen vybírat. U mnoha obchodníku se již setkáte a tak i v literatuře, že každý kámen má svá znamení a tak mohou své nabídky orientovat dle znamení, ale málokdo už má i napsáno, co který kámen či drahokam léčí. Ke koupi kamenu bych doporučila – buď vlastní instinkt a tak vybrat kámen ne, dle toho v jaké jsem znamení, ale kámen, který mi padne do oka a jako by za mnou i sám šel – nemusí se shodovat se znamením, ale když se pak kámen prozkoumá blíže, tak může být právě ten pravý ořechový pro to, co nám chybí, či nemoc, co nás trápí. Pokud kupujeme kameny pro přátelé, pak můžeme vycházet i ze znamení, ale také by je jistě potěšilo, kdyby jim pomohl třeba v nějaké složité situaci, ať už citové nebo zdravotní, proto je dobré o kamenech něco znát a nekupovat jen ten, co prodavač právě doporučí, ale ten co se nám líbí a tak podvědomě cítíme, že by se líbil i jako dárek pro osobu, které ho vybíráme. Kámen darovaný z lásky či přátelství, ať už je jakýkoliv tuhle kladnou vibraci také dokáže přenést.

Aby nám kámen správně fungoval, musíme se o něj starat. Kámen si při příchodu domů z obchodu očistíme – ať už pod tekoucí vodou z kohoutku, nebo jej ponoříme do slané vody a necháme tak očistit od vibrací, které mohl nachytat cestou od prodejce k nám a pro nás nemusejí být žádoucí, dále, dle druhá kamínku jej nabíjíme – velkou část kamenů na slunci s výjimkou růženínu, ten na slunci bledne a pak také doporučuji při úplňku, při měsíčku, dobré je také třeba položit na kmen či větev stromu, či do květináče na květiny, aby natáhl sílu. Kámen, který jsme si tak očistili, už by jsme neměli půjčovat dalším osobám, je dobré jej nosit při sobě a tak se s ním sžívat, aby vibrace byly propojeny. Pokud je majitel kamínku nemocný, je možné, že mu kamínek praskne, nebo zmatovatí, takový kamínek je vhodné zakopat do země, protože nám dal už veškerou svou energii a další již nemá – pak je dobré jej vrátit zemi a pořídit si nový. Kamínky se také mohou začít drolit, to také značí o tom, že ztrácejí sílu, proto radím, kupme si svůj kamínek, nosme jej a hlavně by jsme jej měli také obměňovat – nenosit jen jeden, ale střídat je a to i dle druhů. Kamínky se mohou také doplňovat, nemusím nosit jen jeden druh, ale na kombinovat je dle vlastností, které by nám mohli kamínky podpořit, či nemoci, u kterých by nám mohli pomoci. Kamínky se dají nosit ne jen na krku, či jako náramek, ale také se dají přikládat na postižená místa, či orgány, kterým mohou pomoci, či dodat energii, kterou mají nemoci oslabenou.

Vzorník kamenů

RSS feed | Trackback URI

134 komentářů v 68 vláknech. Vložit komentář

Stránky: « 7 6 5 [4] 3 2 1 » Show All

Nabiti kamene v zime
2012-12-03 14:04:42

Ahojky, chtel bych se zeptat. V sobotu jsem si koupil Ametrin. Neni to kamen meho znameni, ale vybral jsem si ho po porade s prodavajici a podle jeho ucinku. Byl to pro mne kamen na prvni pohled. Chtel bych hned od zacatku pro nej i pro sebe udelat maximum. Takze jsem si „vysnil“ ze si jej ocistim v cistem prameni reky. To by nebyl problem, problem je s nabitim. Je po uplnku a vzhledem k soucasne prichazijici zime(momentalne dlouhodobe zatazeno a snehovo) ani slunce dlouhodobe nevypada ze by vyslo. Chtel bych jej zacit pouzivat, ale nechci cekat do dalsiho uplnku. S tim souvisi i laicka otazka: je psano, nechat nabijet uplnkem 24 hodin. Vzhledem k tomu ze se mesic toci kolem domu jej mam premistit vzdy za mesicim svitem ?
Dekuji. Petr.

svitluny
2012-12-06 10:51:21

Zdravím,
kámen můžete používat již dneska, nabít při nejbližším úplňku, počítám, že jste si jej zakoupil od prodejce, který měl kamenů více, tím pádem je kámen nabitý a svou sílu bude ztrácet postupně, jak jej budete používat, takže při dalším úplňku položit na jedno místo, kde v noci svítí měsíček nejvíce a nechat ho tam ležet i když se nepotká přímo s paprsky slunce, pokud by bylo zataženo, tak i denní úplňkové světlo má na něj blahodárný účinek.

Ať kámen slouží k Vaši spokojenosti. *1*

 
 
Terka
2012-10-16 09:43:40

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda má vliv to, v jaké je kamínek podobě, na jeho léčivé účinky. Jsem těhotná a pojedu v blízké době do Thajska, chtěla jsem si pořídit měsíční kámen ve formě náramku, aby ochránil jak mě, tak plod, ale nevím, jestli náramek nějak opracovaný neztrácí svoji sílu? Jestli není lepší v jiné formě třeba jako přívěsek na krk nebo tak? Děkuji za odpověď :)

svitluny
2012-10-24 10:07:47

Náramek je fajn, ano tvary mají také význam, ale při koupi náramku jen dávejte dobrý pozor, aby byl pravý, neb se prodávají i syntetické měsíční kameny, tak ať Vám opravdu přijde na ruku ten pravý. Je vhodný i prstýnek a pokud by jste chtěla na krk tak tvar vajíčka, neb ten symbolizuje nové zrození.

 
 
Drúzy a geody
2012-08-24 15:21:47

Dobrý den,chtěla bych se zeptat, jak čistit a nabíjet drúzy,nebo geody. Nemůžu to nikde najít. Zatím žádnou nemám, ale chci si pořídit křišťálovou či ametystovou k nábíjení ostatních kamenů, nebo šperků.Hlavně mě není jasné to čištění, zdali je to vůbec potřeba.
Moc děkuji za odpověď.

Renata S.

svitluny
2012-08-27 14:29:19

Zeptejte se u prodejce, kde je budete kupovat, je pravdou, že pokud budete mít větších rozměrů, tak se budou dost těžko přenášet, pokud malé, tak se s nimi zachází stejně, jako s jinými křišťály či ametysty.

 
 
Nabíjení
2012-07-09 14:46:04

Dobrý den,
moc by mě zajímalo,jak často se má křišťál nabíjet.

Předem děkuji za odpověď

S pozdravem Radka

svitluny
2012-07-12 17:14:24

Záleží, jak ho často používáš, jak často s ním pracuješ, či jej nosíš u sebe, minimálně se nabíjí jednou měsíčně, ale můžeš i častěji, dle potřeby. Pokud Ti praskne, tak už z něj síla odešla a bude třeba jej vyměnit za jiný.

 
 
Nabíjení kamene
2012-01-04 19:25:58

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, kdy je vhodné nabíjet kámen Nefrit? Na některých stránkách je uvedeno nabíjet jej na přímém slunci, jinde zase, že patří do skupiny kamenů, které se nabíjejí zásadně v noci..
Prosím o radu. Předem mockrát děkuji.

svitluny
2012-01-09 13:34:44

No viděla bych to na úplněk 24 hodin, neb měsíc a tekoucí voda stahuje nežádoucí energie a slunce nabíjí pozitivní, tak doporučuji obojí jen růženín nesnáší přímé sluneční paprsky – bledne tak ten nabíjet ve stínu, ale také by měl slunce přes ten stín mít.

 
Nabíjení kamenů
2012-02-02 15:09:53

Dobrý den.
Mám podobný problém. Nevím,který kámen se jak nabíjí.Pokaždé se dočtu něco jiného. Chtěla jsem si udělat náramek k moři,tudíž potřebuji kamínky které se nabíjení na sluníčku.*1* Někde píší,že všechny odrůdy křemene se mohou nabíjet na přímém slunci,což jsem byla ráda jelikož mám moc ráda ameryst,růženín,citrín i křišťál.Dnes jsem se někde dočetla že zase nééé. Může mě někdo opravdu říct,který kamínky mohu nabíjet napřímo na slunci.
Děkuji moc.
Stáňa

svitluny
2012-02-08 00:26:15

Co vím, tak se nedoporučuje přímé slunce růženínu – ztrácí svou růžovou barvu, citrín, ametyst, křišťál se nabíjet na přímém slunci mohou.

 
 
 
Gábina
2012-01-04 15:25:41

Dobrý den, s kameny začínám a chtěla bych se zeptat. Zakoupila jsem Tyrkenit a někde jsem se došetla že nesnáší vodu, jinde zase že mu nevadí. Chci se zeptat, jestli ho můžu omýt vodou a jestli se nabíjí na Slunci nebo při měsíčním světle ? Děkuji mockrát za odpověď :)) Krásný den Gábina.

svitluny
2012-01-09 13:32:10

Tyrkenit je vlastně nahrážka tyrkysu – spíše dělán uměle, než že by to byl opravdový nerost – záleží na tom, zda jej při výrobě ještě výrobce přibarvoval – pokud ano tak může blednout, ale to může blednout i jeho nošením na kůži. Každopádně omýt pod tekoucí vodou by mu vadil nemělo, ale nenechávala bych ho v ní dlouze ležet. Nabíjet pak na slunci i měsíci v úplňku. V den úplňku což je i dneska jej položte třeba na parapet okna a nechejte jej tam 24 hodin ležet – na takový parapet, kde svítí jak slunce, tak odráží paprsky i luna.

 
 
dotaz
2011-11-01 19:48:05

Je vidět že kameny máte ráda. S manželkou sbíráme mnoho let kameny jako koníčka – protože se nám líbí. Manželka miluje křišťály, ametysty a citríny. Já upřednostňuji záhnědy, všechny druhy u nás se vyskytujících granátů, fluorit a všechny u nás se vyskytující turmalíny. Kameny obměňujeme, máme kolem sebe vždy ty, které se nám nejvíc líbí.
Proč to píši. Buďto jsem úplný tvrdolín, nebo nevím jak by to bylo, kdybychom kameny nesbíraly.
Kameny si s manželkou i dáváme a opravdu s láskou. Když najdu například hezký citrín je to kámen babičky a mám radost, že jí mohu udělat radost.
Když si přečtu na co všechno doma máme kameny, tak snad na vše.
Přepadá mě hrozná myšlenka, že kdybych ty kameny kolem sebe neměl, tak bych byl asi mrtvý.
Kameny máme většinou v „přírodním stavu“ – nejsou ošetřovány kyselinami atd. Jsou pouze umyté.
Tedy ten dotaz – je možné, že na mě nefungují?

S pozdravem Milan

svitluny
2011-11-03 15:04:23

Milane – kameny pomáhají svou léčivou sílou, ale nedá se jimi předávkovat. Takže to, že bys byl bez nich mrtev pravdou není, jen dodávají energii, kde Ti chybí, samozřejmě v určitých mezích a musejí se pravidelně nabíjet – jak najdeš zda v textech napsáno. Je fajn, že je máš v přírodním stavu, bez chemických zásahů. Kameny jsou stejnou součástí přírody, jako je sám člověk, takže pomáhají, ale nejsou všeléky na všechny neduhy, jen dodávají energii tam, kde chybí :-)

dotaz
2011-11-06 13:01:12

Děkuji za solidní odpověď a zároveň se i omlouvám, jsem jen nezřízený hecař. Samozřejmě, že znám způsoby i literaturu jak s kameny obcovat. Vám chci jen složit poklonu, za solidní přístup a trpělivost s abonenty.
Přeji mnoho úspěchů.
Milan

 
 
 
bolesti halavy
2011-10-03 17:13:06

dobry den chtela jsem se zeptat jaky kaminek by mi pomohl na bolesti hlavy dekuji marie

svitluny
2011-11-02 18:09:32

Na bolesti hlavy upravit pitný režim – pít v malých dávkách, ale často, minimálně 2 litry tekutiny denně a to litr a půl do 15 hodiny. Z kamínků mohu doporučit kameny bílé, čiré, fialové a zlaté barvy. Kamínky vybírejte dle intuice.

Např – ametyst, tygří či sokolí oko, flourit, křišťál, smaragd, modrý topaz, křišťál, tanzanit, avanturin, lapis lazury, lazurit, jantar, platina, nefrit a spousta dalších – vybírejte dle své intuice.

 
 
Prosba o radu
2011-09-11 22:47:25

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné, aby kámen ovlivňoval i mé okolí. Sedí mi citrín, ale přijde mi, že pokaždé mí blízcí onemocní, když ho nosím. A také, proč se mi pokaždé, když nosím křišťál, objeví alergie, jednou to byla potravinová a podruhé na sluníčko. Je to možné? Děkuji za odpověď.

svitluny
2011-09-14 14:50:23

Kameny nemoci nepřivolávají ani nepřenášejí, spíše tlumí jejich účinky. Alergie mohla být v Tobě ukryta a křišťál pouze na ni poukázal, že ji máš a že bys měla udělat ve svém životě změny, aby ses alergie zbavila, či ji utlumila.

Ale zase na druhou stranu kámen jako amulet může nosit energii, jakou do něj vložíš, ale to už je oblast bílé či černé magie, proto je vhodné každý nově zakoupený kámen očistit, aby sloužil tak, jak sloužit má a nenesl stopy předchozího majitele.

 
 
energie
2011-08-17 16:35:12

Dobrý den,
cítím se pořád unavená a vyčerpaná. Dostala jsem radu – nosit kříšťálový kámen. Při použití mi ale není dobře. Bolí mě celé tělo, připadám si jako před chřipkou, mám vnitřní nervozitu . neklid až bušení srdce.Takže jsem si to vyložila tak, že tento kámen pro mě není vhodný. Je to tak, v čem může být problém a jaké je řešení?
Moc děkuji za odpověď a radu, Iveta

svitluny
2011-09-04 14:57:51

Proto já radím – vybírat si kameny intuitivně – možná, že křišťál už je vybitý a tak není schopen pomáhat. Při bušení srdce a vnitřní disharmonii bych to viděla spíše na kameny zelené či růžové barvy, co se týká vitality kameny červené barvy – zkus si zajít do obchůdku s kameny a chvíli nad nimi medituj a počkej, který Tě nejvíce zaujme a ten Ti pak bude pomáhat – kámen si má najít sám svého nositele i já tak kameny nakupuji a nosím – dle toho, který mě v danou chvíli zaujme a když takhle začneš poslouchat svou intuici, uvidíš, že najdeš kámen, který Ti pomůže, ale i o kameny se musíš starat – takže pravidelně omývat pod tekoucí vodou a nabíjet na sluníčku i při úplňku – jen růženín nemá rád přímé sluneční paprsky s ním do stínku, jinak vybledne.

 
 
Jméno (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (Kratší | Delší)
smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík
Povolené tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

rejtmon