Svitluny – Tarot a numerologie rádce na cestě životem

Léčivá síla drahých kamenů

16. května 2008 Filed under: Drahé kameny — admin @ 14:35:44

Přichází mi hodně dotazů ohledně léčivé síly kamenů, ano, kameny, polodrahokamy mají v sobě léčivou sílu, ale měl by jsme se s nimi naučit i zacházet, ať svou léčivou sílu mohou vydávat a tak vysílat své léčivé vibrace na člověka.

Napřed bych doporučila, jak si ten a ten kámen vybírat. U mnoha obchodníku se již setkáte a tak i v literatuře, že každý kámen má svá znamení a tak mohou své nabídky orientovat dle znamení, ale málokdo už má i napsáno, co který kámen či drahokam léčí. Ke koupi kamenu bych doporučila – buď vlastní instinkt a tak vybrat kámen ne, dle toho v jaké jsem znamení, ale kámen, který mi padne do oka a jako by za mnou i sám šel – nemusí se shodovat se znamením, ale když se pak kámen prozkoumá blíže, tak může být právě ten pravý ořechový pro to, co nám chybí, či nemoc, co nás trápí. Pokud kupujeme kameny pro přátelé, pak můžeme vycházet i ze znamení, ale také by je jistě potěšilo, kdyby jim pomohl třeba v nějaké složité situaci, ať už citové nebo zdravotní, proto je dobré o kamenech něco znát a nekupovat jen ten, co prodavač právě doporučí, ale ten co se nám líbí a tak podvědomě cítíme, že by se líbil i jako dárek pro osobu, které ho vybíráme. Kámen darovaný z lásky či přátelství, ať už je jakýkoliv tuhle kladnou vibraci také dokáže přenést.

Aby nám kámen správně fungoval, musíme se o něj starat. Kámen si při příchodu domů z obchodu očistíme – ať už pod tekoucí vodou z kohoutku, nebo jej ponoříme do slané vody a necháme tak očistit od vibrací, které mohl nachytat cestou od prodejce k nám a pro nás nemusejí být žádoucí, dále, dle druhá kamínku jej nabíjíme – velkou část kamenů na slunci s výjimkou růženínu, ten na slunci bledne a pak také doporučuji při úplňku, při měsíčku, dobré je také třeba položit na kmen či větev stromu, či do květináče na květiny, aby natáhl sílu. Kámen, který jsme si tak očistili, už by jsme neměli půjčovat dalším osobám, je dobré jej nosit při sobě a tak se s ním sžívat, aby vibrace byly propojeny. Pokud je majitel kamínku nemocný, je možné, že mu kamínek praskne, nebo zmatovatí, takový kamínek je vhodné zakopat do země, protože nám dal už veškerou svou energii a další již nemá – pak je dobré jej vrátit zemi a pořídit si nový. Kamínky se také mohou začít drolit, to také značí o tom, že ztrácejí sílu, proto radím, kupme si svůj kamínek, nosme jej a hlavně by jsme jej měli také obměňovat – nenosit jen jeden, ale střídat je a to i dle druhů. Kamínky se mohou také doplňovat, nemusím nosit jen jeden druh, ale na kombinovat je dle vlastností, které by nám mohli kamínky podpořit, či nemoci, u kterých by nám mohli pomoci. Kamínky se dají nosit ne jen na krku, či jako náramek, ale také se dají přikládat na postižená místa, či orgány, kterým mohou pomoci, či dodat energii, kterou mají nemoci oslabenou.

Vzorník kamenů

RSS feed | Trackback URI

134 komentářů v 68 vláknech. Vložit komentář

Stránky: « 7 6 [5] 4 3 2 1 » Show All

svitluny
2013-11-11 19:26:04

Budou pracovat stejně i zasazené v cínu, o čistění a nabíjení kamínků už jsem se zmiňovala zde vícekrát, zkuste si přečíst mé níže psáné odpovědi.

 
Lucie
2013-09-22 02:52:03

Dobrý den, prosím Vás, chci si koupit dva prsteny – jeden se sagenitem, druhý s turmalínem. Oba prsteny jsou z cínu. Je vhodný tento materiál? Budou působit stejně léčivě i v prstenu? Jak bych je měla čistit a nabíjet?
Děkuji za odpověď.

 
svitluny
2013-07-10 11:29:59

Můžete s nimi i spát, jen nezapomínat na jejich očistu.

 
kajka
2013-07-08 22:33:04

Chtela byc se zeptat, nosim na krku fluorit a stridam ho s Labradoritem, chtela bych se zeptat jestli se muze s kamenem na krku i spat? Je to asi divna otazka, ale me zajima, jestli se trebas jejich ucinost timto zvysuje,a nebo to neni vubec vodne? *2*

 
svitluny
2013-05-20 12:11:57

Kaminky pracují tím, že předávají svou energii, prasknutí a drolením naznačují, že už svůj úkol splnili. Mohlo se klidně stát, že praskl ve Vaši ruce, pod vlivem energie, která Vám chyběla a on ji do Vašeho těla dodal. Stává se to občas, že kamínky působí okamžitě při vložení do dlaně.

 
Nakřáplý kamínek
2013-05-10 20:11:29

Dobrý den,
dnes jsem si koupila krásný Chryzokol,měla jsem z něho takovou radost, že jsem si v obchodě ani nevšimla, že je kamínek z boku nakřáplý a trošičku odlomený,zřejmně někomu upadl *24* Chtěla bych se Vás zeptat jestli bude kamínek ještě fungovat?Děkuji za odpověď Laďka

 
svitluny
2013-05-06 14:22:10

Střídání kamenů doporučuji, ono i z pohledu numerologie má každý osobní rok svou vlastní barvu a tím pádem i kameny odpovídající osobnímu roku či jeho zabarvení. Když vezmeme v úvahu, že kameny mají i léčivé účinky na naše oslabené orgány, tak i z tohoto hlediska nabádám k výběru kamenů intuitivní cestou. Kameny můžeme střídat – čas zde nehraje žádnou roli, prostě to, že mě dneska oslovil růženín, neb mám zablokovanou srdeční čakru, ještě neznamená, že po jejím odblokování mě neosloví chalcedon, aby mi pomohl v komunikaci a otvírání čakry krční a dál bych mohla pokračovat…..třeba s citrínem, který podporuje naše ego, které se nachází v třetí čakře..

 
Lze měnit léčivé kameny
2013-05-02 08:54:49

Dobrý den, chci se zeptat,zda lze měnit více kamenů. Momentálně mám křistál s rutilem,lze jej po nějaké době prostřídat s jiným kamenem? Nebo takové střídání není vhodné,děkuji za odpověd a přeji krásné dny L.

 
kombinace kamenů
2013-02-21 17:45:57

Dobrý den, ráda bych si udělat náhrdelník či náramek. Vybrala jsem si kamínky, které se mi líbí a jak říkáte, padly mi do oka. Nejsou přímno k mému znamení, ale to mi nevadí. Chtěla bych se zeptat, zda mohu kameny libovolně kombinovat, nebo to není vhodné?
Mám amazonit, křišťál, jaspis, mokait a aventurín. Ještě bych chtěla citrín a akvamarín. Samozřejmě nebudu kombinovat všechny kamínky dohromady, ale namíchat třeba dva druhy na jeden náhrdelník. Děkuji za odpověď, Jana

svitluny
2013-03-05 12:33:20

Kameny se kombinovat samozřejmě dají, můžete si nakombinovat dle barev čaker a tím pádem Vám bude působit na čakrový systém. Kameny si vzájemně neubližují a ani jejich energie člověku ne. Záleží na Vaši fantazii.

kombinace kamenů
2013-03-08 13:29:09

Děkuji moc za odpověď. Jdu na to *3*

 
 
 
Onyx
2013-02-16 20:55:08

Dobrý večer, mám jeden dotaz. Dostala jsem od přítele tři kamínky. Křišťál, Rubín a Onyx. Všude jsem se ale dočetla o negativním působení darovaného onyxu. Myslíte, že je to pravda? Dá se toho popř. nějak „zbavit“?

Děkuji!

svitluny
2013-02-18 13:49:59

Kamínky se musejí čistit a dobíjet, to platí i o onyxu – ten stahuje s Tebe negaci a ukládá si ji do sebe, takže když se o něj budeš pravidelně starat, čistit a nabíjet jej, tak z něj nic negativního vyzařovat nebude.

 
 
Jméno (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (Kratší | Delší)
smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík
Povolené tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

rejtmon