Svitluny – Tarot a numerologie rádce na cestě životem

Léčivá síla drahých kamenů

16. května 2008 Filed under: Drahé kameny — admin @ 14:35:44

Přichází mi hodně dotazů ohledně léčivé síly kamenů, ano, kameny, polodrahokamy mají v sobě léčivou sílu, ale měl by jsme se s nimi naučit i zacházet, ať svou léčivou sílu mohou vydávat a tak vysílat své léčivé vibrace na člověka.

Napřed bych doporučila, jak si ten a ten kámen vybírat. U mnoha obchodníku se již setkáte a tak i v literatuře, že každý kámen má svá znamení a tak mohou své nabídky orientovat dle znamení, ale málokdo už má i napsáno, co který kámen či drahokam léčí. Ke koupi kamenu bych doporučila – buď vlastní instinkt a tak vybrat kámen ne, dle toho v jaké jsem znamení, ale kámen, který mi padne do oka a jako by za mnou i sám šel – nemusí se shodovat se znamením, ale když se pak kámen prozkoumá blíže, tak může být právě ten pravý ořechový pro to, co nám chybí, či nemoc, co nás trápí. Pokud kupujeme kameny pro přátelé, pak můžeme vycházet i ze znamení, ale také by je jistě potěšilo, kdyby jim pomohl třeba v nějaké složité situaci, ať už citové nebo zdravotní, proto je dobré o kamenech něco znát a nekupovat jen ten, co prodavač právě doporučí, ale ten co se nám líbí a tak podvědomě cítíme, že by se líbil i jako dárek pro osobu, které ho vybíráme. Kámen darovaný z lásky či přátelství, ať už je jakýkoliv tuhle kladnou vibraci také dokáže přenést.

Aby nám kámen správně fungoval, musíme se o něj starat. Kámen si při příchodu domů z obchodu očistíme – ať už pod tekoucí vodou z kohoutku, nebo jej ponoříme do slané vody a necháme tak očistit od vibrací, které mohl nachytat cestou od prodejce k nám a pro nás nemusejí být žádoucí, dále, dle druhá kamínku jej nabíjíme – velkou část kamenů na slunci s výjimkou růženínu, ten na slunci bledne a pak také doporučuji při úplňku, při měsíčku, dobré je také třeba položit na kmen či větev stromu, či do květináče na květiny, aby natáhl sílu. Kámen, který jsme si tak očistili, už by jsme neměli půjčovat dalším osobám, je dobré jej nosit při sobě a tak se s ním sžívat, aby vibrace byly propojeny. Pokud je majitel kamínku nemocný, je možné, že mu kamínek praskne, nebo zmatovatí, takový kamínek je vhodné zakopat do země, protože nám dal už veškerou svou energii a další již nemá – pak je dobré jej vrátit zemi a pořídit si nový. Kamínky se také mohou začít drolit, to také značí o tom, že ztrácejí sílu, proto radím, kupme si svůj kamínek, nosme jej a hlavně by jsme jej měli také obměňovat – nenosit jen jeden, ale střídat je a to i dle druhů. Kamínky se mohou také doplňovat, nemusím nosit jen jeden druh, ale na kombinovat je dle vlastností, které by nám mohli kamínky podpořit, či nemoci, u kterých by nám mohli pomoci. Kamínky se dají nosit ne jen na krku, či jako náramek, ale také se dají přikládat na postižená místa, či orgány, kterým mohou pomoci, či dodat energii, kterou mají nemoci oslabenou.

Vzorník kamenů

RSS feed | Trackback URI

134 komentářů v 68 vláknech. Vložit komentář

Stránky: « 7 [6] 5 4 3 2 1 » Show All

svitluny
2014-06-04 11:53:00

Proč chcete vybít kámen a pak jej následně nabíjet?

 
Petr Adamík
2014-05-31 08:01:56

Zdravím a přeji pěkný den. Dostal jsem do „své“ sbírky další kamínek Fuchsit. Ovšem nikde jsem se nedočetl, jak jej vybít, očistit a následně nabít. Mohl bych poprosit o radu. Děkuji. Petr.

 
svitluny
2014-04-21 13:06:33

Mohou být jak v místnosti, tak i přikládat na postižená místa a nechávat tak 20 minut působit, pak kámen očistit a další den opakovat. Pokud kámen praskne, znamená to, že předal svou energii a je třeba jej nahradit jiným kamenem, prasklý kámen je vhodné uložit zpět do země.

 
Petr Adamík
2014-04-12 12:12:29

Přeji pěkné jarně-letní dny. Prosil bych ještě o odpověď jak s kameny nakládat – přikládat jej na hlavu, nebo nechat v místnosti v blízkosti syna?

 
svitluny
2014-03-04 12:36:01

Zde bych poradila kámen amazonit jako první, dále křišťál, který je univerzální, pokud přicházejí problémy s viděním, tak sokolí oko. S ohledem na vážnost nemoci počítejte s jejich praskáním, takže kamenu raději víc, neb mohou prasknout během několika minut, dle závažnosti onemocnění. Prasklý kámen nemá pak už sílu léčitelskou, tak vyměnit za zdravý.

Na podporu mozku larimar, brasilianit, kyanit, septárie a diamant.

 
Petr Adamík
2014-02-22 22:46:35

Zdravím a přeji pěkné dny. Chtěl bych prosím poradit. Náš 20-tiletý syn byl již 2x(2000, 2013) na operaci hlavy s nádorem Kraniofaryngeom. Vždy zůstane nepatrná-nelze odstranitelná část, která se po čase začne zvětšovat. Lem, který se začne naplňovat tekutinou. Podstoupil již max. možnou dávku ozařování(2000). Nyní se uvažuje o třetí operaci a následně protonové léčbě. Které kameny by jste doporučila a jak s nimi zacházet. Děkuji za inspiraci. Petr.

 
svitluny
2014-02-06 11:50:35

Přeji hezký den.
Děláte jeho pravidelnou očistu a nebo jej z krku nesundáváte? I tohle by mohla být příčina nespavosti. Ono se sice říká, že křišťál je kámen univerzální, že by měl pomáhat každému, ale vyjímky samozřejmě mohou existovat. Nic není stoprocentní.

 
Renata
2014-01-27 21:18:14

Muže mi dělat špatně křištal.Nosila jsem ho jako přivěšek na řetizku a vnoci se mi špatně spalo,je to možné. Děkuji

 
svitluny
2014-01-22 13:58:22

Tyrkenit
je barvený kámen. Kámen, nejčastěji křídově bílý howlit, se obarví tak, aby svým odstínem i strukturou co nejvíce tyrkys připomínal. Oproti tyrkysu je tak tyrkenit dobře dostupný.

Jen pozor na to, jeho uměla barva se může po čase smývat, je to vlastně levnější náhražka tyrkysu.

Takže nabíjet jej můžete stejně, jako ostatní kameny – omývat v čisté pramenité vody, nabíjet při úplňku a na sluníčku.

Používá se: na duševní lenost, při ztrátě pevné vůle a kontroly, lačnosti, otylosti, proti jedům, překyselení žaludku, odvodnění i proti nespavosti.

Dodává člověku vůli, duševní i citovou rozvahu, cílevědomost, podporuje látkovou výměnu, trávící trakt, kosti, klouby, zuby i nehty.

 
Darleene
2014-01-04 23:24:33

Dobrý den,ráda bych věděla,jak se „čistí“ Tyrkenit.Předem děkuji za odpověď.

 
Jméno (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (Kratší | Delší)
smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík
Povolené tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

rejtmon