Svitluny – Tarot a numerologie rádce na cestě životem

Léčivá síla drahých kamenů

16. května 2008 Filed under: Drahé kameny — admin @ 14:35:44

Přichází mi hodně dotazů ohledně léčivé síly kamenů, ano, kameny, polodrahokamy mají v sobě léčivou sílu, ale měl by jsme se s nimi naučit i zacházet, ať svou léčivou sílu mohou vydávat a tak vysílat své léčivé vibrace na člověka.

Napřed bych doporučila, jak si ten a ten kámen vybírat. U mnoha obchodníku se již setkáte a tak i v literatuře, že každý kámen má svá znamení a tak mohou své nabídky orientovat dle znamení, ale málokdo už má i napsáno, co který kámen či drahokam léčí. Ke koupi kamenu bych doporučila – buď vlastní instinkt a tak vybrat kámen ne, dle toho v jaké jsem znamení, ale kámen, který mi padne do oka a jako by za mnou i sám šel – nemusí se shodovat se znamením, ale když se pak kámen prozkoumá blíže, tak může být právě ten pravý ořechový pro to, co nám chybí, či nemoc, co nás trápí. Pokud kupujeme kameny pro přátelé, pak můžeme vycházet i ze znamení, ale také by je jistě potěšilo, kdyby jim pomohl třeba v nějaké složité situaci, ať už citové nebo zdravotní, proto je dobré o kamenech něco znát a nekupovat jen ten, co prodavač právě doporučí, ale ten co se nám líbí a tak podvědomě cítíme, že by se líbil i jako dárek pro osobu, které ho vybíráme. Kámen darovaný z lásky či přátelství, ať už je jakýkoliv tuhle kladnou vibraci také dokáže přenést.

Aby nám kámen správně fungoval, musíme se o něj starat. Kámen si při příchodu domů z obchodu očistíme – ať už pod tekoucí vodou z kohoutku, nebo jej ponoříme do slané vody a necháme tak očistit od vibrací, které mohl nachytat cestou od prodejce k nám a pro nás nemusejí být žádoucí, dále, dle druhá kamínku jej nabíjíme – velkou část kamenů na slunci s výjimkou růženínu, ten na slunci bledne a pak také doporučuji při úplňku, při měsíčku, dobré je také třeba položit na kmen či větev stromu, či do květináče na květiny, aby natáhl sílu. Kámen, který jsme si tak očistili, už by jsme neměli půjčovat dalším osobám, je dobré jej nosit při sobě a tak se s ním sžívat, aby vibrace byly propojeny. Pokud je majitel kamínku nemocný, je možné, že mu kamínek praskne, nebo zmatovatí, takový kamínek je vhodné zakopat do země, protože nám dal už veškerou svou energii a další již nemá – pak je dobré jej vrátit zemi a pořídit si nový. Kamínky se také mohou začít drolit, to také značí o tom, že ztrácejí sílu, proto radím, kupme si svůj kamínek, nosme jej a hlavně by jsme jej měli také obměňovat – nenosit jen jeden, ale střídat je a to i dle druhů. Kamínky se mohou také doplňovat, nemusím nosit jen jeden druh, ale na kombinovat je dle vlastností, které by nám mohli kamínky podpořit, či nemoci, u kterých by nám mohli pomoci. Kamínky se dají nosit ne jen na krku, či jako náramek, ale také se dají přikládat na postižená místa, či orgány, kterým mohou pomoci, či dodat energii, kterou mají nemoci oslabenou.

Vzorník kamenů

RSS feed | Trackback URI

134 komentářů v 68 vláknech. Vložit komentář

svitluny
2015-08-04 08:54:48

Při výběru používat intuici je velice důležité, ano vědomně můžeme na podporu určitých orgánu vybrat kámen, třeba jantarové náhrdelníky jsou v současné době velmi doporučované pro miminka, že odstra
ńují bolest při růstů prvních zoubků. Jantar sám o sobě je kámen (zkamenělá pryskyřice) pro každý věk. A malachit nám podporuje sexuální přitažlivost a tím pádem sexuální život. Také moudrý kámen. *1*

Ale tělo si může žádat zcela něco jiného a proto tu intuici nezanedbávat, vědomé vybírání kaménů nás může o mnohé ochudit. Znám z vlastní zkušenosti, že jsem si šla pro konkrétní kámen, ale ve finále si donesla domů jiný a potřebnější pro můj momentální zdravotí či duševní stav, ale je to na každém, jakým způsobem si bude kameny vybírat. Je jich mnoho a každý si ten svůj aktuální určitě najde. *1* *1*

 
Jituška25
2015-08-04 07:03:17

Perfektní článek :-) Jak je zde uvedeno, určitě nemůžeme samotný výběr podcenit a vybírat jen co nám přijde zrovna pod ruku :-) Pro mě osobně jsou největší klasiky léčivé kameny jako je třeba malachit nebo jantar.

 
svitluny
2015-07-30 13:37:05

Dříve jsem oblíbene kamínky měla, ale dneska – který mne zaujme, ten si pořídím, viděla bych to o odvíjení mých psychických i zdravotních potřeb. Kamínek, který si mne najde si zakoupím a doma pak dohledám jeho zdravotní využití a obvykle se jedná o orgán, který mám právě oslaben. Takže nemůžu jednoznačně odpovědět, který kamínek mám v oblibě. Když jsem začínala s ezoterikou, tak to byl ametyst, dneska už převládá měsíční kámen, různé druhy jaspisu a poslední dobou mě opět oslovují jak tygří, býčí tak i sokolí oko. Opravdu se to mění tím, co prožívám a co si potřebuji poléčit.

 
Sareza
2015-06-02 15:33:06

Skvělý článek. Nedávno jsem sama na podobné téma psala tezi. Zrovna achát o kterém se v článku zmiňujete miluju pro jeho přiřazení k Merkuru a sílu. Na druhou pro můj duchovní pocit štěstí a sebevědomí mám v oblibě ametyst
nebo jantar. Jaké jsou vaše oblíbené kamínky ? :-)

 
svitluny
2014-12-04 13:08:11

Kameny by jsme měli vybírat intuitivně, aby nám harmonizovali to, co harmonizovat mají, můžete si vybírat kameny i dle barev, živlů, či čaker, je toho opravdu spousta dle čeho kameny vybírat. Když už toho jak sama píšete máte tolik načteného, není problém si ty správné kamny vybrat, dle jejich vlastností. *1*

 
Mirka
2014-11-06 21:01:06

Ahojte všichni, chtěla bych se zeptat, jak mám vybrat kameny,když je chci umístit v místnosti, tak aby pozitivně ovlivňovali danou místnost. Např. do obývacího pokoje bych chtěla kámen, který navozuje, klid, harmonii, vyrovnanost a přátelství. V pracovně aby podporoval kreativitu, přitahoval peníze a blahobyt. V ložnici aby podporoval lásku, věrnost, klidný spánek a sexuální aktivitu, a tak podobně. Kamenů je tolik, že se v tom už nevyznám. Už jsem si přečetla tolik článků a pořád nevím, jaký kámen do jednotlivých místností zvolit. Poradíte????? *4*

 
svitluny
2014-10-19 19:09:51

Přeji hezký den, kameny si můžete nakoupit klidně i přes internet. Samozřejmě největší účinnost mají kameny neopracované, ale i jako šperky nosí v sobě sílu amuletu a také jako tvarové zářiče. Nemyslím si, že by opracováním přišly o svou sílu, ale pokud Vám kámen praskne a nebo ztratí svou barvu, lesk, či se začne sypat, tak to je znakem vyčerpanosti kamene. Kameny se mohou kupovat i dle barev čaker a pak je tak i nosit. Co se týká problémů, přikládáme kameny na místo, kde problém sídlí. Srdeční do oblasti srdce, štítné žlázy do oblasti krku, kameny na ženské problémy je možné mít i v kalhotkách…takže možností je spousta.

 
Ilona
2014-07-30 10:45:54

Dobrý den, mám v plánu si pořídit nějaké kameny, které potřebuji, ale v okolí mého bydliště se moc prodejen nenachází. Jednu jsem navštívila, ale nebyla jsem spokojená, protože paní neměla znalosti, nedovedla pomoci a také měla velmi omezený. Když si objednám tedy kamen přes internet, nebude to vadit? Dále jsem se dočetla, že každá forma kamene má jinou účinnost – třeba přívěsky na krk jako srdíčko, křížek svoji účinnost ztrácí při broušení do tvaru. Je to pravda a jakou formu si nejlépe pořídit? Tromlované kameny mají prý účinnost 60-80%, donuty 95%. Když je kamen prasklý, tak také ztrácí účinnost? A když budu mít u sebe víc kamenů, nebudou se vzájemně ovlivňovat? Děkuji.

 
svitluny
2014-06-10 12:48:24

Tak zařádkujte níže a očistě kamenu už jsem zde psala mnohokrát. *1*

 
Petr Adamík
2014-06-05 21:02:54

Omlouvám se – měl jsem na mysli očistit.
Petr

 
svitluny
2014-06-04 11:53:00

Proč chcete vybít kámen a pak jej následně nabíjet?

 
Petr Adamík
2014-05-31 08:01:56

Zdravím a přeji pěkný den. Dostal jsem do „své“ sbírky další kamínek Fuchsit. Ovšem nikde jsem se nedočetl, jak jej vybít, očistit a následně nabít. Mohl bych poprosit o radu. Děkuji. Petr.

 
svitluny
2014-04-21 13:06:33

Mohou být jak v místnosti, tak i přikládat na postižená místa a nechávat tak 20 minut působit, pak kámen očistit a další den opakovat. Pokud kámen praskne, znamená to, že předal svou energii a je třeba jej nahradit jiným kamenem, prasklý kámen je vhodné uložit zpět do země.

 
Petr Adamík
2014-04-12 12:12:29

Přeji pěkné jarně-letní dny. Prosil bych ještě o odpověď jak s kameny nakládat – přikládat jej na hlavu, nebo nechat v místnosti v blízkosti syna?

 
svitluny
2014-03-04 12:36:01

Zde bych poradila kámen amazonit jako první, dále křišťál, který je univerzální, pokud přicházejí problémy s viděním, tak sokolí oko. S ohledem na vážnost nemoci počítejte s jejich praskáním, takže kamenu raději víc, neb mohou prasknout během několika minut, dle závažnosti onemocnění. Prasklý kámen nemá pak už sílu léčitelskou, tak vyměnit za zdravý.

Na podporu mozku larimar, brasilianit, kyanit, septárie a diamant.

 
Petr Adamík
2014-02-22 22:46:35

Zdravím a přeji pěkné dny. Chtěl bych prosím poradit. Náš 20-tiletý syn byl již 2x(2000, 2013) na operaci hlavy s nádorem Kraniofaryngeom. Vždy zůstane nepatrná-nelze odstranitelná část, která se po čase začne zvětšovat. Lem, který se začne naplňovat tekutinou. Podstoupil již max. možnou dávku ozařování(2000). Nyní se uvažuje o třetí operaci a následně protonové léčbě. Které kameny by jste doporučila a jak s nimi zacházet. Děkuji za inspiraci. Petr.

 
svitluny
2014-02-06 11:50:35

Přeji hezký den.
Děláte jeho pravidelnou očistu a nebo jej z krku nesundáváte? I tohle by mohla být příčina nespavosti. Ono se sice říká, že křišťál je kámen univerzální, že by měl pomáhat každému, ale vyjímky samozřejmě mohou existovat. Nic není stoprocentní.

 
Renata
2014-01-27 21:18:14

Muže mi dělat špatně křištal.Nosila jsem ho jako přivěšek na řetizku a vnoci se mi špatně spalo,je to možné. Děkuji

 
svitluny
2014-01-22 13:58:22

Tyrkenit
je barvený kámen. Kámen, nejčastěji křídově bílý howlit, se obarví tak, aby svým odstínem i strukturou co nejvíce tyrkys připomínal. Oproti tyrkysu je tak tyrkenit dobře dostupný.

Jen pozor na to, jeho uměla barva se může po čase smývat, je to vlastně levnější náhražka tyrkysu.

Takže nabíjet jej můžete stejně, jako ostatní kameny – omývat v čisté pramenité vody, nabíjet při úplňku a na sluníčku.

Používá se: na duševní lenost, při ztrátě pevné vůle a kontroly, lačnosti, otylosti, proti jedům, překyselení žaludku, odvodnění i proti nespavosti.

Dodává člověku vůli, duševní i citovou rozvahu, cílevědomost, podporuje látkovou výměnu, trávící trakt, kosti, klouby, zuby i nehty.

 
Darleene
2014-01-04 23:24:33

Dobrý den,ráda bych věděla,jak se „čistí“ Tyrkenit.Předem děkuji za odpověď.

 
svitluny
2013-11-11 19:26:04

Budou pracovat stejně i zasazené v cínu, o čistění a nabíjení kamínků už jsem se zmiňovala zde vícekrát, zkuste si přečíst mé níže psáné odpovědi.

 
Lucie
2013-09-22 02:52:03

Dobrý den, prosím Vás, chci si koupit dva prsteny – jeden se sagenitem, druhý s turmalínem. Oba prsteny jsou z cínu. Je vhodný tento materiál? Budou působit stejně léčivě i v prstenu? Jak bych je měla čistit a nabíjet?
Děkuji za odpověď.

 
svitluny
2013-07-10 11:29:59

Můžete s nimi i spát, jen nezapomínat na jejich očistu.

 
kajka
2013-07-08 22:33:04

Chtela byc se zeptat, nosim na krku fluorit a stridam ho s Labradoritem, chtela bych se zeptat jestli se muze s kamenem na krku i spat? Je to asi divna otazka, ale me zajima, jestli se trebas jejich ucinost timto zvysuje,a nebo to neni vubec vodne? *2*

 
svitluny
2013-05-20 12:11:57

Kaminky pracují tím, že předávají svou energii, prasknutí a drolením naznačují, že už svůj úkol splnili. Mohlo se klidně stát, že praskl ve Vaši ruce, pod vlivem energie, která Vám chyběla a on ji do Vašeho těla dodal. Stává se to občas, že kamínky působí okamžitě při vložení do dlaně.

 
Nakřáplý kamínek
2013-05-10 20:11:29

Dobrý den,
dnes jsem si koupila krásný Chryzokol,měla jsem z něho takovou radost, že jsem si v obchodě ani nevšimla, že je kamínek z boku nakřáplý a trošičku odlomený,zřejmně někomu upadl *24* Chtěla bych se Vás zeptat jestli bude kamínek ještě fungovat?Děkuji za odpověď Laďka

 
svitluny
2013-05-06 14:22:10

Střídání kamenů doporučuji, ono i z pohledu numerologie má každý osobní rok svou vlastní barvu a tím pádem i kameny odpovídající osobnímu roku či jeho zabarvení. Když vezmeme v úvahu, že kameny mají i léčivé účinky na naše oslabené orgány, tak i z tohoto hlediska nabádám k výběru kamenů intuitivní cestou. Kameny můžeme střídat – čas zde nehraje žádnou roli, prostě to, že mě dneska oslovil růženín, neb mám zablokovanou srdeční čakru, ještě neznamená, že po jejím odblokování mě neosloví chalcedon, aby mi pomohl v komunikaci a otvírání čakry krční a dál bych mohla pokračovat…..třeba s citrínem, který podporuje naše ego, které se nachází v třetí čakře..

 
Lze měnit léčivé kameny
2013-05-02 08:54:49

Dobrý den, chci se zeptat,zda lze měnit více kamenů. Momentálně mám křistál s rutilem,lze jej po nějaké době prostřídat s jiným kamenem? Nebo takové střídání není vhodné,děkuji za odpověd a přeji krásné dny L.

 
kombinace kamenů
2013-02-21 17:45:57

Dobrý den, ráda bych si udělat náhrdelník či náramek. Vybrala jsem si kamínky, které se mi líbí a jak říkáte, padly mi do oka. Nejsou přímno k mému znamení, ale to mi nevadí. Chtěla bych se zeptat, zda mohu kameny libovolně kombinovat, nebo to není vhodné?
Mám amazonit, křišťál, jaspis, mokait a aventurín. Ještě bych chtěla citrín a akvamarín. Samozřejmě nebudu kombinovat všechny kamínky dohromady, ale namíchat třeba dva druhy na jeden náhrdelník. Děkuji za odpověď, Jana

svitluny
2013-03-05 12:33:20

Kameny se kombinovat samozřejmě dají, můžete si nakombinovat dle barev čaker a tím pádem Vám bude působit na čakrový systém. Kameny si vzájemně neubližují a ani jejich energie člověku ne. Záleží na Vaši fantazii.

kombinace kamenů
2013-03-08 13:29:09

Děkuji moc za odpověď. Jdu na to *3*

 
 
 
Onyx
2013-02-16 20:55:08

Dobrý večer, mám jeden dotaz. Dostala jsem od přítele tři kamínky. Křišťál, Rubín a Onyx. Všude jsem se ale dočetla o negativním působení darovaného onyxu. Myslíte, že je to pravda? Dá se toho popř. nějak „zbavit“?

Děkuji!

svitluny
2013-02-18 13:49:59

Kamínky se musejí čistit a dobíjet, to platí i o onyxu – ten stahuje s Tebe negaci a ukládá si ji do sebe, takže když se o něj budeš pravidelně starat, čistit a nabíjet jej, tak z něj nic negativního vyzařovat nebude.

 
 
Nabiti kamene v zime
2012-12-03 14:04:42

Ahojky, chtel bych se zeptat. V sobotu jsem si koupil Ametrin. Neni to kamen meho znameni, ale vybral jsem si ho po porade s prodavajici a podle jeho ucinku. Byl to pro mne kamen na prvni pohled. Chtel bych hned od zacatku pro nej i pro sebe udelat maximum. Takze jsem si „vysnil“ ze si jej ocistim v cistem prameni reky. To by nebyl problem, problem je s nabitim. Je po uplnku a vzhledem k soucasne prichazijici zime(momentalne dlouhodobe zatazeno a snehovo) ani slunce dlouhodobe nevypada ze by vyslo. Chtel bych jej zacit pouzivat, ale nechci cekat do dalsiho uplnku. S tim souvisi i laicka otazka: je psano, nechat nabijet uplnkem 24 hodin. Vzhledem k tomu ze se mesic toci kolem domu jej mam premistit vzdy za mesicim svitem ?
Dekuji. Petr.

svitluny
2012-12-06 10:51:21

Zdravím,
kámen můžete používat již dneska, nabít při nejbližším úplňku, počítám, že jste si jej zakoupil od prodejce, který měl kamenů více, tím pádem je kámen nabitý a svou sílu bude ztrácet postupně, jak jej budete používat, takže při dalším úplňku položit na jedno místo, kde v noci svítí měsíček nejvíce a nechat ho tam ležet i když se nepotká přímo s paprsky slunce, pokud by bylo zataženo, tak i denní úplňkové světlo má na něj blahodárný účinek.

Ať kámen slouží k Vaši spokojenosti. *1*

 
 
Terka
2012-10-16 09:43:40

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda má vliv to, v jaké je kamínek podobě, na jeho léčivé účinky. Jsem těhotná a pojedu v blízké době do Thajska, chtěla jsem si pořídit měsíční kámen ve formě náramku, aby ochránil jak mě, tak plod, ale nevím, jestli náramek nějak opracovaný neztrácí svoji sílu? Jestli není lepší v jiné formě třeba jako přívěsek na krk nebo tak? Děkuji za odpověď :)

svitluny
2012-10-24 10:07:47

Náramek je fajn, ano tvary mají také význam, ale při koupi náramku jen dávejte dobrý pozor, aby byl pravý, neb se prodávají i syntetické měsíční kameny, tak ať Vám opravdu přijde na ruku ten pravý. Je vhodný i prstýnek a pokud by jste chtěla na krk tak tvar vajíčka, neb ten symbolizuje nové zrození.

 
 
Drúzy a geody
2012-08-24 15:21:47

Dobrý den,chtěla bych se zeptat, jak čistit a nabíjet drúzy,nebo geody. Nemůžu to nikde najít. Zatím žádnou nemám, ale chci si pořídit křišťálovou či ametystovou k nábíjení ostatních kamenů, nebo šperků.Hlavně mě není jasné to čištění, zdali je to vůbec potřeba.
Moc děkuji za odpověď.

Renata S.

svitluny
2012-08-27 14:29:19

Zeptejte se u prodejce, kde je budete kupovat, je pravdou, že pokud budete mít větších rozměrů, tak se budou dost těžko přenášet, pokud malé, tak se s nimi zachází stejně, jako s jinými křišťály či ametysty.

 
 
Nabíjení
2012-07-09 14:46:04

Dobrý den,
moc by mě zajímalo,jak často se má křišťál nabíjet.

Předem děkuji za odpověď

S pozdravem Radka

svitluny
2012-07-12 17:14:24

Záleží, jak ho často používáš, jak často s ním pracuješ, či jej nosíš u sebe, minimálně se nabíjí jednou měsíčně, ale můžeš i častěji, dle potřeby. Pokud Ti praskne, tak už z něj síla odešla a bude třeba jej vyměnit za jiný.

 
 
Nabíjení kamene
2012-01-04 19:25:58

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, kdy je vhodné nabíjet kámen Nefrit? Na některých stránkách je uvedeno nabíjet jej na přímém slunci, jinde zase, že patří do skupiny kamenů, které se nabíjejí zásadně v noci..
Prosím o radu. Předem mockrát děkuji.

svitluny
2012-01-09 13:34:44

No viděla bych to na úplněk 24 hodin, neb měsíc a tekoucí voda stahuje nežádoucí energie a slunce nabíjí pozitivní, tak doporučuji obojí jen růženín nesnáší přímé sluneční paprsky – bledne tak ten nabíjet ve stínu, ale také by měl slunce přes ten stín mít.

 
Nabíjení kamenů
2012-02-02 15:09:53

Dobrý den.
Mám podobný problém. Nevím,který kámen se jak nabíjí.Pokaždé se dočtu něco jiného. Chtěla jsem si udělat náramek k moři,tudíž potřebuji kamínky které se nabíjení na sluníčku.*1* Někde píší,že všechny odrůdy křemene se mohou nabíjet na přímém slunci,což jsem byla ráda jelikož mám moc ráda ameryst,růženín,citrín i křišťál.Dnes jsem se někde dočetla že zase nééé. Může mě někdo opravdu říct,který kamínky mohu nabíjet napřímo na slunci.
Děkuji moc.
Stáňa

svitluny
2012-02-08 00:26:15

Co vím, tak se nedoporučuje přímé slunce růženínu – ztrácí svou růžovou barvu, citrín, ametyst, křišťál se nabíjet na přímém slunci mohou.

 
 
 
Gábina
2012-01-04 15:25:41

Dobrý den, s kameny začínám a chtěla bych se zeptat. Zakoupila jsem Tyrkenit a někde jsem se došetla že nesnáší vodu, jinde zase že mu nevadí. Chci se zeptat, jestli ho můžu omýt vodou a jestli se nabíjí na Slunci nebo při měsíčním světle ? Děkuji mockrát za odpověď :)) Krásný den Gábina.

svitluny
2012-01-09 13:32:10

Tyrkenit je vlastně nahrážka tyrkysu – spíše dělán uměle, než že by to byl opravdový nerost – záleží na tom, zda jej při výrobě ještě výrobce přibarvoval – pokud ano tak může blednout, ale to může blednout i jeho nošením na kůži. Každopádně omýt pod tekoucí vodou by mu vadil nemělo, ale nenechávala bych ho v ní dlouze ležet. Nabíjet pak na slunci i měsíci v úplňku. V den úplňku což je i dneska jej položte třeba na parapet okna a nechejte jej tam 24 hodin ležet – na takový parapet, kde svítí jak slunce, tak odráží paprsky i luna.

 
 
dotaz
2011-11-01 19:48:05

Je vidět že kameny máte ráda. S manželkou sbíráme mnoho let kameny jako koníčka – protože se nám líbí. Manželka miluje křišťály, ametysty a citríny. Já upřednostňuji záhnědy, všechny druhy u nás se vyskytujících granátů, fluorit a všechny u nás se vyskytující turmalíny. Kameny obměňujeme, máme kolem sebe vždy ty, které se nám nejvíc líbí.
Proč to píši. Buďto jsem úplný tvrdolín, nebo nevím jak by to bylo, kdybychom kameny nesbíraly.
Kameny si s manželkou i dáváme a opravdu s láskou. Když najdu například hezký citrín je to kámen babičky a mám radost, že jí mohu udělat radost.
Když si přečtu na co všechno doma máme kameny, tak snad na vše.
Přepadá mě hrozná myšlenka, že kdybych ty kameny kolem sebe neměl, tak bych byl asi mrtvý.
Kameny máme většinou v „přírodním stavu“ – nejsou ošetřovány kyselinami atd. Jsou pouze umyté.
Tedy ten dotaz – je možné, že na mě nefungují?

S pozdravem Milan

svitluny
2011-11-03 15:04:23

Milane – kameny pomáhají svou léčivou sílou, ale nedá se jimi předávkovat. Takže to, že bys byl bez nich mrtev pravdou není, jen dodávají energii, kde Ti chybí, samozřejmě v určitých mezích a musejí se pravidelně nabíjet – jak najdeš zda v textech napsáno. Je fajn, že je máš v přírodním stavu, bez chemických zásahů. Kameny jsou stejnou součástí přírody, jako je sám člověk, takže pomáhají, ale nejsou všeléky na všechny neduhy, jen dodávají energii tam, kde chybí :-)

dotaz
2011-11-06 13:01:12

Děkuji za solidní odpověď a zároveň se i omlouvám, jsem jen nezřízený hecař. Samozřejmě, že znám způsoby i literaturu jak s kameny obcovat. Vám chci jen složit poklonu, za solidní přístup a trpělivost s abonenty.
Přeji mnoho úspěchů.
Milan

 
 
 
bolesti halavy
2011-10-03 17:13:06

dobry den chtela jsem se zeptat jaky kaminek by mi pomohl na bolesti hlavy dekuji marie

svitluny
2011-11-02 18:09:32

Na bolesti hlavy upravit pitný režim – pít v malých dávkách, ale často, minimálně 2 litry tekutiny denně a to litr a půl do 15 hodiny. Z kamínků mohu doporučit kameny bílé, čiré, fialové a zlaté barvy. Kamínky vybírejte dle intuice.

Např – ametyst, tygří či sokolí oko, flourit, křišťál, smaragd, modrý topaz, křišťál, tanzanit, avanturin, lapis lazury, lazurit, jantar, platina, nefrit a spousta dalších – vybírejte dle své intuice.

 
 
Prosba o radu
2011-09-11 22:47:25

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné, aby kámen ovlivňoval i mé okolí. Sedí mi citrín, ale přijde mi, že pokaždé mí blízcí onemocní, když ho nosím. A také, proč se mi pokaždé, když nosím křišťál, objeví alergie, jednou to byla potravinová a podruhé na sluníčko. Je to možné? Děkuji za odpověď.

svitluny
2011-09-14 14:50:23

Kameny nemoci nepřivolávají ani nepřenášejí, spíše tlumí jejich účinky. Alergie mohla být v Tobě ukryta a křišťál pouze na ni poukázal, že ji máš a že bys měla udělat ve svém životě změny, aby ses alergie zbavila, či ji utlumila.

Ale zase na druhou stranu kámen jako amulet může nosit energii, jakou do něj vložíš, ale to už je oblast bílé či černé magie, proto je vhodné každý nově zakoupený kámen očistit, aby sloužil tak, jak sloužit má a nenesl stopy předchozího majitele.

 
 
energie
2011-08-17 16:35:12

Dobrý den,
cítím se pořád unavená a vyčerpaná. Dostala jsem radu – nosit kříšťálový kámen. Při použití mi ale není dobře. Bolí mě celé tělo, připadám si jako před chřipkou, mám vnitřní nervozitu . neklid až bušení srdce.Takže jsem si to vyložila tak, že tento kámen pro mě není vhodný. Je to tak, v čem může být problém a jaké je řešení?
Moc děkuji za odpověď a radu, Iveta

svitluny
2011-09-04 14:57:51

Proto já radím – vybírat si kameny intuitivně – možná, že křišťál už je vybitý a tak není schopen pomáhat. Při bušení srdce a vnitřní disharmonii bych to viděla spíše na kameny zelené či růžové barvy, co se týká vitality kameny červené barvy – zkus si zajít do obchůdku s kameny a chvíli nad nimi medituj a počkej, který Tě nejvíce zaujme a ten Ti pak bude pomáhat – kámen si má najít sám svého nositele i já tak kameny nakupuji a nosím – dle toho, který mě v danou chvíli zaujme a když takhle začneš poslouchat svou intuici, uvidíš, že najdeš kámen, který Ti pomůže, ale i o kameny se musíš starat – takže pravidelně omývat pod tekoucí vodou a nabíjet na sluníčku i při úplňku – jen růženín nemá rád přímé sluneční paprsky s ním do stínku, jinak vybledne.

 
 
Gabča
2011-07-20 22:55:55

Moc nádherná sbírečka kamínků. Jsem unešená *1* Taky jim začínám propadat *1* Chtěla bych se moc poradit. Už skoro 6 let trpím opakovanými tupými bolestmi krční páteře (spíše těch svalů), které často končí bolestí hlavy a zvracením. Poprvé se u mě projevily, asi v 8. týdnu těhotenství, kdy jsem krvácela a málem potratila dceru. A od té doby, jakýkoliv menší stres (stačí i změna počasí…) a bolest je tu znova. Prakticky není den, kdybych záda neměla aspoň ztuhlá (už s takovými vstávám) Je to hrozné, ale lékaře pořád odkládám, i když mě to omezuje. *20* Jaký kámen nebo přírodní léčba by mi mohla pomoci?
Přiznám se, že přímo zbožňuji křišťál a ametyst, nejlépe v kombinaci *4* Teď jsem si koupila Hematit, ale mám strach, je magnetický, aby mi to spíše neuškodilo. Naposledy mě zaujal i nějaký čaroid, jsem asi ujetá na fialovou barvu, jen nevím na co je vhodný *2* Děkuji

svitluny
2011-09-04 14:53:13

Magnetický hematit by uškodit neměl, lékaře bych však v žádném případě neodkládala a pak ubrat starostí, co si na svá bedra nakládáš – čím více starostí, tím větší bolesti, také by to chtělo rehabilitaci, kde Ti ukážou, jak ztuhlé svaly rozcvičit, masáž také není od věcí, může pomoci i sušená čili paprička rozemleta a rozpuštěná v sádle či olivovém oleji a tím bolestivá místa natírat a používat suché teplo – takže spíše sprcha, než relaxace ve vaně.

 
jana
2011-09-16 10:44:05

Ahoj Gabčo, narazila jsem náhodou na tvůj komentář,na tvůj problém by ti mimo jiné mohla velmi pomoci Shiatsu masáž, řeší i dlouhodobý problém..vyzkoušej si najít ve svém okolí kvalifikovaného praktika :)

 
 
rada
2011-07-12 22:54:26

Dobrý večer,právě jsem narazila na vaše stránky a zajímalo by mě,zda kameny pomáhají a nabíjí člověka neustále,i když zrovna nic nepotřebuje nebo jak to vlastně snimi je.Můžu poznat,co pro mě dělá,jestli mi dává energii,jestli on je bez energie,v jaké formě je nejlepší jej užívat nebo na tom nezáleží?Mohu jako Lev používat kamínky,které jsou spíše pro vodní znamení?Je to zvláštní ale voda mě přitahuje a namodralé kameny taky.Kameny mě zajímají,jsou tajemné a hrozně staré a věřím že mají spoustu síly ale bojím se právě toho,že kamenům neporozumím nebo že mi kámen nebude sloužit.Mohla byste nebo i někdo z vás ostatních mi nějak poradit jak na kameny nebo nějakou správnou literaturu,která třeba pomohla i vám se spoustou otázek?Moc vám děkuji a přeji hodně úspěchů

svitluny
2011-07-18 13:08:00

Literaturu naleznete v každém v knihkupectví a není ji zrovna málo :-).

Jinak ke kamínkům a jejím léčivým schopnostem: energii z kamenů se nelze předávkovat. Samy si regulují, kolik Vám mohou dát a co se týká výběrů – já neupřednostňují výběr kamenů a barev dle znamení, ale radím – vybírejte si kameny intuitivně – tělo si samo řekne, jakou barvu či druh kamenů potřebujete. Ten kámen, co Vás právě v tuhle chvíli přitahuje, je tím správným a ta síla právě Vašemu organismu chybí, nebo je oslabena. Kameny také harmonizují čakrový systém a ten se neodvíjí od znamení, ale od dané osoby.

*1*

 
svitluny
2011-07-18 13:12:10

Kameny se mohou přikládat na oslabené místo, nebo jen tak nosit v ruce, na krku či z nich mít náramek či prstýnek. Také se vkládají do pramenité vody a ta voda se po přenesené jejich energie buď může pít a nebo používat při natíraní postižených míst.

Kamínek který už vydal svou energii bud změní barvu, nebo praskne. V tu dobu je dobré kamínku za jeho službu poděkovat a vrátit jej zpět zemi, že jej někde do země zahrabeme.

Kamínky nabíjíme dle druhu – všechny se dají při úplňku a některé na přímém slunci, některé ve stínu a omýváme je pramenitou vodou.

 
 
Jaký kámen????
2011-04-20 16:35:10

Dobrý den, čekají mě přijímací zkoušky na VŠ a chtěla bych poradit nějaký kámen na znírnění stresu, strachu, únavy a na podporu myšlení(to hlavně). Budu to potřebovat. A ještě jestli existuje kámen na podporu hubnutí.
Předem děkuji za odpověď.

svitluny
2011-04-21 14:08:02

Hlavně to chce klid a nebát se na stres je dobrý tygří oko ten podporuje i dobré dýchání, na sebedůvěru pak sokolí či býčí oko, rubín. Na stres ideální křišťál ametyst ten je vhodný i na hubnutí a nebát se pak jde všechno líp :-) Dobrý je uvařit si i čaj Flegmatik (devatero bylin) od Grešika – dostaneš v každé lékárně – uklidňuje na duši, ale netlumí smysly, což potřebuješ.

 
 
Ally
2010-11-23 15:19:36

Dobrý den,
koupila jsem si kamínek s názvem „kalkoholit“. Prodavačky ale bohužel nikde v literatuře nenašly, jaké má účinky. Neznáte tento kámen a nevíte, co léčí? Předem děkuji za odpověď.

svitluny
2010-11-26 13:55:46

Stejně, jak pro příspěvek níže psaný – laické názvy těžko naleznete v literatuře ke kamenům – jediná možnost – nafotit a poslat a dle toho najít odborný název tohoto kamene i s jeho vlastnostmi co se týká léčení. Jen z názvu – ještě ne odborného – to jde těžko. Správně by prodavačka, která má tento kámen v nabídce měla poskytnout i jeho využití.

 
 
Ptétra
2010-11-12 14:28:59

Dobrý den, nedávno jsem si koupila kámen, který mě oslovil, jmenuje se chytna, ale bohužel o něm nemohu najít žádné informace ani v publikacích ani na internetu. Mohla byste mi poradit prosím. Děkuji za Vaši odpověď.

svitluny
2010-11-19 03:14:13

To je něco podobného, jako jsem si zakoupila akvarijní rybičky s názvem – dalmatýn – také jsem hledala na internetu a našla je pod úplně jiným názvem. Možná i prodejce Tvého kamenu jej pojmenoval laicky a tím pádem jej pod tímhle názvem nikde nenajdeš, takže pokud nevím jak vypadá, nemůžu poradit. Bylo by ho možná dobré vyfotit a poslat barevný obrázek, aby se mohl identifikovat odborným názvem.

 
 
mix:)
2010-10-16 20:29:58

dobry den,
zajimalo by me, jestli mohu pri sobe nosit vice kaminku? Vim, ze jste psala, ze clovek muze mit u sebe kaminky dle momentalnich problemu, ale nemuzou se jejich sily zaroven i rusit??
Dale by me zajimalo, zda existuje kaminek, ktery by napomahal latkove vymene, popr hubnuti?:P:)
dekuji za odpoved

svitluny
2010-10-17 02:23:55

Kamínky se mohou mixovat, stejně si vyberete podvědomě takovou sestavu, kterou Vaše tělo potřebuje – výjimečně se stává, že si vyberete kamínek, co by škodil. Však si to vyzkoušejte tím, že Vás nějaké kamínky budou přitahovat, některé nechají chladnými a dokonce některé se Vám nebudou vůbec líbit a časem se tahle sestava může pozměnit.

Na hubnutí a látkovou výměnu mohu poradit – naučit se, aby problémy a starosti po Vás stékaly a ne, aby jste je nabírala na sebe a pak na Vás ulpívaly stejně, jako ty kila, kterých se potřebujete zbavit. Dále bych doporučila udělat razantní probírku věcí ve skříni a jak se říká – udělat v nich průvan a povyhazovat vše, co delší čas nenosíte, ani nepoužíváte a pak půjde i hubnuti. Kamínky, co tomu napomáhají jsou: kamínky žluté a červené barvy – např. citrín, žlutý kalcit, jantar, zlato, lapidolit, čaroit, růmělka a další…na hubnutí – magnezit, malachit, ametyst, lapis lazury, tyrkys, howlit, septárie.

 
 
mykoza
2010-08-17 17:59:20

Dobrý den!Mohu Vás poprosit o radu ohledně toho,jaký kamínek by mi pomohl při častých a opakovaných gynekologických zánětech?Myslím,že to trápí nejednu ženu.Předem moc děkuji za Vaši odpověd.Budu ráda za každou radu. *1*

svitluny
2010-09-06 01:24:42

O tomhle už jsou nižší příspěvky – kámen žen je měsíční kámen, ten pomáhá ženám v každém věku, pak červený jaspis, vývar z kontryhelu a listu jahodníku.

Aby se gynekologické problémy neopakovaly probudit v sobě ženu a začít ji rozmazlovat, neb je to projev potlačování ženství, že si toho na sebe moc nabíráte a nedokážete požádat o pomoc – milujte v sobě ženu se vším všudy, neberte se jako něco míň, než jsou muži. Jsme rovnocenní partneři a každé pohlaví tu má své a nezastupitelné místo, tak nesuplujte muže, ale milujte ženu sama v sobě.

 
 
doktor
2010-03-11 10:46:57

Můžete mě odkázat na nějakou vědeckou studii, která dokazuje a prokazuje účinost Vámi zmiňovaných léčebných účinků na člověka?

Mám na mysli studii nějaké lékařské společnosti a ne pisálků na internetu.

Předem děkuji

svitluny
2010-09-06 01:19:37

Zkuste pohledat – kdo hledá, najde.

Nejsem seznamka knih ani jejich autorů.

 
 
Pavla
2010-02-18 11:59:14

dobrý den mohla bych vás poprosit o radu.snažíme se o miminko a mám problémy z vaječníkama.kterej kamínek by se na to hodil?našla jsem si červený jaspis ale nejsem si jistá:-)děkuji za radu

svitluny
2010-02-19 01:53:13

Ano červený jaspis je fajn, ale jeden z nejlepších je měsíční kámen – ten dokáže ne jen nastartovat vaječníky, ale také chrání matku i plod po celou dobu těhotenství i porodu. Pokud jsou problémy s vaječníkem, tak doporučuji kontryhel – bylinka, která roste všude a je velice nápomocná ženským problémům – je možno zakoupit i kontryhelovou tinkturu a užívat dlouhodobě dle návodu, kopřiva k tomu čistí krev a odšťavněný zázvor – malou štamprličku šťávy denně a budete fit.

Pak ještě jedna zásadní rada – přestaň dělal miminko, začni se milovat. Dítě je dar, který přichází, když nastane jeho pravý čas a někdy velké chtění je takovým psychickým blokem, že je pak tou nejsilnější antikoncepcí na světě. Začněte své zájmy a myšlenky ubírat jiným směrem, do ložnice ať se vrátí láska a radost z milování a miminko přijde :-)

pavla
2010-02-19 20:19:08

Děkuji mockrát strašně m ě to pomohlo to takhle slyšet číst máte pravdu .musím se snažit myslet na něco jiného:-)dneska jsem si koupila ten jaspis a nebude vadit když sik tomu koupím aji ten měsíční? *1*

svitluny
2010-02-22 00:54:15

Určitě nebude – kamínky se doplňují a oba pomáhají na to, co potřebujete poléčit :-)

(Comments won't nest below this level)
 
 
 
 
Rada
2010-02-08 13:07:42

Dobrý den, chci poprosit o radu. Chtěla bych si koupit ametystovou geodu nebo křišťál (ještě nevím, který mě více osloví), mohla bych ho umístit do ložnice,obýv.pokoje nebo do kuchyně? Bude mít vliv na celou mojí rodinu, když má mít každý svůj kámen? Nebude to špíše škodit? Předem děkuji za radu,Pavlína

svitluny
2010-02-09 02:39:37

Ametyst je kámen duchovní a ochranný, tak klidně může být pro celou rodinu přínosem, křišťál je také kámen všestranně léčivý, takže nikomu z rodiny nemůže ublížit. Možná by bylo vhodné jej umístit do obýváku, ať čistí místo, kde se scházíte všichni, ale nezapomínat i tyhle velké kameny čistit a nabíjet – čistit pod tekoucí vodou a nabíjet jak při úplňku, tak i na slunci, ať mohou léčit a pomáhat co nejdéle.

 
 
svitluny
2010-01-10 19:51:30

Pro všechny návštěvníky mých stránek – tahle stránka je věnována léčivé síle kamenů, polodrahokamů a drahokamů, takže diskuze na jiná témata budou již od téhle chvíle mazána – máte-li otázky ohledně daného tématu, piště. Ohledně náboženství – nejlépe si na tohle téma naleznout stránky tomuhle tématu věnovány. Léčivé kameny nemají se sektami nic společného.

Děkuji za pochopení a i nadále budu velmi ráda zodpovídat otázky ohledně kamínku, kterým je tenhle koutek na mém webu věnován. Stejně tak na otázky v dalších okruzích, které najdete na mé záložce. *4*

 
Hanka
2009-12-28 21:25:41

Nějak pozoruju, že si protiřečíš. Napřed, že jsou nám idealizace odebírány, teď, že idealizace neexistují – jak může být odebírano něco, co neexistuje? Když něco neexistuje, tak mi to žádný sebrat nemůže. Zdravý selský rozum..

Nebe i peklo existují. I očistec. Takže žádné převtělování nebude. Když člověk zemře, vidí jako ve filmu svůj uplynulý život tak, jak ho celou dobu viděl Bůh (viz kniha Život po životě od Moodyho nebo Rossové – oba popisovali svědectví lidí, co přežili klinickou smrt a vrátili se do tohoto života), a rozhoduje se buď pro Boha, nebo proti Němu. Pokud s Ním nechce být, volí věčné zavržení – peklo. Pokud s Ním být chce, tak obvykle jde do místa očišťování – očistce. Aby z nebe nedělal peklo, kdyby tam šel takový, jaký je.. Však víš, že i kameny se musí očišťovat. Co teprv lidi. I tělo se tady na zemi musí občas očistit, aby mohlo kůží dýchat a …

A jak bych poznala dobro, kdybych nezažívala zlo? Kdybych nikdy nepoznala dobro, ale jen zlo, možná bych to zlo považovala za jediné možné dobro, jako jsem dříve považovala za dobro mnohé z toho, o čem dnes vím, že je to hřích a tedy zlo. Pokud opravdu toužíš po poznání pravdy a chceš ji přijmout a změnit podle ní svůj život, pros Boha o to poznání. On je Pravda. Ale pokud je pro Tebe důležitější život v hříchu/hříších a měnit nic nechceš, tak těžko v tomto životě tu skutečnou pravdu poznáš – bylo by to zbytečné plýtvání milostmi. Pokud nechceš k Bohu přijít a uznat Ho za svého Otce, čeká Tě strašná věčnost.. Bude tam pláč a skřípění zubů.. :( Pokud budeš chtít k Němu přijít a uznat Ho za svého Otce, čeká Tě Jeho otevřená náruč. Záleží na Tobě, jak se rozhodneš. A to platí pro každého. Ne jenom pro Tebe.

Co se týče odpuštění, jistě víš, jak je někdy těžké, až lidsky nemožné. Sama o sobě píšeš, že neodpouštíš všem. Čili některým něco odpustit nechceš nebo nemůžeš? Když není v mých silách někomu něco odpustit, mohu prosit Boha, aby On ve mně odpustil tomu člověku, odevzdat Mu to všechno a teprve když mě On sám k tomu uschopní, můžu odpustit.

Život bez sexu není jako ryba bez vody. Je to jen tak, že když je člověk otrokem sexu, je pro něj sex a nečistota (všechny možné nemravnosti) tím nejhlavnějšim v životě, jako každá jiná droga. A jak víš, každá závislost na droze končí smrtí. Člověk potřebuje víc a víc, až k šílenství, až k zlaté dávce, kterou už tělo nevydrží. Se sexem je to podobně. Zkusila jsem to. A jsem vděčná Bohu, že mě z toho osvobodil.

Bůh si nikdy nepřál zlo. Stvořil všechno dobré. Čti Bibli – třeba ekumenický překlad – nejprve Nový Zákon. Pokud seženeš Nový Zákon v překladu Petrů, ještě lépe – jsou tam i vysvětlivky. Tam se dozvíš víc…

svitluny
2010-01-10 19:11:44

Ad idealizace – existují, pokud jsem napsala, že ne (chyybička se vloudila), tak beru zpět, ale to, že jsou nám odebírány na tom si trvám.

Co se týká nesmrtelnosti – to i Mudy popisuje, že existuje – že duše nesmrtelná je a proto inkarnace, tuhle knihu jsem četla také, takže možná by ji chtělo si ji znovu přečíst – včetně Foučkové :-). A to, že se Ti během umírání promítá Tvůj život – ano promítá, ale ten, co jsi právě ukončila, aby se vyhodnotilo, kam duše postoupila. Mudy ani Foučková nepíšou, že smrt je definitivní ukončení nesmrtelnosti duše, ale pouze smrtelného těla, ve kterém duše přežívá. Takže tady mateš Ty.

A teď pár slov k Tvému Bohu – neříkám, že Bůh neexistuje, ale když pro nás má jen dobro, jak píšeš – proč dovolil upálit tolik lidí v koncentračních táborech? Proč dovoluje znásilnění, vraždy, tunelování peněz, bídu a hladomory? A mimo jiné – když máme kostely, jako stánek boží, proč v něm za staletích uhořelo tolik věřících? Chceš hovořit o Bohu – tak si hovoř, ale proč v rámci víry bylo napácháno největší zlo, co země zemi stojí? Proč se snaží lidé pod záštitou Boha znásilňovat vědomí jiných lidí, aby přijali jen jeho pravdu a jiná náboženství zatracovali? A co je boží pravda? To, co se vtlouká v kostelech, nebo mé svědomí, že to, co činím, snažím se činit v souladu se svou duší, která je součásti Boha, ale toho Boha, který je takový, jakého jsem popisovala níže – přesně takovým, jakým ho popisuje i pan N. D. Walsch ve svých třech základních knihách s názvem Hovory s Bohem – nemám ráda kostely, ale to, co napsal tenhle autor se přímo shodovalo s mým vnitřním cítěním, jen jsem ve slovech našla to, co věděla má duše od chvíle, kdy začala chápat a vidět – ne náboženství, ne sekty, ne vymývání mozku, ale víra v sebe a v to, co dělám s upřímností, to je to, co je správné a kdyby neměl by sex součástí života, tak by jsme vymřeli, nemyslíš ? A neřekla bych, že je to hřích se s někým milovat, ale když nemáme koho, tak je lepší psát a hlásat že je nejlepší život bez sexu…..A když je Bůh takový, jak ho vnímáš Ty, proč máš nemocnou rodinu? Proč na ní zasílá nemoci, takového kalibru, jak je zde popisuješ a ptáš se na ně?

 
Ozzro
2010-01-10 19:30:45

Hanko, podívej se. Já jsem čaroděj stejně jako Svitluny. Nezlob se, ale tvé poučování o Bohu není na místě, protože my nemáme Boha, ale boha či bohy. Je v tom značný rozdíl, protože naši bohové mohou mýt jakoukoliv formu. Mohou to být bytosti, může to být mé vlastní já a nebo jen energie. Naše učení rovněž nezná slovo hřích a proto nehřešíme. Rovněž pojem dobro a zlo je výsadou křesťanské ideologie, ale ne našeho učení. Naše učení říká, že dobro nemůže bez zla existovat, protože svět je založen na dualitě a především naše učení nerozeznává pojem dobro a zlo, rozeznává jen kladnou a zápornou stránku věci. Hranice mezi dobrem a zlem neexistuje, protože oba faktory se prolínají. Proto já (nevím jak Svitluny) nemohu tvého Boha přijmout už ze základního prinipu a to toho, že Tvůj Bůh potlačit a likvidoval naše učení a jeho služebníci se nebáli porušit jedno z přikázání a to „nezabiješ.“ Ty žádáš o radu čarodějku, tak ti musím s politováním říct, že HŘEŠÍŠ a to tím největším způsobem. Musíš si tedy uvědomit co píšeš a nezobrazovat do toho náboženství. Pokud Svitluny nepřijme Tvého Boha nebude trpět ani nepůjde do pekla a rovněž jí nečekají nekonečná muka…

 
Pavla
2010-01-11 16:39:12

Hanko, jak tady čtu všechny příspěvky, co jste zde napsala, tak je mi z vás špatně. Svitluny mě promine, že se do toho zde ještě vkládám, ale nedá mi to. Proč byl z vaší strany takový zájem o kameny a jejich léčebné schopnosti, když jste je na konec zatratila, že mohou být očarované a zlé? Proč vyhrožuje svitluny pekelným zatracením, když vám zde velice slušně vyjádřila svůj názor v téhle oblasti? Nebojíte se pekla sama, neb i v bibli v Novém zákoně je psáno. Nesuď a nebudeš souzen a vy soudíte a odsuzujete a to všechny, kdo se dle vás nestanou fanatiky, neb to co zde jste vyplodila o ničem jiném, než fanatismu a sektářství nevypovídá.

Já oproti vám na tyhle stránky moc ráda chodím a svitluny si za její dobročinnou práci na těchto stránkách velice vážím. Když si projdete celý tenhle web, tak sama uvidíte, kolika lidem zodpovězením otázek i výkladem snů zde pomohla a pomáhá. A nemyslím si, že její cesta vede k zatracení, horší je to z cestou vaši, ale to už nechám na posouzení toho nejvyššího.

Na závěr bych se chtěla zeptat.

Prosím, Svitluno mohla by jste mě poradit kamínek ohledně sebedůvěry a co by mi dodal síly, abych se nebála se prosadit?

Děkuji.

Ozzro
2010-01-12 23:31:03

Já osobně bych doporučil Onyx. Je sice ošklivý, ale má obrovskou moc co se týká osobních úspěchů. Ovšem pozor – je to jediný kámen, který nelze darovat, protože darovaný přináší smůlu. (Svitluny jistě promine, že jsem poskytl radu, ač mi to zde nepřísluší).

svitluny
2010-01-13 03:04:22

Klidně můžeš poradit a to ne jen ty, ale i ostatní návštěvníci těchto stránek, pokud se budou chtít zapojit do diskuzí o kamínkách a jejich vlastnostech. *4*

(Comments won't nest below this level)
 
 
svitluny
2010-01-13 03:19:15

Na sebedůvěru, což by mohlo být i na potlačení trémy modrý chalcedon – ten otvírá 5 komunikační čakru, také léčí i štítnou žlázu, dále ametyst, sněhovločkový obsidián, či růžový opál. A na seberealizaci je dobré i tygří oko to je i kámen přinášející peníze a pomáhá při astmatech, lapis lazuri zase pomáhá naleznout sebeúctu.

Takže je na Tobě, který kamínek si vybereš a nebo jak já vždy říkám – který si vybere Tebe. Ve finále to může být i křišťál, který je polodrahokamenem univerzálním a nebo také zirkony, které se doporučují nosit právě v lednu.

 
 
dotaz
2011-11-06 12:48:47

Pokusil jsem se malinko reagovat na tvé plamenné výlevy. Dokonce jsem našel i několik rozumných reakcí. Ale nedá mi to. Ještě poznámka. To co píšeš odpovídá snad jen tomu jak jezuité upálili kde koho za odlišné myšlení a církev ne aby sklopila uši, když se zjistilo, že se mýlí, ne naopak, toho co to organizoval (kardinál Belarmin), sice v tichosti ale přece blahořečila, snad jako výsměch dnešku. Každá víra je odrazem doby a okolí v němž vzniká. Oháníš se tím, že peklo existuje. Víš alespoň kde a od koho ho křesťané koupili.
Naše země není středem vesmíru, a jako jedno z nejnepatrnějších těles se sotva hodí za jeviště „božské komedie“, jak nám ji předvádí křesťanská víra. Člověk je pouze příliš domýšlivý tvor. Učení, že bůh, tvůrce všehomíra, stal se bídným člověkem, vstal z mrtvých atd, je výplodem horkokrevné orientální fantazie.
A nebe? To katolické je, ale pouze pro ty, kteří jej potřebují – slibujíce jej druhým měli sami nebe již na zemi, anebo zaspali zaspali vývoj lidstva o několik set let.

 
 
Hanka
2009-12-21 01:12:05

Jinak přeju všem zde pěkné prožití vánočních svátků a vše dobré v novém roce. *4*

 
Hanka
2009-11-29 23:45:18

Taky jsem dneska slyšela, že ty léčivé kameny jsou většinou očarované. To bych nechtěla. To pak škodí. Víte o tom něco? A na tu mozkovou paralýzu a sníženou funkci štítné žlázy – co byste poradila? Nebo už nic?… A které kameny na sluníčku blednou? Děkuji. Hanka

svitluny
2009-11-30 01:02:54

A proto si tady děláš sbírku na kterou nemoc který kámen působí? Očarovat je někdo může – třeba léčitel, či někdo, kdo Ti jej osobně dá, ale pochybuji, že by nad nimi čaroval prodejce, co je prodává ve velkém, ale tak to může být s každým dárečkem či amuletem, který dostáváš, takže pokud se bojíš očarování, tak žádné dárky od nikoho nepřijímej a máš pokoj – očarovat Tě může i někdo na dálku, ať už v kladu, nebo záporu – magie je silná a čeho se bojíš, to přitahuješ, jako magnet o očistě kamenů jsem zde již psala, tak si ji najdi, pročti a zařiď se dle ni… *4*

Hanka
2009-12-07 19:05:45

Už to mám zkopírované. Díky. Bojím se dost věcí. Ale taky se modlím. Jinak bych ze všeho musela už dávno zešílet. Takže doufám, že to, čeho se bojím, tak moc nepřitahuji. Všechno je v Božích rukou. A ty kameny a jejich působení taky ponechávám na Něm. Až mi přijdou, tak je radši pro jistotu po normálním omytí přežehnám a pokropím svěcenou vodou s modlitbou, aby je Bůh očistil ode všech případných očarování a všeho zla. Čarování je vždycky v záporu. Nikdy v kladu. Ať se to nazývá černá nebo bílá magie. Vždy je to se satanem. Jen modlitba to neguje. Mám pravdu? *4*

svitluny
2009-12-08 00:51:29

Nemáš, neb toho, čeho se bojíš – právě přitahuješ jako magnet na svou rodinu i sebe, modlitba je účinná, ale idealizace jsou nám odebíraný, takže ani modlitba nezachrání vše. Něco je dáno osudem, jsou to zkoušky, kterými si všichni procházíme, ať už se modlíme k Bohu, andělům, či Satanu. Nic není bílé, nic není černé a nic se nedá škatulkovat a věř, že to, co sama odsuzuješ, tak si k sobě táhneš sílou přímo magickou…a naopak, co si idealizuješ, to je Ti odebíráno.

(Comments won't nest below this level)
Hanka
2009-12-21 01:10:25

Něco pozoruju. Ale nerozumím tomu. Můžeš mi to vysvětlit? Proč a jak jsou nám ty „idealizace“ odebíraný a zlo nás pronásleduje silou přímo magickou?

 
 
svitluny
2009-12-21 02:53:01

Vždy Tě bude pronásledovat to, čeho se bojíš, nebo žijeme v období, kdy se máme naučit pochopit, odpouštět, přestat se bát a přestat odsuzovat. Idealizace je něco, co si stavíš na tak vysoký post, že se tam nemůže udržet – idealizace je vlastně ve finále také špatně – děláš něco na úkor ostatního a tím pádem přijde trest, že je Ti to odebráno, protože máš v životě udržovat rovnováhu a to jak mezi duchovnem, tak mezi materialnem. Máme se naučit nechat věci plynout a neulpívat na nich a idealizace je právě to ulpívání..

(Comments won't nest below this level)
Hanka
2009-12-23 19:04:05

Potřebovala bych to vysvětlit trochu po lopatě a konkrétně. Podle mě je ideálem Boží Království, tedy místo a prostředí, kde je jen Dobro a žádné zlo. Kde lidi neubližují, neokrádají, nehulí, nepouštějí randály, nehřeší nemravně, nevraždí žádným způsobem ani tělo ani duši ani ducha. Kde vládne láska (pozor, bez sexu), přijímání druhého, porozumění, pokoj, klid, bezpečí. Člověk tam může být úplně klidný a nemusí se ničeho zlého bát. Jestliže jsem dřív něco takového zakusila, je logické, že po tom toužím napořád a všude, kde jsem. A když narážím na zlo v různých jeho projevech, tak je nemůžu přijímat jako nějaké dobro, když vím, že to je zlo.

 
svitluny
2009-12-24 17:30:07

A o tom to je – takové místo neexistuje a proto neexistují ani ráj – je to pouhá idealizace – jak bys poznala dobro, kdybys nezažívala zlo? Jak bys poznala lásku a dokázala si ji vážit, kdybys nepoznala opak a život bez sexu je jako ryba bez vody….do tohohle, co tady popisuješ bych nešla, ani omylem. Mám ráda život a to jak z jeho zápory, tak i z jeho sklady a na světě rovnováha musí existovat, musí existovat protiklady proto musí být na jedné straně zlo a na druhé straně dobro, aby jsem si dobra mohli vážit a o tom život je a tak si to přál i Bůh a proto hovoříme o nebi i pekle, ale zapomínáme, že peklo posmrtné neexistuje, stejně, jako nebe. Neb peklo si děláme sami tady na zemí, ale zase na druhou stranu – jakmile zemřeš, tak se Tvá duše dostane do stejného prostředí, v jakém ukončovala svůj život a na jaký žebříček postoupila, takže i tak se může hodnotit posmrtný život – duše vraha mezi svými a duše pastora také tam, kam dospěl za své životní dráhy, co jeho duše naučila, ale to neznamená, že i když je pastorem, tak nemůže stagnovat, pokud odsuzuje, moralizuje a nedokáže odpustit.

 
 
dotaz
2011-11-01 20:28:11

Drahá Hanko,
neznám Tvůj věk ani životní zkušenosti, máš ale mnoho dotazů a zatím si na ně nechceš z nějakého důvodu odpovědět. Spoléháš na naučenou, nebo vžitou berličku. Asi si mnoho věcí příliš idealizuješ. Nejsem věřící, ale tu knihu knih znám velmi dobře, asi právě proto. Ale bůh prý pomáhá tomu kdo si pomůže sám. Doporučuji pro objasnění otázek království božích a spol. přečíst útlé svazky pana Th. Dr. a RNDr F. Schacherla – Schacherlovy přednášky a Patnáct let v klášteře.
Jinak mě od víry Bible odradila – kabalistikou, kterou běžný čtenář nezná a ani nevnímá – např.: 666 je číslo ďábla. Není, je to ve staré hebrejštině NR (Nero). A mnoha dalšími nepřesnostmi. Zejména tím, že se neshodne ani na otci Josefa. Dále – Ježíš (Jozue) Nazaretský (Nazorejský) se narodil čtyři roky po tom co zemřel Herodes – neviňátka vraždil z jiných důvodů. Sčítání bylo dokonce o sedm let jindy. Bůh řekl budiž světlo a žárovku vymyslel až čtvrtý den. atd.
Jinak Vám přeji vše nejlepší.

(Comments won't nest below this level)
 
 
 
 
Hanka
2009-11-24 01:00:18

Děkuju moc za všechny odpovědi.

Na mozkovou paralýzu pomáhá nějaký kámen či kameny?
Děkuji. Hanka

 
Hanka
2009-11-23 18:41:17

A ještě – které kameny pomáhají na zlepšení snížené funkce štítné žlázy,
zda při těch více zdravotních problémech je možno nosit u sebe více těch kamenů,
jak je doma skladovat, zda mohou být u sebe
a v případě nošení jak je možno je upravit, aby to nebránilo jejich léčivému působení (drátky, nitě, silon, jiná hmota – jaká…)
Děkuji moc za všechny odpovědi. Hanka

 
Hanka
2009-11-17 22:59:10

A ještě – které kameny pomáhají na úporný záchvatovitý kašel, průjem z antibiotik aj. léků, natíkání dolní poloviny nohou a svalové křeče v lýtkách… Děkuji.

svitluny
2009-11-20 02:00:34

Proti kašli je dobrý zlatý topaz, akvamarin, bílý korál, jantar, tygří oko

Křeče – záhněda, byčí oko, sluneční kámen, čaroid, lapis lazuri, rubín, malachit, měď a křišťál,

Průjem z léku bych brala jako alergie, takže byh na něj upozornila svého ošetřujícího lékaře, aby léky přeordinoval tak, aby neškodily. Každopádně po dobrání antibiotik zakoupit vždy laktobacilus na úpravu střevní flory.

Hanka
2009-11-22 23:21:00

Díky moc!! Jen je problém s těmi doktory.. :( Jednoho bratra (přes 70 let), který měl taky průjmy po těch antibiotikách, krmili těmi antibiotiky strašně dlouho, roky. Když musel na operaci srdce, začali s prášky, nasadili antibiotika a vůbec nedbali, když jim říkal, že má po nich průjmy. Prý musí teď léčit něco jiného (těmi antibiotiky). A když už byl úplně vyčerpaný a nebyl schopen sám doma už nic, dovezli ho do LDN a tam v tom „léčení“ pokračovali tak, že během 2 měsíců zemřel – vyhladověním, žízní, zimou. Když měl průjmy a zvracel, nedali mu jíst, a když už neměli nic na převlíkání jeho a postele, nechali ho v mokru u otevřeného okna… A házeli tam s nimi jako s pytlem brambor nebo čeho… :(((

 
 
 
Hanka
2009-11-17 02:58:22

Prosím, které kameny pomáhají na zúžené a ucpané cévy (mám já), které na vysoký tlak (jiný člen rodiny), co může pomoci na fibrózu (tatínek)? Děkuji.

svitluny
2009-11-20 01:54:06

Na zužené a ucpané cévy bych poradila čaj s kopřiv, z kamenů safír, citrín, růženín, ametyst a jadeit.
Vysoký krevní tlak – safír, zlatý topas, kunzit, modrý chalcedon, labradolit, sodalit, lapis lazuri, a po mentální stránce – uspořádat si v životě oblast vztahovou.
A co se týká fibrozy – záleží jaký orgán napadla.

Hanka
2009-11-22 22:59:48

fibroza napadla plíce. Je to neléčitelné (lékařsky), mají jen léky na zpomalování průběhu a více to zatěžuje srdce, takže ten člověk může pak zemřít na srdce dřív, než na tu fibrozu. Díky!!

svitluny
2009-11-23 14:54:28

Tady bych doporučila křišťál, tygří oko, kameny zelené a růžové barvy. Počítejte s tím, že je však budete často muset vyměňovat, neb nemocný si z nich vezme energii a kameny budou rychle praskat a prasklý kámen už neléčí, ten už své léčebnou sílu odevzdal, je mu nutno poděkovat, vrátit jej zemi a zakoupit kámen nový.

(Comments won't nest below this level)
Hanka
2009-11-24 01:08:37

Děkuji moc. Ale když jsou ty kameny tak drahé a já mám jen nízký ID, z něhož platím všechno (i bydlení – ostatní členové rodiny bydlí každý jinde), tak jak často se budou muset měnit? A ty prasklé – nestačí je očistit pod tekoucí vodou nebo ve slané vodě a nechat nabít na sluníčku? (s měsíčkem si nejsem jistá – naproti máme další vysoký baráky…). Zakopávat je do země je, myslím, škoda.. I kdybych ty zbytky těch kamenů měla použít do nějaké mozaiky, stálo by to za to, ne? Hanka

 
 
svitluny
2009-11-25 01:41:49

Kameny se točí od 30 Kč výše – takže je kapsa unese, nemusíš mít kompletní sbírku, stačí si vybrat ten, který se bude nejvíce líbit. *1*

(Comments won't nest below this level)
Hanka
2009-11-25 03:52:24

Díky. Akorát nevím, kde je tady v Brně shánět. Koukala jsem se ve městě, poradili mi prodejnu u Staré radnice, ale tam je nahuleno, nemůžu tam dýchat, je mi tam blbě a těm kamenům asi taky… Tak musím na Aukro a tam se to prodraží…

 
 
 
 
 
DĚTI
2009-11-11 14:03:21

Dobrý den, chtěla bych koupit kámen pro syna, který má živé sny, křičí ze spaní a je neklidný, je mu 7, jaký mám vybrat a kam ho umístit?Díky VK

svitluny
2009-11-20 01:55:27

Proti strachu bych zde doporučila křišťál, rutilový křišťál, čaroid, jadeit, citrín, večer před spaním klidový režim, přečíst pohádku a žádné PC hry, neb pak se mu mohou promítat do snů, také se kouknout do pokojíku, zda se tam nevrhají stíny a snažit se je odstranit, koupit si solnou lampu – prodávají se i elektrické a tu mu nechat přes noc svítit, tím by se mohl zbavit nočních můr.

 
 
Týna
2009-11-09 21:12:39

Dobrý večer, moc bych potřebovala poradit nějaký kámen, co by pomohl taťkovi změnit jeho velice negativní myšlení. Pořád na něco nadává, všechno vidí hned bledě,podniká a myslím, že kvůli tomu se mu i nedaří, protože hned řekne, že to stejně nevyjde a je prostě velký pesimista. Chtěla bych mu moc pomoci změnit jeho myšlení v pozitivní.Moc Vás prosím, poraďte co pro taťku. *1* Děkuju Týnka

svitluny
2009-11-10 15:38:33

Kameny proti pesimismu jsou – kameny žluté barvy, aby mu trochu rozsvítily život. Jinak jsou to i kameny safír, amfibol, bornit, heřmanovská koule, ortoklas, titanit, ulexit, vesuivan – tyhle kameny jsou však pro mne zcela neznámé, tak nevím, zda je koupíš. Na úspěch se doporučuje malachit na peníze tygří oko a tyhle kameny seženeš určitě. Na vzteklost a agresi jsou dobré kameny zelené barvy a to olivín, zelený kalcit, chryzokol a malachit.

 
 
Prosím o radu
2009-11-07 22:31:06

Dobrý den,moc mě zaujaly tyto stránky *13*a chtěla bych poradit s výběrem vhodných kamenů, třeba ve formě náramku.Přidám si pořád nervozní a ve stresu a stále mi stoupá váha i když výživa je pořád stejná a ještě jestli pomáhá i nějaký na bolesti zad.Moc děkuji Lenka

svitluny
2009-11-09 00:54:39

Na nervozitu bych doporučila zelený avanturin, rutilový křišťál, sluneční kámen, magnezit, lapis lazuri, bílou perlu, safír, turmalín, zlatý topaz, fluorid, ametyst, jadeit, chryzokol, akvamarín, sodalit – zakoupit si některý z těchto kamenů, který Tě nejvíce osloví v obchůdku.

Na stres pomáhá křišťál, smaragd, turmalín, citrín, ametyst, ametrin, zelený avanturin, achát, amazonit, medový a voskový oopál, žlutý fluorid, obsidián – Slzy Apačů – ale s tímhle kamenem pozor, neb on nasává negace, ale pak je opět vypouští, takže tady bych doporučovala vždy velkou očistu a nebo je čas od času vyměnit za nový.

Co se týká bolavých zad – tak tady bych doporučila medovou masáž – ta vytahuje stresy z těla, pak tinkturu z kostivalu – vtírat několikrát denně minimálně 15 minut do kůže – nabrat na dlaň a vtírat, opět nabrat a tak to těch 15 minut opakovat. Z kamenů bych zde poradila akvamarín, záhnědu, prasen, amazonit, magnetit, magnezit a a pokud jsou bolesti v křížích, tak safír, zlatý topaz a magnetit.

Na obezitu jsou vhodné magnezit, malachit, ametyst, lapis lazuri, tyrkys a howlit. Pak ještě zbavit se všeho nepotřebného v životě, usmířit se s vlastními pocity, mít se ráda a být sama se sebou spokojená. Vyvolat ji mohl strach a potřeba ochrany, jako útěk před city, nejistota a hledání seberealizace.

Nemusíš mít všechny kameny, ale ty, které se Ti budou líbit, přikládat na postižená místa a pravidelně je pak očisťovat.

Poděkování
2009-11-09 21:03:06

Mnohokrát Vám děkuji za vyčerpávající odpověď *13* Zdraví Lenka

 
 
 
Jana
2009-09-15 19:38:09

Dobrý den,
mám velké problémy při ovulaci (bolest na pravé straně) a chtěla jsem se zeptat, jaký kámen by mi mohl pomoci a jak ho nosit (či přikládat na bolavé místo, nosit na krku či podobně).
Mnohokrát děkuji za odpověď a za tyto stránky. Jana

svitluny
2009-09-15 22:49:32

Takže koupit si kapky z kontryhelu a dle návodu užívat, ten napomáhá na tyhle ženské problému. Z kamínku jaspis nejlépe červený a nebo měsiční kámen – nosit na místě bolesti a třeba si ho dát do kalhotek, při menstruaci měsíční kámen odložit, jaspis nemusíš. Jakmile kámen praskne, vyměnit za nový. A ještě pozor při nákupu měsíčního kamene – v současné době se dělá imitace, který je lehce zaměnitelný za pravý, takže si ke koupit vybrat kvalitní kamínkový obchod.

Jana
2009-09-17 12:33:08

Děkuji mockrát za odpověď.

 
 
 
EVA
2009-08-25 21:23:29

Dobrý den,
pořídila jsem si dva budha náramky, a to jaspis červený a tygří oko (jsem narozena ve znamení panny). Zajímalo by mě, zda tyto dva náramky mohu nosit zároveň?
Děkuji za odpověď
EVA

svitluny
2009-08-26 10:15:08

Lepší by bylo je střídat, ale zase na druhou stranu si neodporují – jaspis hovoří o ženskosti, takže léčí ženské problémy, červená barva podporuje sexualitu a tygří oko podporuje dýchání a léči dýchací problémy a mimo jiné podporuje i vztah k bohatství, takže si myslím, že ani jeden z nich si neodporuje, tak je nosit můžeš, jen čas od času opláchnout pod tekoucí studenou vodou, ať se očistí a nechat nabít na slunci i při úplňku.

 
 
náramek
2009-07-14 21:37:09

Dobrý večer paní Jarmilko,
myslíte, že i přetržení růženinového náramku může symbolizovat nebo „doporučovat“ jeho konec?*20* Nebo lze bez obav navléci a nosit dál? Zamýšlím se i nad případnou „jinou zprávou“.
Děkuji za Vaši odpověď.
Jarmila H. *2*

svitluny
2009-07-15 17:29:10

Přetržení náramku z růženínu může znamenat i přetržení nějakého vztahu, ale i tak může tento náramek dál sloužit, stačí jej převléci na novou nit a pak očistit pod tekoucí vodou a nechat nabít na měsíčku, sluneční záření se růženínu nedoporučuje, neb na přímém slunci ztrácí svou růžovou barvu a bledne.

náramek
2009-07-20 18:50:33

Děkuji moc za odpověď. Toho významu o přetržení vztahu jsem se obávala, nebo spíš vycítila. Jen teď ještě zkoumám, zda je to pobídka k ukončení z mé strany nebo signál, že vztah chce ukončit partner? *14*

 
 
 
Eva
2009-05-13 09:30:07

Dobrý den,
chci se zeptat, jaké kamínky se hodí na posílení sebevědomí.

svitluny
2009-05-18 16:49:30

Na posílení sebevědomí se dá použít medový a voskový opál, zlato, měď, jantar i citrín a hlavně pozitivní myšlení, že jsi originální, jedinečnou bytostí, mít sama sebe ráda a vážit si se.

 
 
andrea
2008-10-08 10:58:25

dobry den,rada by jsem potrebovala poradit jaky kamen by jste mi poradila mam problemy:zavrate,bolesti hlavy,nizky tlak,nadmernou chut k jidlu,spatny krevni obeh,spatne soustredeni
rada by jsem se zeptala jesli mohu nosit vice kamenu na krku jako privesek a jestli se k sobe hodi:ametyst,tyrkys,aventurin a kristal jestli by byl pro mne vhodne dekuji jurová

svitluny
2008-11-02 20:18:26

Co se týká více kamenů tak je klidně můžeš i kombinovat, nebo střídat, protože kameny se musejí i čistit a čas od času si od svého nositele i odpočinout, aby dobily energii.

Co se týká kamínků na nízký tlak a krevní oběh kamínky červené barvy, červená barva je barva na posílení, takže zkus se zaměřit na červenou a to ne jen u kamínku, ale i u oblečení. Jinak na krevní oběh je dobrý i křišťál s vrostlicemi turmalínu je i na bolest hlavy, hematit – ten je dobrý na srážlivost krve, rubín, červený jaspis, karneol.

Až si budeš kamínky vybírat – použij intuici ty správné k Tobě přijdou samy.

Co se týká obezity – tak magnezit, malachit, ametyst, lapis lazury a tyrkys.

Bolesti hlavy – křišťál, ametyst, tygří či sokolí oko, fialový fluorid, malachit, jantar, zelená avanturyn.

 
 
Ivanka
2008-08-18 12:25:19

Dobrý den, ráda bych se dozvěděla, jaké léčivé kameny se dají použít na otěhotnění a jeho dobrý průběh. Děkuji Ivanka

svitluny
2008-08-18 12:54:05

Tak na těhotenství a jeho dobrý průběh se doporučují: beryl, rubín, jadeit, růžový achát, sluneční kámen, měsíční kámen – ten je celkem velice vhodný kámen pro ženy v každém věku a podporuje ne jen těhotenství, ale i hladký porod a kojení. Zonální fluorid, červený korál, stříbro, sádrovec a diamant.

Dále pak pohodu, klid a neupínat se pokud se těhotenství nedaří hned na poprvé – chce to i bylinkové čaje, výborný je čaj z kontryhele, kopřivy a myslet pozitivně, netrápit se, když to bude chvíli trvat, protože i psychika hraje velkou roli, aby se těhotenství zadařilo, někdy hodně moc chtění dělá také umělou sterilitu.

 
 
Agnetha
2008-07-19 09:01:11

Dobrý den,
přesně tyto stránky jsem potřebovala *6* !!Moc se mi hodí vzorník kamenů *11*..Doma jich mám hrozně moc *14* a u dvou jsem nevěděla jejich jména, moc mě to trápilo *24* ..Ale teď už to vím *6* ..Máte opravdu moc krásné stránky!!! *2* ..A smajlíky.. *1* *23* *7* *14* *15* *18* *20* …. *6*

svitluny
2008-08-18 12:47:42

Jsem ráda, že se Ti katalog kamínků líbí *1*

 
 
Jméno (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (Kratší | Delší)
smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík
Povolené tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

rejtmon