Svitluny – Tarot a numerologie rádce na cestě životem

Význam barev

16. května 2008 Filed under: Barvy — admin @ 14:25:47

„Světlo se proměňuje v barvy,
aby nás těšilo,
léčilo, harmonizovalo
i učilo,
být v jednoduchosti a kráse,
v lásce,
harmonii a míru
se sebou i se světem okolo nás.“

Červená

Energie kořenové čakry, která leží pod kostrčí.

Symbolizuje základnu, životní energii, vášeň, plodnost, lásku, odvahu, vůli, sílu, zdraví, vitalitu, rozmach, čin… Když má být ve věcech probuzena vitalita, když mají být zdůrazněny, pak je červená ta správná barva. Barva první kořenové čakry. Dodává velké množství energie, aktivuje, zahřívá, probouzí životní energii. Pro vzletné povahy působí jako pevná půda pod nohama a podporuje, aby byly zrealizovány naše nápady a ideje. Podporuje imunitní systém.

Červená: Povzbuzuje,dobíjí energii a fyzickou sílu.
Rudá: Podporuje rozhodnost.Výz­namy:V Číně značí štěstí,je všeobecně barvou války.

Červená reprezentuje živel ohně a je spojena s Marsem a Venuší.

Oranžová

Je spojena se vztahovou čakrou v dolní části břich a v oblasti ledvin.
Barva druhé sexuální čakry. Dodává životní radost a sílu, pohlcuje negativní energie. Je dobrá proti strachům, tiší pláč duše. Léčí pocity nedůvěry a sebeúcty. Pomůže překonávat depresi a těžké životní okamžiky. Je to barva moudrosti, používaná také pro oděvy mnichů v Tibetu.

Doplňuje sílu a chuť do života,podporuje kreativitu a tvůrčí schopnosti,po­silňuje vitalitu,má vliv na sexualitu,vyvolává radost,optimis­mus,přidává dávku cílevědomosti.

Symbolizuje radost, optimismus, cílevědomost. Zahřívá, podporuje společenství, spojení, milostné vztahy, vnější úspěch i kreativitu a tvůrčí sílu. Je to dobrá barva pro rituály spojené s Venuší, Plutem a Uranem. Oranžová a měď se přiřazují k Venuši.

Žlutá

Žlutá – barva třetí čakry slunečního pleteně (solar). Je veselá, živá, pronikavá a projasňující. Učí nás zdravému sebeprosazení, asertivitě, umět vyjádřit svůj vlastní názor a nemít výčitky svědomí. Léčí orgány trávicího traktu. Podporuje intuici a tvořivost.

Uklidňuje naše city,emoce,dodává nám chuť do života,posiluje fyzickou sílu,příznivý vliv na výsledek naší snahy. V severní Evropě je barvou zrady a nevěry nebo zbabělosti, ale také žárlivosti, v buddhismu je symbolem odříkání a pokory.

Zlatožlutá

Je spojena sluneční pletení (solar plexus), se středem těla.

Reprezentuje živel vzduchu a slunce, právě tak i autoritu, vnitřní sílu, aktivitu, jednotu, štěstí, úspěch, vědomí, osvícení. Posiluje představivost, vědomí, kontrolu (myšlenkovou kontrolu), uvolněnost, koncentraci, pomáhá proti depresi a pocitům strachu. Je dobré ji používat v rituálech týkajících se Slunce a Jupiteru. Barvy zlatožlutá a zlatá se přiřazují ke Slunci.

Růžová

Je spojena s vnitřně pociťovanou energií srdce, s Venuší.

Reprezentuje lásku, usmíření, přátelství, soucit, důvěru, věrnost, romantiku, štěstí, harmonii, smyslnost a splynutí.

Zelená

Je spojena se srdcem, s živou a navenek vyzařující srdeční energií.

Je to barva čtvrté srdeční čakry. Uklidňuje a harmonizuje nervovou soustavu. Jako barva srdeční čakry napomáhá k tvoření, proto taky platí, že umění je zhmotněná láska. Povzbuzuje přátelství, lásku a sounáležitost k okolí. Učí nás umět se odevzdat.

Podporuje vnímání krásy,má vliv na city, lásku,posilňuje ego ,zlepšuje lidské vztahy,má vliv na plodnost. Je znakem přírody,pro Kelty byla barvou ostrova blahoslavených, kam putovaly po smrti duše. Je barvou prosperity.

Ztělesňuje živel země stejně jako plnost, bohatství, materializaci, sebevědomí, léčení, posvěcení, harmonii, odpočinek, uklidnění, omlazení, prosperitu a plodnost. Je spojena se Zemí, Jupiterem a Merkurem.

Fuchsiová

Je spojena s komunikací srdcem. Vyzvedává činy na spirituální úroveň a přivádí je na vyšší frekvenci, do oné vibrační oblasti nepodmíněné, všeobjímající jednoty.

Tyrkysová

Je spojena s Neptunem, Síriem, Atlantidou a brzlíkem na hrudní kosti ve výšce druhého žeberního oblouku.
Vytváří most ke starému léčitelství a starým léčivým silám, k harmonii a mateřské ochraně, k bezpečí a péči.

Modrá

Je spojena s pátou krční komunikační čakrou v oblasti hrtanu.

Je to hlavní barva sebevyjádření ve všech oblastech. Je vhodné ji používat při problémech v komunikaci a sdělování. Uvolňuje mysl, aby se mohla otevřít intuici, propojuje srdce a rozum. Uklidňuje, uvolňuje a čistí.
Světle modrá: Přispívá ke vzájemné komunikaci,napomáhá k lepšímu vyjadřování.
Tmavě modrá: Ovlivňuje naší psychiku,podporuje logické myšlení,působí na intuici.

Modrá barva podporuje vnitřní i vnější komunikaci, předávání zpráv z jiných rovin, spojenectví, ticho,ochranu, důvěru, klid, pravdu, vedení, vnitřní zření, úspěch, ctnost, ušlechtilost, vyšší usilování, loajalitu. Je spojována s léčením, idealismem a okultní ochranou. Symbolizuje živel vody a přiřazuje se k Saturnu a k Jupiteru.

Indigová

Barva šesté čakry – třetí oko, které leží uprostřed čela mezi očima. Napomáhá ke klidu a harmonii, vyrovnanosti, mírumilovnosti a víře a samotnému prožití těchto stavů. Je znakem duchovního probuzení, vnitřního procesu přeměny a nadsmyslového vnímání.

Barva rozumu a míru ,symbolizuje nekonečnost a prázdnotu ,pro staré Řeky a Římany byla barvou Venuše a lásky,znamená okultní ochranu.

Podporuje mediální schopnosti, synchronní konání, otevření času a prostoru, celkové vidění světa, hluboké poznatky. Přiřazuje se k Neptunu.

Fialová

Je barva sedmé korunní čakry. Je duchovní barvou. Přináší inspiraci, pokoru a napomáhá meditacím. Zklidňuje hyperaktivní děti.

Fialová podporuje intuici,fialová a červená: zvyšuje se psychická agresivita,pod­poruje kreativitu,in­spiruje.Značí soulad s vyššími sférami.

Přiřazuje se k živlu éteru a symbolizuje transformaci, proměnu, rozpuštění starých vzorů, nejvyšší vše pronikající pohled, vizi, spirituální moc, telepatii. Je to chladná, vše zahrnující, vysoce vibrující barva, která se řadí k Saturnu a k vyšším zákonitostem.

Stříbrná

Je to barva vizionářství a intuice, probouzí skryté možnosti. Symbolizuje neutralitu, maskování.

Hnědá

Je zemitá barva, dodává klidnou, stálou energii. Pomáhá k dokončování věcí a úkolů. Je barvou zdravého rozumu a schopnosti stát nohama pevně na zemi.
Připoutává nás k realitě,vliv na rozhodování. Značí moudro přírody,symbolizuje pokušení.

Černá

barva ochranná, ale jen do určité míry. Pohlcuje energii. Její přílišné použití uzavírá čakry, odebírá energii z těla, kterou se pak snažíme získat někde jinde, vede ke stavům sklíčenosti. V kombinaci s bílou tvoří celek složený z protikladů (jin a jang).

U hinduistů je symbolem času ,pro staré Egypťany značí znovuzrození,ve Španělsku je barvou svátečních příležitostí,v zá­padní civilizaci barvou smutku.

Symbolizuje Zemi, temnotu, moc, vůli, stažení, omezení.
Je symbolem spravedlivé odplaty a komunikace s mrtvými, představuje konec věcí, ale také semínko nového začátku.

Bílá

Působí také ochranně, ale na rozdíl od černé jako zrcadlo – odráží energii. Je barvou čistoty a nevinnosti, ale také symbolizuje konec. Stabilizuje a posiluje, očisťuje celou energetickou soustavu, neboť vzniká smícháním všech barev spektra. Umocňuje působení barvy, s níž je používána.

V západní kultuře je barvou nevinnosti a přirozenosti,v o­rientu symbolizuje smutek,pro tibeťany je barvou hory Meru, která je středem světa a symbolizuje poznání, pochopení a vědění,znázorňuje konec, a začátek něčeho nového, dokáže zahánět zlé duchy.

Napsat komentář
  1. Pokud toužíš po stránkách o sexu, tak musíš jít na porno portály, ale tyhle stránky hovoří o něčem jiném a jsou určené pro ty, koho nezajímá jen sex, ale čeká od života i něco víc, než jen mít novy do praku. *4*

    Komentáře by svitluny — 18. listopadu 2008 @ 18:32:11

  2. je to úžasná stránka a je to hezky udělané(ilustrace) *5* *5* *5* *5*

    Komentáře by tereza — 31. prosince 2008 @ 16:40:14

  3. Já jsem ráda za tyhle stránky. Sice neberu všechno tak úplně, ale jak se říká: „na každým šprochu pravdy trochu“ a v tom základu to je, myslím, správně.. Působení barev i kamenů na sebe vnímám už dávno. Jen tomu ještě moc nerozumím. Tak hledám rady od těch, kteří tomu už rozumí víc… Děkuju *1*

    Komentáře by Hanka — 17. listopadu 2009 @ 03:31:40

Leave a comment

smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík

rejtmon