Svitluny – Tarot a numerologie rádce na cestě životem

Napsali o mně

Sny v deníku Blesk

V sobotu dne 22. 11. 2008 vyšel v deníku Blesk článek ohledně snů, jejich dopadu na člověka i jejich výkladů, zeptali se mě na můj názor, ohledně tohoto tématu. Zde přikládám naskenovaný článek s mou odpovědí:

Lidové noviny z 23. 6. 2007

„Bush je ohrožen, předvídá Baudyš“ :[http://www.li­dovky.cz/…n_no­viny.asp?…]

PRAHA Češi si bývalého ministra obrany Antonína Baudyše (KDU-ČSL) nejvíce pamatují z jeho aféry se „sestřeleným letadlem“, kdy v první polovině 90. let pistolí svého bodyguarda neúmyslně poškodil dopravní letoun, v němž cestoval. Jeho působení v čele ministerstva i z jiných důvodů často kritizovala nejen opozice. Z úřadu ho v roce 1994 odvolal jeho stranický šéf Josef Lux.

Dnes se úspěšně živí astrologií, kterou provozuje společně se svým synem. Pracuje na knize, která má podle jeho slov být „velkým dílem“. Za jeden horoskop si účtuje 1800 korun.

V roce 2000 Antonín Baudyš předpověděl, že prezident, kterého si Američané ten rok zvolí, zemře v úřadě.

Baudyš tehdy mluvil o konjunkci planet, která nastává každých dvacet let. Podle jeho slov každý americký prezident, který byl v takovém roce zvolen, ve svém úřadě zemřel. „Podle té tradice astrologických konfigurací jsem tehdy řekl, že mu hrozí smrt v úřadu,“ okomentoval včera svou věštbu bývalý ministr. Pro George W. Bushe prý jeho prognóza pořád platí, přestože první volební období ve zdraví přežil. V tom druhém mu zbývá „odsloužit“ ještě rok. „Může to být třeba nehoda. Ostatně nedávno se Bush ve své pracovně málem udusil preclíkem, a kdyby ho nebouchli do zad… Nicméně doufám, že své funkční období přežije ve zdraví,“ spekuloval Baudyš.

Podle ostatních okultistů je ale zveřejňování data úmrtí osob v rozporu s nepsanou etikou jejich „cechu“. „Zásadně takové zprávy nesděluji, není to etické,“ řekla LN kartářka a vědma Jarmila Kusková.

„Navíc dveře na druhou stranu se neotevírají jednou, ale víckrát. Záleží na duši, kdy si odchod vybere, a astrologové to vědí,“ dodala. Antonín Baudyš podle svých slov data úmrtí také zásadně nesděluje. „Toto je však tradice určitých astrologických kvalit a u amerických prezidentů se táhne mnoho desetiletí,“ hájí se Baudyš. Podle jeho slov totožné postavení hvězd zapříčinilo smrt sedmi prezidentů, mimo jiné i J. F. Kennedyho a Abrahama Lincolna.

Ještě nedávno Antonín Baudyš sestavoval „politické horoskopy“, s kterými již ale skončil. V jednom z nich například tvrdil, že Jiří Paroubek bude v červnu 2006 sestavovat vládu jakožto vítěz parlamentních voleb, což se nevyplnilo. „Už mě to v tom Kašpárkově přestalo bavit. Politická scéna ztratila rysy soudnosti,“ sdělil Baudyš včera LN. Podle jeho slov astrologie není finančně nijak výnosná, protože zabere spoustu času. „Není to o penězích, je to o spokojenosti s prací. Pomůžete spoustě lidí a máte zpětnou vazbu,“ řekl Baudyš,

Některé jeho prognózy se prý vyplnily. „Konkrétních věcí je samozřejmě víc. Už několik let varuji, že v letech 2008, 2009 a 2010 nastanou velké problémy, co se týče měny a zadlužování. Už to říkám tři roky a poslední vývoj k tomu spěje,“ dodal exministr.

Jeho kritici však často tvrdí, že Baudyš „předpovídá“ události vždycky až poté, co se stanou. Po pádu Investiční a poštovní banky v roce 2000 jeho syn Antonín oznámil, že on i otec byli poměrně nesví, protože čekali nějaký ekonomický kolaps. „Škoda, že to neřekli dříve,“ komentoval jejich věštbu český klub skeptiků jménem Sysifos, který oběma Baudyšům často uděluje svou anticenu Bludný balvan.

JAN MARTINEK – Lidové noviny

Článek z Ringu

16.04.2004 – Mladá fronta – Poslední dubnovou sobotu uzavře manželství rekordní počet párů

Snou­benci dají na pranostiky a numerologii

Valašské Meziříčí – Rekordní počet párů se chystá poslední dubnovou sobotu učinit ve Valašském Meziříčí zásadní životní krok.
Do manželství jich vstoupí devět, další snoubenecké dvojice přitom odradilo, že by se jejich obřad musel konat až v odpoledních hodinách.
Může za to zřejmě nejen letitá pověra o tom, že svatby uzavřené v květnu nepatří k nejlepším, ale také skutečnost, že podle numerologů je poslední dubnová sobota ke vstupu do manželství velmi vhodná.</p>
„Takový počet sňatků za jediný den tady za celou dobu svého působení nepamatuji,\“ uvedla tamní matrikářka Ivana Kasalová.
Perný den ale budou mít i oddávající úředníci ve Vizovicích na Zlínsku, kde si chce slíbit věrnost pět párů, či v Uherském Brodě na Uherskohradišťsku, kde budou čtyři svatby.
„Samozřejmě, že hodně záleží na tom, kdy se který ze snoubenců přesně narodil. Obecně ale lze říct, že 24. duben 2004 slibuje novomanželům harmonický vztah,\“ řekla numeroložka Jarmila Kusková z Valašského Meziříčí. Zároveň ale upozornila, že prakticky celý rok 2004 je pro uzavření manželství vhodný.
„Součet číslic tohoto roku je šest, což je pro rodinu příznivé znamení,\“ dodala. Ani květnová pranostika o tom, že \„svatba v máji, do roka máry\“, či tvrzení numerologů nejsou všemocné a ne všude na ně snoubenci dají. Například v Bystřici pod Hostýnem na Kroměřížsku se totiž poslední dubnovou sobotu neočekává svatba žádná.

Napsat komentář

Leave a comment

smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík

rejtmon