Svitluny – Tarot a numerologie rádce na cestě životem

17. 5. 2013 Kelč – kino sál v 18:00 Přednáška – Tarot a numerologie s možností výkladů

15. května 2013 Filed under: Aktuální — svitluny @ 11:44:04

Přednáška o tom, jak si pomoci různých technik odlehčit tíhu životních zkoušek.

Jak najít vlastní cestu a tím i sebedůvěru, zbytečně netápat a sám si dokázat pomoci.

pomoci numerologie i Velké arkány z tarotu

– nalezení životní cesty

– úseky jejího zabarvení

– osobní rok a vliv  jeho ůkolů  na daného člověka.
O vlivu měsíce ať už na zdraví, tak i na práci na zahrádce.

Po ukončení přednášky možnost osobních konzultací.

Těším se na hojnou účast i dotazy k dané tématice.

Dne 5. 2. 2013 v 17. 00 hod. Knihovna Studénka Přednáška na téma Tarot

4. února 2013 Filed under: Nezařazené — svitluny @ 08:59:15

Dne 5. 2. 2013 v 17. 00 hod.
Knihovna Studénka

Přednáška na téma TAROT PRŮVODCEM ŽIVOTA  – VELKÁ I MALÁ ARKÁNA A JEJÍ VÝZNAM

Přednáška bude o tom, jak dokáže dělat Velká Arkána průvodce životem člověka.
Na co je dobré se zaměřit při výkladu Malé Arkány.
Rozdíl mezi kartami Malé a Velké Arkány.
Jak zacházet s kartami.
Jak nejlépe klást otázky, aby odpovědi přicházely co nejsrozumitelněji.

Na Vaši účast se těší Vaše kartářka

Jarmila Svitluny Kusková

PF 2013

23. prosince 2012 Filed under: Nezařazené — svitluny @ 21:14:11

pf-2013

Kurz – tarot v denním životě pohodlně z domova.

4. října 2012 Filed under: Kurzy a semináře — svitluny @ 23:04:18

Kurz – tarot v denním životě pohodlně z domova.

Dejte si nezapomenutelný dárek k Vánocům.

Pomoci tohoto jedinečného kurzu se naučíte pochopit nejen svůj vlastní život

– tarot hodně napoví a dokáže odkrýt.

Od 1. 11. 2012 otvírám kurz TAROT V DENNÍM ŽIVOTĚ pohodlně z domova.

Kurz bude probíhat formou internetovou, vítání jsou zájemci ze všech vzdálenosti.
Kurz bude mít 8 lekcí (1x za 14 dní vždy ve čtvrtek) po 2 až 3 hodinách na SKYPU.

Začátek: v 16 hodin (v první hodině se budou rozebírat Vaše dotazy,

od 17 hodin začne probírání nové látky)

V kurzu se naučíte:

– praktickému výkladu tarotu
– velkou i malou arkánu a její smysl při výkladech
– použití živlové magie v praxi
– jak se dá využít propojení tarotu s datem narození

Kurz bude částečně korespondenční přes e-mailové adresy.

Do kurzu se hlaste do 26. 10. 2012 na e-mailovou adresu: svitluny@seznam.cz.

Cena tohoto 4 měsíčního intenzivního kurzu je 3.900 Kč.

Těším se na Vaši účast

Vaše lektorka
Jarmila Svitluny Kusková

tel: 776 591 643

Tarot v běžném životě – přednáška v knihovně ve Valašském Meziříčí 24. 4. 2012 v 18:00 hod.

10. dubna 2012 Filed under: Aktuální — svitluny @ 11:47:09

Přednáška bude hovořit

– Původ tarotu

– Velká arkána a její složení

– Malá arkána a její složení

– Jak klást správně otázky při výkladu

– Způsoby výkladu

Těším se na hojnou účast.

MF DNES – zlínská příloha 2.1.2012 – co přinese rok 2012

3. ledna 2012 Filed under: Aktuální — svitluny @ 16:46:16

V pátek proběhl rozhovor mezi mnou a redaktorkou MF DNES, v pondělí vyšla zkrácena verze ve zlínské příloze.

Zde je k nahlédnutí:

mf-dnes-rok-20121

Zde ještě  dodatek co se paní redaktorce už do článku nevlezlo a čím jsem vlastně náš rozhovor začínala:

Rok 2012

Co nám přináší rok 2012 z pohledu numerologie.
Samozřejmě, že každý v tomto roce budeme řešit své karmické úkoly, které  nám plynou z našich životních cest, osobních let i devítiletých cyklů, takže každý zde máme nezávisle na sobě své úkoly,  které musíme prožít, zpracovat a vyřešit. Na tohle každému doporučuji si nechat vyhotovit osobní analýzu daného roku, u každého jednotlivce se bude samozřejmě lišit.

Teď se půjdeme společně podívat na rok 2012, čím je pod barven a co je jeho úkolem, který by jsme měli jako lidstvo splnit, a nebo se aspoň o to snažit.

2 – Už tím, že jsme vstoupili do 2 tisíciletí nám dvojka evokuje krásnou Velekněžku, která nás učí používat intuici, brát vážně a chránit přírodu, být více sdílní, hledat si partnery, se kterými opravdu budeme souznít, ale jelikož nic není bílé ani černé, tak druhá tvář varuje před černou magií a chutí jiným škodit.

0 – Karta Blázna, kterou nám odkývá 0, říká, nebojme se vykročit do nového, i když neznáme ještě cíl, ale také poukazuje na to, že by jsme měli být duševně vyspělejší než v letech začínajících číslem 19. Na to, aby lidstvo k tomuto vykročilo, má celých prvních 100 let tohoto období. Období od roku 2000 do roku 2100.

12
– A teď  pro nás velmi diskutované číslo 12, která odkrývá  kartu Visatce. Což je jedna ze zásadních karet letošního roku – ta nás upozorňuje na možnou zatuhlost, zkostnatělost a také na to, že by jsme se měli dívat na problémy z jiného úhlu pohledu. Může jít i o rozpady vztahů, které jsou již přežité, rozpady všeho, co už nemá budoucnost, co je zkostnatělé. Může jít i o politiky. Může také symbolizovat nemoc celé planety. Může být také stagnace v prosperitě průmyslu, obchodu, o kterých už se dlouhodobě ví, ale nikdo to zatím nechtěl řešit. Takže v letošním roce může vyjít najevo vše, před čím se zavíraly oči a nyní se to bude muset řešit.

5 – Co se máme v tomto roce naučit – z čeho poučit o tom hovoří karta číslo 5, a to je karta Velekněze. V roce 2011 jsme byli pod Císařem, který po nás chtěl řád a pořádek, ale jeho záporná tvář byl také despotický vládce. V letošní roce karta Velekněze hovoří o tom, že by jsme měli být zodpovědní, to co známe dát světu, nebát se vyjít ze své ulity a učit ostatní, co umíme my sami.Také nás upozorňuje na morální čistotu – zda ji však jsme schopni uplatnit, je jen na nás samotných. Velekněz nabádá k důvěře, k vyššímu poznání, ale také k dodržování etiky. Tím pádem budeme zkoušeni, jak si s tím vším dokážeme poradit.

Z numerologického pohledu nám číslo 5 říká – jděte se svým zbožím na trh, nebojte se dělat změny ve vlastním i profesním životě, ale dávejme pozor, aby to byly změnu k prospěchu ne jen nás samotných, ale aby neškodily ostatním. Služební cesty mají přednost, také to, že máme pracovat na tom, co známe a dávat to dál. Ale také varuje, že po jedné straně, jako by dával křídla, ale po druhé straně také láká k neřestem a možná proto nás nabádá velekněz k zodpovědnosti a etice,  protože rok číslo 5 může svádět k nevěrám. Ale jak už jsme psala v úvodu, vše se odvíjí i od každého človíčka a jeho osobních vibrací. 

Co se týká naši republiky, když vezmu její vznik k 1. 1. 1993, tak ta má za úkol se prvních 21 až 22 let učit samostatnosti, odpovědnosti, asertivitě a hlavně nebýt na nikom závislou, což se ji bohužel od začátku nějak nedaří. Proto si myslím, že vstup do EU nebylo pro ni to pravé ořechové. To, že měla naběhnuto ustát samostatnost – to po Sametové revoluci měla, ale bohužel se zničilo vše, co bylo vybudováno – ať už se to týkalo JZD v zemědělství, školství, které nám závidělo i USA, atd. – bohužel začal silně převládat dovoz nad vývozem a zvyšoval se náš státní dluh, který za posledních 10 let roste raketovým způsobem, což o učení se samostatnosti, asertivitě a stáni na vlastních nohou moc nevypovídá.

Letošní rok má za úkol – pod vibrací tarotové karty 7 což je kartou Vozu – vrátit náš stát na původní cestu, ze které sestoupil. Zda se to povede, záleží jen na našem státě, jeho vedení, ale také na našich spoluobčanech. Vibrace tohoto roku může vyvolávat různé změny, nečekané zvraty, házet klacky pod nohy, kde se to bude nejméně očekávat – prostě nutit nás se zastavit a rozjet naši republiku směrem, pro který byla určena- životní úkol našeho státu je být sice nápomocný pomoci ostatním, ale hlavně se má starat o svou rodinu, což jsme my všichni občané v něm. Kdy nastoupí na plnění svého úkolu je však jen na nás a těch, co jsme si zvolili. Čím déle to bude trvat, tím horší to později může mít důsledky. Možná je dobré nasadit už opravdu krok k samostatnosti, a tím pádem začít dosahovat úspěchu a mít sílu začít se prosazovat. Také by jsme měli být přiopraveni vzít na sebe větší odpovědnost, ale také varuje před přeceňováním se a bezohledností.

Z numerologického pohledu rok 7 pod vibrací jedničky, pod kterým se rok našeho státu nachází, může v něm vyvolávat různé změny i zvraty, když to bude nejméně očekávat. Hlavně, pokud se bude snažit být závislým, místo toho, aby využíval vlastních schopností. Zvraty, které mohou letos nastávat, mají přivést náš stát k jeho původní síle a samostatnosti. Jak se to bude dít, záleží jen na nás samotných.


Přednáška o numerologii – Knihovna Valašské Meziříčí dne 4. 10. 2011 v 18 hodin

15. září 2011 Filed under: Nezařazené — svitluny @ 12:26:48

V úterý dne 4. 10. 2011 v 18 hodin proběhne v knihovně ve Valašském Meziříčí má přednáška o numerologii. Každý, koho zajímá tahle oblast je vítán.

Hovořit se bude v čem dokáže numerologie pomoci člověku, jaký vliv má datum narození na osobnost člověka, co je životním úkolem a proč se člověku v dané chvíli daří a naopak proč ne.

Těším se na Vaši návštěvu
Jarmila

REKLAMA NA MÝCH STRÁNKÁCH

11. července 2011 Filed under: Nezařazené — svitluny @ 10:50:36

Pro všechny, kdo mají zájem o reklamní odkazy na mých stránkách – pište mi prosím do pošty – můžeme se domluvit. Ostatní odkazy bez mého svolení budou a jsou nekompromisně smazány.

Svatba prince Williama a Kate Middletonové z numerologického pohledu

2. května 2011 Filed under: Nezařazené — svitluny @ 12:58:34

Svatba prince Williama a Kate Middletonové z numerologického pohledu

Nejmenované stránky zde na internetu které psaly ne zrovna lichotivě o svatebním dnu tohoto páru mě přinutily k zamyšlení, jaký tento den pro tenhle pár je z numerologického hlediska a celkově pohled na sňatek Williama s Kate.

Den 29. 4. 20011 je už z pohledu 29 dnem, který vyžaduje v oblasti lásky důkazy a navlečení snubního prstýnku jen stvrzuje, že je to jeden z nejvyšších důkazů pro trvalost vztahu, že to jeden s druhým myslí vážně. Takže ideální číslo pro rozhodnutí, co má mít váhu. Měsíc duben je měsíc pod vlivem býka o němž se hovoří, můj dům – můj hrad. Rodina na prvním místě. Mimo jiné číslo 4 které nám vychází jak z měsíce, tak z roku narození jen utvrzuje že je nastolen řád a pořádek, dává pravidla a řád do života – takže jen uvedli do řádu svůj dosavadní život. Výsledná kosmická vibrace dne je 19 což hovoří o tarotové kartě Slunce, která hovoří o plodnosti, radosti a den 1 dále o tom, že co se tenhle den stane má dlouhodobé trvání. Takže ideální den pro závazek, který otvírá nové obzory, ale přitom má pevný základ, aby dlouhodobě fungoval. Pátek pod vlivem Venuše je také vhodný den, aby jim láska byla dána do vínku ideálně.

Willliam i Kate se poznali, když oba shodně prožívali devítiletý cyklus, který hovoří o tom, že se učili lásku přijímat a také je to cyklus, ve kterém se poznávají osoby, která jedna druhému mění život, ale ve finále se potkávají i životní partneři. Takže ideální čas pro poznání jak se říká pravé lásky.

Kate je v letošním roce, který po ni žádá změny, má možnost stěhování, také rok kdy má sklízet úspěchy svého života. Příští rok bude mít silně zabarven rodinnou, takže nevylučuji, že v průběhu příštího roku může přijít těhotenství.

William má do svých letošních narozenin má rok plodnosti, přátelství i změn, vhodný rok pro ženění. Kdyby odložil svatbu po letošních narozenin, tak by to bylo špatné, neb po narozeninách bude mít rok plný práce, bude si dělat v životě pořádky, ale kdyby se oženil po narozeninách, tak by to byl on, kdo by vztah mohl opustit. Takže opět dobře, že se vzali v den, kdy se vzali.

Že se nepotkali náhodou hovoří i jejich osobní suma tarot který je po tarotovou kartou Velekněze – která je sama osobně kartou sňatků, také to, že jeden se bude učit od druhého a to co se naučí, budou dávat světu. Tato karta je i symbolem spirituality, moudrosti, meditace, symbolem duševní spřízněnosti, ochoty učit se jeden od druhého, procesu společného učení a uvědomování.
Kate je silná osobnost, která si vše bude ráda dělat po svém – co na srdci to na jazyku, dokáže zvládat stresové situace, je silná žena s vyvinutou intuicí, pevnými názory, občas samotářská a velice náročná, ví co chce a dokáže za tím jít. Nenechá sebou manipulovat.
William je muž toužící po harmonii, rodině, klidný, jehož úkol je naučit se žít ve vztahu, řešení vztahových záležitosti z pohledu karmického ať už to budou vztahy rodinné, pracovní či přátelské. Má dáno do vínku měnit svět s velkými sklony pro estetiku i spravedlnost. Svou rodinu i potomky bude vést vlastními zájmy.

Osud jejich vztahu je  nakloněny příznivě, jak s tím vším, co do vínku dostali  naloží, záleží už jen a jen na nich dvou.

28. 1. 2011 v 17:30 Přednáška v Městké knihovně Bílovec

5. ledna 2011 Filed under: Nezařazené — svitluny @ 13:17:09

V pátek dne 28. 1. 2011 v 17:30 se uskuteční přednáška o numerologi a tarotu v městské knihovně v Bílovci

bude se zde hovořit o :

– V čem dokáže numerologický rozbor poradit.

– Jak může numerologie upevňovat vztahy mezi partnery i v rodinách.

– Numerologie a její vliv na člověka, na jeho charakterové vlastností, výběr povolání.

– Numerologie – osobní roky – jak ovlivňují člověka a jak mu mohou pomoci při
rozhodování.

– Tarot a jeho propojení s numerologií.

Tímto Vás srdečně zvu na svou přednášku.

Pozvánka do zámků Kinských ve Val.Meziříčí

12. září 2009 Filed under: Aktuální — svitluny @ 09:13:01

Ve středu 16. 9. 2009 se koná v rámci akce Dny města aneb Meziříčský hodokvas v zámku Kinských  v 18 hodin výstava Ve znamení Orientu, kde budu mít v rámci programu přednášku o historii tarotu a dále bude možnost si vyložit i karty.

Srdečně Vás  zvu na tuhle hezkou komentovanou výstavu.

ve-znameni-orientu-a-61

Smlouva o životě

20. ledna 2009 Filed under: Vztahy — svitluny @ 13:53:16

Tahle smlouva se mně dneska objevila v emailové poště, kdo je autora nevím, ale zaujala mě svým obsahem. I když nemám ve zvyku zde kopírovat přeposílací emaily, tak zde jsem udělala výjimku a vložila ji na své stránky. Zkuste si ji přečíst a zamyslet se nad tímto textem i svým životem.

Smlouva o životě

§1) Obdržíte tělo. Toto tělo je nové a jedinečné. Nikdo jiný nedostane totéž tělo.
§2) Obdržíte mozek. Může být výhodné ho používat.
§3) Obdržíte srdce. Nejlepších výsledků dosáhnete, když se mozek a srdce používají vyváženě.
§4) Obdržíte lekce. Nikdo jiný nedostane přesně tytéž lekce jako Vy ani je od Vás nemůže přebrat.
§5) Můžete dělat, cokoliv chcete. Všechno, co uděláte druhým, se k Vám vrátí zpátky.
§6) Lekce se opakuje tak dlouho, dokud se nepochopí. (I přes více vtělění.)
§7) Tato smlouva je pro všechny stejná. Neexistují výsady, i když to někteří tvrdí. (Ručně připojené změny nemají platnost.)
§8) Dostanete zrcadla, abyste se mohli učit. Mnohá zrcadla vypadají jako jiná těla. Jsou tu k tomu, aby Vám ukazovala, co je ve Vás.
§9) Pokud se Vaše tělo zničí nebo přestane fungovat, dostanete nové. (Může dojít k čekacím lhůtám.)
§10) Smlouva o vtělení vyprší teprve tehdy, když všechny lekce dospěly k uspokojivému výsledku.
§11) Co je uspokojivé, to určujete Vy!

Užitečné pokyny a tipy:

Není cílem, mít při opuštění těla pokud možno co nejvíce peněz.
Za slávu či oblíbenost se neposkytuje žádný bonus.
Nemusíte se řídit chybami ostatních.
Pravidla tu jsou od toho, aby se přezkoumala.
Tvrzení druhých o cíli mohou svádět z cesty.
Nemůžete nic udělat špatně. Nanejvýš to může trvat déle.
Čas je iluze!
Máte přístup ke všem odpovědím přes speciální spojení ve Vašem srdci. Všechno v učebním prostoru reaguje na vyzařování srdce.
Pokusy poškodit učební prostor vedou k omezením.
Nikdo Vám nemůže odebrat zodpovědnost.
Násilí nikdy nevede k řešení.
Může být užitečné sledovat, jaké situace se opakují.
Drogy (legální i ilegální) mohou zkreslit vnímání lekcí.
Když si všichni počínají určitým způsobem, nemusí to znamenat, že to je správné.
Zřídkakdy existuje jen jediné správné řešení.
Můžete podat žádost o odpuštění.
Pro nikoho neexistují zvláštní dodatky.
Jste milováni. (I když jste v Bronxu nebo v Somálsku.) Všechno ostatní je klam.
Lekce jsou zvláštní příležitosti k vývoji a nemají špatné záměry.
Může být riskantní svěřit své tělo někomu jinému.
Bránit druhým ve vývoji nepřináší výhody.
Dostáváte příležitost (především v nočních hodinách) tělo opustit. Vzpomínky na zkušenosti mimo tělo se neukládají v těle respektive v mozku. Pohrávat si se svým tělem je Vaše právo. Pohrávat si s tělem ostatních vyžaduje jejich souhlas.
Snažit se opisovat nemá smysl!
Svévolné ukončení vtělení vede ke spoustě zbytečného papírování.
Vědecká dobrozdání a svaté knihy slouží zmatení.
Nejde o to, být první.
Nejde o to, vypadat chladně a odměřeně.
Nikdo ve Vaší situaci nevypadá lépe než vy.

Nejste jediný, kdo pochybuje o smyslu smlouvy o vtělení.
Jelikož jste s touto smlouvou souhlasili, je zbytečné stěžovat si na to, že jste tady.

Tarot, jeho historie i složení

15. ledna 2009 Filed under: Tarot — svitluny @ 12:21:14

Historie:

Historikové se snaží objasnit původ Tarotu na základě původu slova tarot. Nejpravděpodobnější teorie říká, že slovo tarot je odvozena ze staroegyptského Ta-rosh, které znamená v překladu Královská cesta či je odvozeninou zkomoleného slova Thovth, což je staroegyptský bůh věd a magie. Ovšem pokud budeme tedy považovat za kolébku Tarotu starověký egypt, musíme se zmínit o tom, že zde vznikla pouze jedna část a to Velká arkána. Druhá část Tarotu – Malá arkána vznikla někdy v průběhu 14. století. Nejstarší kompletní sada Tarotu byla nalezena v Itálii.

Složení Tarotu:

Tarot se skládá z dvou základních částí.

První je Velká Arkána – ta obsahuje 22 základních karet, které nazýváme trumfy nebo také velká tajemství. Karty Velké arkány jsou číslovány a to od 0 do 21. Tyto karty představují přirozený cyklus světa i lidského života a veškeré etapy v něm. V těchto kartách nelze jednoznačně spatřovat zápor či klad – tento jev je závislý na typu karet Malé arkány ve výkladu. Ke každé kartě je přiřazena planeta či zodiakální znamení, které kartu doprovází.

Malá arkána se skládá z 56 listů, které se dál dělí. Základní dělení je podle živlů. Karty tedy rozdělujeme na mince (zemské), meče (vzdušné), hole (ohnivé) a poháry (vodní). V každé této skupině je 14 listů. Jednotlivá skupina vyjadřuje jednotlivé stránky lidských vlastností. Poháry – citovou stránku, meče – intelektovou stránku, hole – tvůrčí stránku, mince – postoje určující schopnosti pro tvůrčí stránku. V každé skupině je 10 základních karet, které jsou číslovány od I (eso) do 10. Tyto karty zobrazují duševní stavy člověka, které mohou nastat. Pak jsou zde 4 dvorní karty (král, královna, rytíř, páže/kluk). Tyto karty zobrazují 16 základních typů člověka.

Vědění Tarotu:

Říká se, že Tarot je tak mocným nástrojem obsahujícím veškerá vědění, že kdyby byl člověk vězněn a neměl možnost žádného vzdělání a vlastnil balíček Tarotu se kterým by uměl zacházet – znal by veškeré základy všech přírodních věd.

Tarot je nástrojem sloužícím pro věštbu budoucnosti. Ovšem není nástrojem pro věštbu budoucnosti jako takové, protože budoucnost úplně do detailu věštit nejde. Každý jsme strůjcem svého štěstí a tak máme vždy více variant. Tarot nám syntézou obrazů a symboliky napovídá jakou cestou se právě vydáváme a jak řešíme daný problém. Dává nám tedy pouze náhled na to, kam dospějeme při současném chování v daném problému a kam bychom dospěli, kdybychom si vybrali jinou možnost řešení. Tarot totiž prostřednictvím obrazů probouzí a nechává vyplout na povrch naše podvědomí a kombinuje ho s vědomím.

Celý Tarot je velice univerzální z hlediska obrazového i symbolického a obsahuje veškerá vědění a cítění starých národů. To vyplývá i z jeho symboliky. Pro příklad nejvýraznější karta v tomto smyslu je karta XIII. Smrt. Tato karta by dala tušit, že kartou smrti vše končí, ale opak je pravdou. Karta Smrt je součástí Velké arkány, která představuje cyklus lidského života. Ovšem není na poslední pozici, ale na pozici třinácté. To znamená, že v životě se musíme zbavovat starých věcí, které nám brání v dalšímu pozitivnímu rozvoji. Karta Smrt nám tedy říká, že se musíme zbavit něčeho v našem životě, abychom mohli jít dál, protože se smrtí přichází i znovuzrození. Toto pojetí smrti měly všechny prastaré národy, které byly propojeny s vesmírem a přírodou.

A tak by se dalo pokračovat s každou kartou Velké arkány – všechny jsou stejně důležité, jsou to vlastně taková kola osudu, které když vyjdou ve výkladu, tak mají větší dopad, než když  jsou vyložené karty Malé arkány. Ta spíše poukazuje na každodenní starosti a problémy,  jelikož  však život netvoří jen osudové okamžiky, tak i karty malé arkány maji své místo ve výkladu, protože z každodeníích starostí i radostí se život odvíjí. Já k výkladu používám obě arkány dohromady, prootže není jen malých věcí, ale také není jen osudových záležitostí a vykládat pouze s části tarotu mě přijde neúplné, ale to je věcí a názorem každého vykládače individuální.

PF 2009

23. prosince 2008 Filed under: Aktuální — svitluny @ 12:22:45


Má činnost v TV na Slovensku

23. listopadu 2008 Filed under: Aktuální — svitluny @ 16:56:30

Vyzkoušela jsem si, jak se věští na živo v přímém přenosu a to v soukromé satelitní televizní stanici v Bratislavě. Byla to pro mne nová zkušenost, jak vykládat karty v přímém přenosu před kamerou, tahle práce také zahrnovala i horkou linku, kdy mě lidé přes TV studio telefonovali domů dotazy jež se týkaly jejich života a já jim pomoci tarotových karet a numerologie radila, jak pokračovat dál, jak který problém vyřešit.

Proč to však píšu?

Již pro tuhle satelitní soukromou televizi nějaký čas nepracuji, ale tahle TV stanice mě má pořád uvedenou na svých internetových stránkách pod telefonními čísly svého TV studia.
Takže chci jen upozornit, aby jste pokud chcete hovořit se mnou, na čísla do studia již netelefonovali, protože mě na nich již nenajdete, ani pokud mě uvidíte v dané TV v okýnku na obrazovce v přímém přenosu, či ze záznamu, tak už Vás přepojí na někoho jiného, kdo nemá s mou osobou nic společného. Já už do Bratislavy věštit nejezdím.

Takže pokud chcete opravdu se mnou komunikovat, tak má soukromá telefonní čísla jsou:
+420 776 591 643 nebo +420 604 464 442 a zde si můžete objednat veškeré služby, které najdete v ceníku zde na mých stránkách. Jsou to obyčejné mobilní čísla za klasické tarify, dle Vašich mobilních telefonů.

Nebo také máte na výběr jednu z mých 3 emailový adres a to:
jkuskova@svitluny.cz
svitluny@seznam.cz
jkuskova@seznam.cz

Otázky ohledně tarotu

16. listopadu 2008 Filed under: Tarot — svitluny @ 22:40:06

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY K TAROTU:
Když několikrát po sobě vyložíme karty ke stejnému tématu, přijdou pak vždy ty stejné karty?

Na stejnou otázku se nemáme ptát vícekrát po sobě a také to odmítám dělat. Může se stát, že se  po čase opět vrátím s klientem ke stejné otázce, ale pokud se nic nezměnilo, tak se situace s kartami opakuje.
Jsou klienti, co obcházejí různé kartáře a pokud jsou to kvalitní kartáři, tak i odpovědi jsou shodne, jen to každý kartář může říci svými slovy, ale ve výsledku by se to mělo shodovat. Pak zde mohou být i doplňující výklady.  Zda jsou tyto výklady přesto schopné vypovídat, závisí na tom, z jakého důvodu jsme znovu vykládali. Pokud by někdo tím chtěl jen dokázat domnělou nesmyslnost vykládání karet, jsou tyto dodatečné výklady bezvýznamné. Tak jak to platí s intuicí – první výklad je správný, druhý už může být podbarven chtíčem či rozumem.

Ke kartám se má přistupovat s úctou, jako k někomu, kdo je ochoten nám radit a proto jej brát vážně a ne, když se nám zrovna první odpověď nelíbí, tak čekat, až padne taková, se kterou se chceme ztotožnit, to
prostě nejde. Jde-li však o to,  při úspěšném výkladu vyjasnit jednu nebo více otázek, ukazuje se neustále, že další výklady staví na předcházejících výkladech aniž by si odporovaly. A také odpovídají na každý dotaz tak, jak odpovídat mají. Osobně tarot používám k hledání odpovědi na otázky, na starosti, či problémy, co klienty trápí, v tomhle dokážou poradit velice dobře.

Jak je spolehlivá věštba z karet?

Tak jako rada starého a moudrého člověka. Proto bychom měli výpověď karet brát vážně a vzít si jejich doporučení k srdci. Protože však ve světě není možno najít absolutní pravdu, není to samozřejmě ani v tarotu. Karty odkazují na zkušenosti, které učiníme. V tomto ohledu je jejich výpověď velmi spolehlivá. Ale jak člověk reaguje na tyto zkušenosti a jaké události z toho pro něj plynou, to se nedá s určitostí předem říct.  Dokážou poradit, ale je na každém, jak si radu z karet vezme k srdci a co s ní učiní.


Co se od karet nemůžeme dozvědět?

Karty mohou nějakou tématiku znázornit jen obrazně, ale nemohou jmenovat jména ani místa, právě tak ne ani telefonní čísla, data, hodiny a podobně. Nevykládám s nimi také na stanovování medicínské diagnózy. Tohle přenechávám lékařům. Především však nemohou dopovídat jen „ano“ nebo „ne.“

Dotazy ohledně numerologie

Filed under: Numerologie — svitluny @ 22:32:32

Co se týká osobních rozborů

Ty nám krásně odhalují naše vlastnosti, klady i zápory. My o nich aspoň v podvědomí často víme, ale někdy si je nechceme připustit, ale když se nám objeví na papíře, tak se k nim můžeme postavit a začít s nimi něco dělat a nebo nám to může vysvětlit, proč v určitých situacích narážíme a nedaří se nám. To už pak záleží na každém individuelně, jak se k tomu postaví.

Další dotaz mě přišel, na co tedy numerologie je?

U dětí je velice vhodná na určování vloh. Někteří rodiče mají snahu děti vést tam, kde sami neuspěli, nebo právě naopak, že si myslí, že když oni v tom jsou dobří, tak jejich děti musí také. Ale každý, ještě než přijde sem, na tuto zemi, si vybere nějaký úkol, který má splnit, nebo co, si má zažít. Děti, když jsou malé to podvědomě vědí, hlavně v období, kdy nejsou ještě omezovány. Ale jak rostou a dostávají se do kolektivu, kde se jim vnucuje řád, tak se jim podvědomí uzavírá a čím jsou starší, tak tím mají k němu dál, až se nakonec může stát, že sním úplně ztratí kontakt a nevědí, jaký úkol zde mají. V dospělosti už tyto kontakty zůstanou otevřeny jen ojedinělým lidem. A teď se stane, že rodič chce studenta, ale dítěti se nedaří, ale zase by mohl být velice zručný v manuelní oblasti. Rodič to neví a dítě nutí do oboru, ve kterém se pak dítěti nedaří a je nešťastné. Pak se to odráží na zdraví a začínají problémy. Na zdraví se nám vždy odráží odchýlení od naší předurčené cesty, kterou jsme si vybrali, ještě dřív, než jsme se narodili. A pokud se takový člověk, obvykle už dospělý odchýlí úplně a jde jiným směrem, než má, tak se objevují nemoci nevyléčitelné, končící předčasnou smrtí.

I u partneru je zde tato oblast velice vhodná. Každý člověk je originál a proto najít toho pravého není nijak jednoduché a porozumět si navzájem, to je to nejtěžší. A zde opěk přichází numerologie. Když vím, jaké má partner klady a zápory, už podle toho můžu jednat a tím pádem předcházet zbytečným konfliktům. Zde bych chtěla ještě dodat, že žádné setkání není náhodné, ať v kladném, či záporném slova smyslu. Každé nás má něčemu naučit a proto je každé prospěšné naši duši. I když se nám to může jevit jinak.

Přišel mi dotaz, zda určuji délku života a datum smrti?

Na tuto otázku mám jednoznačnou odpověď. NE. Mnoho lidí se bojí navštívit věštce právě z těchto důvodů, že mají strach z předpovědí negativní až katastrofické budoucnosti. Tak z toho u mě strach mít nemusíte. Jak už jsem se zmiňovala, numerologie alespoň jak já ji používám, je ukazatelem na různých křižovatkách života, kterým směrem se máte dát, ať zbytečně nebloudíte. Ale nepoužívám ji ani tarotové karty na strašení, že vás „zítra přejede auto“. To se nedělá a není to etické.

Kamínek dle znamení

Filed under: Drahé kameny — admin @ 22:22:27

Jak si vybírat kamínky dle znamení

Přicházejí mi dotazy, jak si vybrat kamínek dle znamení, obvykle se to týká těch, co chtějí někoho kamínkem obdarovat a tak pídí po tom, který kamínek se komu hodí, já sice preferuji si vybírat kamínek dle své vlastní intuice, ale když chce jeden druhému udělat radost, tak proč ne. Zde jsou kamínky dle jednotlivých znamení:

KAMENY DLE ZNAMENÍ

SKOPEC –  21.3 – 19.4 – karneol, jaspis, rubín, ametyst,rodonit

BÝK – 20.4 – 20.5 – růženín, avanturín, achát, malachit, amazonit

BLÍŽENCI –21.5 – 20.6 – vltavín, achát, tyrkys, korál, citrín, ametyst

RAK – 21.6 – 21.7 – opál, karneol, křišťál, tyrkys, tygří oko, granát

LEV – 22.7 – 21.8 – karneol, citrín, malachit, jaspis, křišťál

PANNA – 22.8 – 22.9 – opál, avanturin, achát, jaspis, sodalit

VÁHY –  23.9 – 22.10 – ametyst, amazonit, opál, jantar, achát

ŠTÍR –  23.10 – 21.11 – tygří oko, hematit, opál, jaspis, sokolí oko

STŘELEC –  22.11 – 21.12 – opál, chalcedon, tyrkys, ametyst, sodalit

KOZOROH  – 22.12 – 19.1 – obsidián, opál, křišťál, rodonit

VODNÁŘ – 20. 1 – 18. 2  –  opál, chalcedon, jaspis, obsidián, granát

RYBY – 19. 2. –  20. 3 – ametyst, jaspis, opál, korál, amazonit

Jak se očistit od problémů

16. května 2008 Filed under: Meditace — admin @ 14:39:38

Problematika karmického těla

 1. Abychom se zbavili „výchovných“ karmických vlivů, je nezbytně nutné provést očistu všech jemnohmotných těl člověka.
 2. Je dobré začít tuto očistu jemnohmotných těl u těl karmického – v tom případě, pokud v současném životě máme problém, který byl získám z minulého života. Takové problémy se objevují u 5% populace.
 3. Aby se mohla provést procedura očištění karmického těla, je nutné poznat, jak negativní událost se vlastně přihodila v některých z minulých životů. Je možné se to dozvědět cestou meditace, ve snu, požádat o pomoc vlastní podvědomí nebo za pomoci jasnovidce.

„Ježeček“ událostí – pracujeme v předstihu

 1. Pro změnu našeho nespokojeného života je nutné přiznat si, že ať se děje cokoli, vždy v životě vlastně žijeme v ráji na Zemi.
 2. Abychom se vyhnuli zhoršení stavu v procesu maření našich idealizací, je třeba provést vhodnou prevenci. Proto zkusme myšlenkově prožít všechny varianty horších situací u vzniklého problémy. A na konci myšlenkově připusťme, že jsme připraveni přijmout i horší situace bez pocitu nespokojenosti nebo trápení. Požádejme ale o prosbu, že pokud to jde, rády bychom zlepšili svou současnou situaci.
 3. Cvičení které využívá myšlenkových prožitků daleko horšího stavu, než ve skutečnosti je, se nazývá „Ježeček události“. Každá bodlinka označuje situaci, z niž část se již uskutečňuje, a část se bude realizovat podle hladiny naši „karmicky nádoby“

Cvičení: „Ježeček událostí“

 • Opět klidné místo.
 • Zaujmout vhodnou polohu, zavřít oči, uvolnit tělo a zklidnit chod svých myšlenek.
 • Představit si svůj život z pohledu mnoha variant vývoje jedné události. Například, z pohledu vybraných jehliček, vycházejících z jednoho místa. Získá se něco, co se podobá bodlinkám „ježeček událostí“,
 • Ze všech variant nejrůznějšího vývoje událostí bychom chtěli uvidět jen tu jednu, která se týká nás (jedna bodlinka). V reálu nám život v pořadí tak, jak se ruší naše idealizace, důsledně předvedené série stále horšího vývoje události (druhá bodlinka a další následující)
 • Představme si, jak se bude náš život dál vyvíjet, zdali budou pokračovat „výchovné“ procesy, tj. zda-li se budou realizovat horší varianty ve vývoji (další bodlinky „ježečka událostí“).
 • Prožijme myšlenkově každou z variant zhoršování událostí cca 10 – 15 minut. Představ me si, co budeme dělat, jak budou naše vztahy k lidem a ke světu a jaké myšlenky nás budou napadat.
 • Na konci každé varianty si v myšlenkách říkejme: „Bože! Pokud si budeš ppřát, aby byl můj život takový, přijmu jej bez reptání a pocitu křivd. Jen Ty víš, proč musím plnit tento úkol. Je-li mi ho třeba vykonat, přijmu jej s poděkováním. Jestliže však mohu poprosit, rád bych, aby………(a sdělit naše úplně první a pro nás nejvhodnější variantu vývoje události).
 • Takto si myšlenkově prožijeme ještě několik variant zhoršení vývoje našich událostí podle nárůstu „výchovných“ vlivů (ostatní bodlinky ježečka událostí). Na závěr každé varianty potvrdíme, že ji přijmeme jako úkol bez hněvu a odsuzování, aby nebyl použit proti nám.
 • Nakonec ještě jednou myšlenkově potvrdit to, že nynější situace nebudeme odsuzovat a že je přijmeme jako úkol, který jsme si vysloužili díky svým myšlenkám nebo činům. Jsme za ně vděční, přijímáme je jako věc dobou a prosíme jen o to, zda-li je možné ji zlepšit způsobem, který rádi přijmeme.

Afirmace: Čistíme vlastní chybné postoje k životu

 1. V mentálním poli člověka se mohou nacházet negativní programy, který nemají dobrý vliv na jeho život.
 2. Zdrojem negativních programů mohou být projevy rodičů a blízkých osob v dětství, výroky významných autorit a osobní negativní zkušenosti.
 3. Pro vytěsnění takových negativních programů je nutné sestavit si tvrzení ve smyslz jejich přesného opaku, která co nejčastěji opakujeme.
 4. Výsledkem těchto často opakovaných pozitivních výroků je vytěsnění negativních programů a jejich záměna za programy pozitivní. Výsledkem toho zase je, že život člověka se obrátí k lepšímu.

Cvičeni: Poprat se s dětskými prožitky“

 • Vzít si čistý arch papíru. Rozdělit jej vertikálně na polovinu. Na levou polovinu listu napsat „Co o mě říkali. Moje přezdívky“, a na pravou polovinu listu – „Klady“
 • Teď si vzpomenout, jaké přezdívky nebo negativní tvrzení pro nás používali rodiče v dětství, když se pokoušeli zkrotit naši energii a udělat z nás poslušné a disciplinované dítko (je možné, že ještě dnes s námi jednají stejně, potom nebudeme mít žádný problém s vybavováním těchto výrazů). Většinou jsou to výrazy typu: Nešiko, Darebáku!Nic neumíš. Podívej se na sebe. Ani ryba ani rak – apod.
 • Všechny tyto výroky napsat do levého sloupce. Je docela možné, že si najednou nevzpomeneme na všechny přezdívky a zlá slova, kterými jsme byli častováni. Nevadí. Pokud se vynoří další vzpomínky, budeme je doplňovat do levého sloupce.
 • Potom si do pravého sloupce napíšeme kladná tvrzení – opak j negacím z levé strany.
 • Př. Proti výrazu blbec napíšeme – jsem člověk šikovný, mám talent a snadno si udělám všechno, co chci!. Proti výroku – „Máš obě ruce levé“ napsat – „Vše na co sáhnu se mi daří“ proti výrazu darebáku – jsem hezký člověk, všichni mě mají rádi a důvěřují mi. Proti „Ani ryba ani rak“ – „Jsem energický, umím dobře hospodařit se svým životem a vždycky dokáži splnit své cíle“. A tak dále.
 • Formulace daných tvrzení mohou být jakákoli. Jen je důležité, aby neobsahovaly částici NE a odpovídaly opaku negativních výroků, kterými nás častovali rodiče.
 • Po skončení této práce musíme nějakou dobu pracovat s těmito tvrzeními a výroky z pravého sloupce. Existuje několik variant.
 • První – přepíšeme vlastnoručně více než stokrát všechna tvrzení a výroky z pravého sloupce, přepisovat lze maximálně 5 x za 24 hodin, takže to trvá téměř měsíc.
 • Druhá varianta – naučit se zpaměti dané výrazy a výroky (nebo je přepsat na maličký papírek a nosit jej s sebou) a v myšlenkách si je opakovat – jako mantru nebo modlitbu. Obecně platí čas pro opakování 3 – 5 hodin celkem.

Cvičení ke „Zrušení negativního programu“

 • Vzít si čistý arch papíru. Vzpomenout si, jak znělo tvrzení autoritativní osobnosti, které nám uvízlo v paměti a teď nám znepříjemňuje život. (např. Všechny ženské ve Vaší rodině jsou stejné“).
 • Popřemýšlet o tvrzení, které by bylo nejvhodnější jako protipól k danému negativnímu výroku (např. „každá žena v naší rodině může mít dobrou rodinu a mnoho dětí“.)
 • Zapsat si je na arch papíru. Opakovat tento výrok minimálně stokrát.
 • Naučit se jej zpaměti, zvládnout to v čase kratším, než pět hodin.

Pryč s negativními emocemi

 1. Veškeré námi procvičené negativní prožitky se ukládají v našem emočním těle jako myšlenkové formy (směsice myšlenek a emocí) temné barvy.
 2. Negativní myšlenkové formy se neodstraňují ihned při změně našeho vztahu ke světu a při odpuštění naším dřívějším nepřátelům.
 3. Pro urychlení očisty emočního těla se předkládá návrh na provádění meditace odpuštění, jejímž výsledkem, při mnohoznačném opakování určité formulace, se negativní myšlenkové formy stírají.
 4. Meditaci odpuštění je provádět ve vztahu ke všem lidem, se kterými jsme měli v životě jakoukoli vazbu, počítaje v to všechny příbuzné a známé, sebe i život sám.

Cvičení: Meditace odpuštění

 • Vybrat si konkrétního člověka, který nám ublížil a v nás zůstala křivda. Dejme tomu, že se jedná o našeho otce.
 • V myšlenkách začněme mnohokrát za sebou opakovat frázi „S láskou a vděčností odpouštím svému otci a přijímám jej takového, jak jej stvořil Bůh (nebo přijímám jej takového, jaký opravdu je). Stejně tak prosím svého otce za odpuštění mých myšlenek, emocí a skutků, namířených proti němu“. Tato formule je nejúčinnější pro všechny žijící lidi.
 • Pokud si nejsme jisti, kde se daný člověk vyskytuje, tak to můžeme formulovat: „S láskou a vděčností odpouštím (jméno člověka). Stejně tak prosím o odpuštění (jméno člověka) za mé myšlenky, emoce a skutky, proti němu namířené.“
 • Pokud člověk zemřel tak: „S láskou a vděčností odpouštím (jméno člověka) za své myšlenky, emoce a skutky, proti němu namířené.
 • Vybraný meditační text je třeba v myšlenkách opakovat dostatečně dlouhou dobu – několik hodin., nebo do tí doby, pokud na hrudi neucítíme teplo.
 • Po očištění myšlenkových křivd na svého otce přejdeme myšlenkově na opakování následující fráze: – „S láskou a vděčností mi odpouští můj otec“. Stejným způsobem setřeme s¨ve svém emočním těle ty negativní myšlenky, které na nás „navěsil“ náš otec tím, že používal negativní prožitky proti nám. Opět tak dlouho opakovat, dokud neucítíme teplo v oblasti hrudníku.

Meditace můžeme používat vůči všem lidem s kterými se setkáváme. Odpuštění není nikdy dost.
Éterické tělo = základ fyzického zdraví

Léčivá síla drahých kamenů

Filed under: Drahé kameny — admin @ 14:35:44

Přichází mi hodně dotazů ohledně léčivé síly kamenů, ano, kameny, polodrahokamy mají v sobě léčivou sílu, ale měl by jsme se s nimi naučit i zacházet, ať svou léčivou sílu mohou vydávat a tak vysílat své léčivé vibrace na člověka.

Napřed bych doporučila, jak si ten a ten kámen vybírat. U mnoha obchodníku se již setkáte a tak i v literatuře, že každý kámen má svá znamení a tak mohou své nabídky orientovat dle znamení, ale málokdo už má i napsáno, co který kámen či drahokam léčí. Ke koupi kamenu bych doporučila – buď vlastní instinkt a tak vybrat kámen ne, dle toho v jaké jsem znamení, ale kámen, který mi padne do oka a jako by za mnou i sám šel – nemusí se shodovat se znamením, ale když se pak kámen prozkoumá blíže, tak může být právě ten pravý ořechový pro to, co nám chybí, či nemoc, co nás trápí. Pokud kupujeme kameny pro přátelé, pak můžeme vycházet i ze znamení, ale také by je jistě potěšilo, kdyby jim pomohl třeba v nějaké složité situaci, ať už citové nebo zdravotní, proto je dobré o kamenech něco znát a nekupovat jen ten, co prodavač právě doporučí, ale ten co se nám líbí a tak podvědomě cítíme, že by se líbil i jako dárek pro osobu, které ho vybíráme. Kámen darovaný z lásky či přátelství, ať už je jakýkoliv tuhle kladnou vibraci také dokáže přenést.

Aby nám kámen správně fungoval, musíme se o něj starat. Kámen si při příchodu domů z obchodu očistíme – ať už pod tekoucí vodou z kohoutku, nebo jej ponoříme do slané vody a necháme tak očistit od vibrací, které mohl nachytat cestou od prodejce k nám a pro nás nemusejí být žádoucí, dále, dle druhá kamínku jej nabíjíme – velkou část kamenů na slunci s výjimkou růženínu, ten na slunci bledne a pak také doporučuji při úplňku, při měsíčku, dobré je také třeba položit na kmen či větev stromu, či do květináče na květiny, aby natáhl sílu. Kámen, který jsme si tak očistili, už by jsme neměli půjčovat dalším osobám, je dobré jej nosit při sobě a tak se s ním sžívat, aby vibrace byly propojeny. Pokud je majitel kamínku nemocný, je možné, že mu kamínek praskne, nebo zmatovatí, takový kamínek je vhodné zakopat do země, protože nám dal už veškerou svou energii a další již nemá – pak je dobré jej vrátit zemi a pořídit si nový. Kamínky se také mohou začít drolit, to také značí o tom, že ztrácejí sílu, proto radím, kupme si svůj kamínek, nosme jej a hlavně by jsme jej měli také obměňovat – nenosit jen jeden, ale střídat je a to i dle druhů. Kamínky se mohou také doplňovat, nemusím nosit jen jeden druh, ale na kombinovat je dle vlastností, které by nám mohli kamínky podpořit, či nemoci, u kterých by nám mohli pomoci. Kamínky se dají nosit ne jen na krku, či jako náramek, ale také se dají přikládat na postižená místa, či orgány, kterým mohou pomoci, či dodat energii, kterou mají nemoci oslabenou.

Vzorník kamenů

Newer Posts »
rejtmon